«Πάτησε γκάζι» στο τέλος η Νέμεσις

Νίκη με 72-67 πέτυχε εντός έδρας επί του Ικάρου Συκεών, η Νέμεσις. Το παιχνίδι ξεκίνησε με πολύ κακή αμυντική λειτουργία από την γηπεδούχο και σχετικά κακές επιθετικές προσπάθειες κι έτσι ο Ίκαρος έφτασε μέχρι και διαφορά 12 πόντων στο πρώτο δεκάλεπτο.

Στην δεύτερη περίοδο όμως η Νέμεσις βελτιώθηκε αισθητά και σε επίθεση αλλά ιδιαίτερα στην άμυνα, και όλο το δεύτερο ημίχρονο ήταν αμφίρροπο.

Τελικά και μετά από άμυνα box and one στα τελευταία λεπτά, η Νέμεσις κατάφερε να πάρει την νίκη.

Δεκάλεπτα: 16-27, 41-41, 54-54, 72-67
Διαιτητές: Μπίκης-Αγραφιώτης Γρ.
ΝΕΜΕΣΙΣ (Γκόγκας): Χατζηγεωργιάδης 2, Τσαπούρνης 9(1), Παπαγιαννόπουλος 7, Βλαδοβίτης 13(1), Λασκαρίδης 13, Γκόγκας 6, Δαουλτζής 6(1), Παράσχου 16(1)
ΙΚΑΡΟΣ ΣΥΚΕΩΝ(Γκοτζαμάνης): Πανίδης 2, Γούσης 5(1), Δομουχτσής 9, Καραϊδης 6(2), Γκοτζαμάνης 23(2), Αδάμου 4, Αραμπατζόγλου 2, Χρυσανθόπουλος 16(3)