«Φόρτσαραν» στο τέλος οι παίδες του Ολυμπου Ελευθερίου Κορδελιού

Καλύτεροι στις λεπτομέρειες οι παίδες του Ολυμπου Ελευθερίου Κορδελιού, επικράτησαν του ICBS με 65-61. Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν δυνατά, όμως στην δεύτερη περίοδο δέχθηκαν 30 πόντους.

Το ματς ήταν ντέρμπι σε όλη την διάρκειά του,  αλλά η εμπειρία των γηπεδούχων και οι κακές επιθετικές επιλογές των φιλοξενούμενων τους έδωσαν τη νίκη.
Δεκάλεπτα: 8-19, 38-34, 52-55, 65-61
Διαιτητές: Καλφόπουλος-Μωϋσίδης
ΟΛΥΜΠΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ (Μακαλέκας):  Τζελεπής 14, Γαλάκτιος 4, Φαχινίδης 4, Αραβιάς 2, Κοκονέση, Παναγιωτόπουλος 7, Δεμπερδεμίδης 16(1), Παγοντζίκης 7, Παγοντζικης Β., Καμούρης 6, Χατζηγεωργαντής 2, Αρβανιτίδης 3.
ICBS 2009 (Τσικίνας): Λαζός, Παπαδόπουλος 2, Μικρόπουλος 4, Παπαθανασίου, Σοφικίτης 8, Βασιλειάδης, Λουκάς, Καραγιαννίδης 11, Λυπιρίδης 8(1), Στουγιάννης 2, Αποστολίδης, Πίκουλας 27(2).