Πρωταθλητής ΕΚΑΣΘ στους εφήβους ο ΠΑΟΚ-Κέρδισε μετά από συγκλονιστικό παιχνίδι με 59-52 το Μαντουλίδη

Ο ΠΑΟΚ ήταν ο μεγάλος νικητής του τελικού των εφήβων της ΕΚΑΣΘ καθώς επιβλήθηκε με 59-52 του Μαντουλίδη και θα εκπροσωπήσει την Θεσσαλονίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα.

Ο «Δικέφαλος» ήταν καλύτερος, είχε προβάδισμα στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα και με μεγάλο πρωταγωνιστή στην επίθεση τον Αζίζη, κατέκτησε τον τίτλο του πρωταθλητή.
Δεκάλεπτα: 9-15, 27-24, 42-40, 59-52
Διαιτητές: Πανταζής-Μοσχοτόγλου
ΠΑΟΚ (Μελετιάδης): Κολοκοτρώνης 10(1), Αμανατίδης, Βάλλιος 2, Χονδρογιάννης 11(1), Καραγιαννάκης, Καραγιώργος, Ψυχίδης 9, Αζίζης 19(1), Κοντόπουλος 2, Τσούκας, Καμπουρίδης 4, Καραμανώλης 2.
ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ(Αλμπάνης): Γκαβέζος 7(1), Ηλιού, Καμάρας 9(1), Γαϊτανίδης 3, Τάκης 4, Χρηστίδης 11, Βαϊντερλής, Καλαμπόκης, Λεμονάκης 11(1), Μπίλιος, Μπρόζος 4, Τσιακίρης 3(1).