1 Μαρ 2015

Το σημερινό πρόγραμμα της Α2 γυναικών-Δύσκολες αποστολές των πρωτοπόρων στον Βόρειο όμιλο-Οι βαθμολογίες

Αγώνες για την 17η αγωνιστική της Α2 γυναικών περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα. Στο Νότο κυριαρχεί το μεγάλο ντέρμπι του πρωτοπόρου Κρόνου με τον δεύτερο Αρη Πετρούπολης, ενώ στον Βορρά η Νίκη Λευκάδας παίζει στις Σέρρες, οι Τιτάνες Δράμας στα Γιάννινα και η Ολύμπια Λάρισας στο «Ιβανώφειο». Το πρόγραμμα και οι βαθμολογίες:




1ος Όμιλος

Σπόρτιγκ 12.00 Σπόρτιγκ-Αρκάδι Ρεθ Κιουλάφας-Ισιγώνης (Τσάμης)
Ν. Σμύρνης 12.00 Πανιώνιος-Δάφνη Αγ. Δημ. Αντωνίου-Αργυρούδης (Σωτηριάδης)
Τέντα 13.00 Καλαμάτα 1980-Ηρόδοτος Χουγιάζος-Χαϊνά (Γιαλικάρης)
Αγ. Δημητρίου Νέο 19.30 Κρόνος Αγ. Δημ.-Άρης Πετρ. Αντωνιάδης-Καλογριάς (Παπαγιαννόπουλος)
Ν. Κλ. Μελισσίων 14.00 Μελίσσια-Π. Φάληρο Τεφτίκης-Χριστοδουλάκης (Αλετράς)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1) ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ        30           1010       713         297
2) ΜΕΛΙΣΣΙΑ       28           925         788         137
3) ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                28           909         783         126
4) ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ         27           812         725         87
5) ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ   27           869         812         57
6) ΣΠΟΡΤΙΓΚ       24           841         795         46
7) ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ  24           832         820         12
8) ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ   24           919         914         5
9) ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ       22           865         863         2
10) ΗΡΟΔΟΤΟΣ 20           663         839         -176
11) ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980      18           583         856         -273
12) ΦΕΑ                0              0              320         -320

*Η ΦΕΑ έχει αποσυρθεί από το πρωτάθλημα

2ος Όμιλος

ΔΑΚ Σερρών 12.00 Σέρρες-Νίκη Λευκάδας Πετανίδου-Τριανταφυλλίδης (Γιαβρής)
Ευμοίρου 13.00 Άσπις Ξ.-Απόλλων Καλ. Εκιζόγλου-Παπανικολάου (Σαλικίδης)
Ιβανώφειο 14.00 Ηρακλής-Ολύμπια Λάρ. Σαρακενίδης-Χρυσάφης (Καυχίτσας)
Μίκρας Α 15.00 Ν. Βότσης-Άρης Θεσσαλονίκης Πράττος-Τζιομπάνος (Αχταρίδης)
ΔΑΚ Πυλαίας 13.00 Πυλαία-Σταυρούπολη Παπαδοπούλου Χρ.-Καρκαλέτσης (Τοζακίδης)
ΕΑΝΚ Ιωαννίνων 14.00 Γιάννινα-Τιτάνες Δράμας Καλέσης-Χατζηχαρίσης (Στάθη)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1) ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ          32           1137-793              344
2) ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ       31           947-752                195
3) ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ    29           1067-855              212
4) ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ   27           964-817                147
5) ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ             25           997-919                78
6) ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ        25           836-828                8
7) ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ   23           879-962                -83
8) ΗΡΑΚΛΗΣ       22           796-882                -86
9) ΑΡΗΣ                21           942-1033              -91
10) ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ       18           734-1023              -289
11) ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 17           748-943                -195
12) Ν. ΒΟΤΣΗΣ   17           840-1080              -240


*Ο ΕΟ Σταυρούπολης έχει ένα μηδενισμό.

Δεν υπάρχουν σχόλια :