Οδυνηρή ήττα στην παράταση για τον Παναθλητικό

Δεν τα κατάφερε ο Παναθλητικός και γνώρισε την ήττα στις Συκιές, ύστερα από παράταση με αντίπαλο τον Ιπποκράτη Κω και τελικό σκορ 66-76.

Οι φιλοξενούμενες προηγήθηκαν με διαφορά μεγαλύτερη των δέκα πόντων στην τρίτη περίοδο, όμως ο Παναθλητικός ήταν εξαιρετικός στο τελευταίο δεκάλεπτο και κατάφερε να προηγηθεί με 64-61. Με μία βολή η νησιώτισσες μείωσαν σε 64-62, και στα 14 δεύτερα πριν το τέλος της κανονικής περιόδου η Κωτούλα έχασε δύο βολές. Αντίθετα με  δύο εύστοχες βολές της Καλντγουέλ το παιχνίδι πήγε στην παράταση, όπου ο Ιπποκράτης με σερί 2-12 πήρε άνετα τη νίκη.
Δεκάλεπτα: 23-21, 35-32, 43-51, 64-64 (κ.α), 66-76
Διαιτητές: Ευφραιμίδης – Ταρενίδης Κ.
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Συρόπουλος): Κωτούλα 2, Γαϊτάνη 4, Γκιμπς 26 (5), Αναστασιάδου 1, Τόσκα 3,Τσαμπούρη 16 (4), Κωστανάκη 3 (1), Ταρπάγκου 11 (1), Κουλουμπή.
ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ (Παπούλης): Κασάπογλου 6, Χελιώτη 9 (1), Γούναρη 14 (2), Γιαννακοπούλου 9 (1), Κουφογιάννη 12, Σαράγια, Κάλντγουελ 26, Πατμίου, Δρεττάκη.