Προκρίθηκαν στην οκτάδα οι κορασίδες του Παναθλητικού

Πραγματοποιώντας μεγάλη εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο ειδικά στην άμυνα οι κορασίδες του Παναθλητικού πέτυχαν σπουδαία νίκη επί της ομάδας της Νέας Ραιδεστού με  38-51. Ο αγώνας ήταν ντέρμπι σχεδόν σε όλη την διάρκεια του.

Στις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου φορτώθηκε με τέσσερα φάουλ η Τσολάκοβιτς (αποβλήθηκε με πέντε φάουλ, τρία λεπτά πριν την λήξη) αλλά με μεγάλη συγκέντρωση και πετυχαίνοντας κρίσιμα τρίποντα της Μήτα ήρθε η μεγάλη νίκη για την ομάδα μας που ισοδυναμεί και με την είσοδο στην επόμενη φάση των οκτώ της διοργάνωσης.

Να θυμίσουμε ότι από τον σημερινό αγώνα ο τελικός νικητής θα ήταν και αυτός που θα περνούσε στην επόμενη φάση.

Δεκάλεπτα: 6-4, 19-20, 24-33, 38-51
Διαιτητές: Τζιοβανάκης-Μόσχας
Ν. ΡΑΙΔΕΣΤΟΣ (Ναζίρη): Φίλιου 4, Λέξα, Ταμβάκη 4(1), Μασλαρινού, Καμπάνου ,Κασάπη 8, Γεκτίδη Ε. 12, Γεκτίδη Φ., Τερζίδου, Αναστασαπούλου 4, Φίλλιου Α. 6, Ευστρατίου.
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Πολυμένης-Ντουβαλέτης): Τσιλιφώνη 3, Σιδηροπούλου 11 ,Πολυμένη 6, Μήτα 9(2), Στεφανίδου, Μακρίδου 5, Τσολάκοβιτς 16, Στάθη, Σάγμαλη 1.