Δύο πρωταθλήματα σε μία μέρα για τον ΠΟ Μουδανιών‏-Φωτορεπορτάζ

Ο ΠΟΜ (Παναθλητικός Όμιλος Μουδανιών) κατάφερε το Σάββατο 28 Μαρτίου, σε μία μέρα να κατακτήσει δύο πρωταθλήματα Χαλκιδικής, Κορασίδων και Παίδων.

Οι κορασίδες κέρδισαν στον τελευταίο αγώνα της σεζόν τον ΑΟ Σίθωνες Νικήτης με 54-28 και διατηρήθηκαν στην κορυφή, κερδίζοντας το πρωτάθλημα. Τα κορίτσια με αυτή την νίκη απέναντι σε έναν δυνατό αντίπαλο απέδειξαν σε όλους ότι άξιζαν την πρώτη θέση και δίκαια είναι πρωταθλήτριες.

Το παιδικό έπειτα από μία ακόμα εκπληκτική χρονιά, κέρδισε στον τελικό του Final 4 Χαλκιδικής τον ΑΟΝ Τρίγλιας με 84-61 και κατέκτησε αήττητο ακόμα ένα πρωτάθλημα. Στον ημιτελικό είχε επιβληθεί με 71-20 του ΑΟ Σίθωνες Νικήτης.

Τα παιδιά θα συνεχίσουν την πορεία τους και παρέα με τους εφήβους, επίσης Πρωταθλητές Χαλκιδικής, θα συμμετάσχουν στους Προκριματικούς του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος που διεξάγονται στη Θεσσαλονίκη και θα διεκδικήσουν την πρόκριση τους στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα.