Επιστροφή στις επιτυχίες με «διπλό» στην Ασπροβάλτα για τις Ελπίδες Ηλιούπολης

Επέστρεψαν στις νίκες οι Ελπίδες Ηλιούπολης μετά από τρεις αγωνιστικές και μάλιστα σε μια δυνατή έδρα όπως αυτή του Αγίου Γεωργίου Ασπροβάλτας, καθώς κέρδισαν τον αγώνα με 59-72 στα πλαίσια της έκτης  αγωνιστικής του δευτέρου γύρου του πρωταθλήματος της Γ2 ΕΚΑΣΘ.

Έγινε ένα ωραίο και γρήγορο σε ρυθμούς ματς με τις Ελπίδες να παίρνουν το προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο με 29-33. Στην επανάληψη η Ασπροβαλτα μπήκε πιο δυνατά, πέρασε μπροστά στο σκορ ως και επτά πόντους (44-37), όμως οι Ελπίδες αντέδρασαν και κάνοντας ένα πολύ καλό τέταρτο δεκάλεπτο πήραν την πολυπόθητη νίκη με το τελικό 59-72.

Δεκάλεπτα: 11-17, 29-33, 49-48, 59-72
Διαιτητές: Κούσης-Καπνοπούλου
ΑΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΣΠΡΟΒΑΛΤΑΣ (Γιουρούκης): Στρίβας 7, Τρικαλιώτης 18(2), Πανταζόπουλος, Χαψής, Ζαβαλέρης, Μπεμπεκίδης 7, Μισόπαπας 12, Καρανίκας, Νταλακούδης, Ιωάννου 15(3), Ξοβέρης, Παναγιωτίδης.
ΕΛΠΙΔΕΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Καλαϊτζόγλου): Κατσουπάκης 15, Αλβανός, Κασούμης 5(1), Βαγενάς 2, Τράκας 4, Κεχαγιάς 13, Δόκος 8, Τερμεντζής 9, Ριμπίτσκι 2, Καλαϊτζόγλου, Μπαρτζώκας 14.