«Φόρτσαρε» στο τέλος ο Απόλλων Καλαμαριάς

Καλύτερος στην τελευταία περίοδο ο Απόλλων Καλαμαριάς επικράτησε στο «Αλεξάνδρειο» του Αρη με 48-52.

Ο αγώνας ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να διαβάσουν τον αντίπαλο και έτσι έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο στην ισοπαλία (14-14). Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Αρης βρήκε τους διαδρόμους και μπόρεσε να πάρει μια διαφορά της τάξης των 8 πόντων και έδειχνε το φαβορί για το ροζ φύλλο. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Απόλλωνας βελτίωσε πολύ την άμυνα του (δέχθηκε 16 πόντους σε 20 λεπτά), μπόρεσε να περάσει μπροστά στα τελευταία λεπτά του αγώνα και να κρατήσει την διαφορά που του έδωσε την νίκη.

Δεκάλεπτα: 14-14, 32-24, 42-39, 48-52
Διαιτητές: Γραικός - Πράττος
ΑΡΗΣ (Τζιότζιος): Κιλαζίδου 9(1), Αντωνιάδου Σ. 3, Τσινέκε Ε. 2, Μπουντούκα 2, Τσαμπάκου 6, Πολύχρου 3(1), Χατζηαράπη, Τσινέκε Α., Τζιότζιου 3, Γιαννουσίου 2, Σταμπουλίδου 18(1).
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Νομικός): Ζαμπέτογλου 2, Θεοδωρίδου 9(1), Αραμπατζή 2, Νεφελούδη, Παλάνη 4, Καλαντίδου 9, Νικολαϊδου 5, Καζαντζή 11(1), Ροζανίτη, Μαργαρίτη 7, Καϊμακτσή 3, Τομπουλίδου.