Δια χειρός Γαϊτάνη, νίκη στην παράταση για τους Τιτάνες Δράμας

Υστερα από επεισοδιακό παιχνίδι οι Τιτάνες Δράμας πέρασαν από τις Σέρρες επικρατώντας στην παράταση με 59-64 του ΑΟΣ.

Οι νικήτριες είχαν το προβάδισμα μετά την δεύτερη περίοδο όμως με τη λήξη του κανονικού αγώνα η Μπακιρτζίδου με καλάθι φάουλ έστειλε το ματς στην παράταση. Εκεί αν και αγωνιζόταν  χωρίς Πελτέκη, Κουτούση, που είχαν πέντε φάουλ, η Γαϊτάνη πέτυχε τους 11 από 12 της ομάδας της και της έδωσε τη μεγάλη νίκη.

Οι Σερραίοι έχουν παράπονα από τη διαιτησία καθώς αποβλήθηκε από νωρίς ο προπονητής τους με δεύτερη τεχνική ποινή και μετά το τέλος του αγώνα, όπως γράφτηκε στο φύλλο αγώνα, ο γενικός αρχηγός τους και ο γυμναστής έβρισαν τους διαιτητές.

Δεκάλεπτα: 16-14, 26-33, 35-42, 52-52 (κ.α.), 59-64
Διαιτητές: Μπίκης-Εμμανουήλ
ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ (Κηρύκος): Μαραγκού 3, Τόγα 2, Μπακιρτζίδου 23, Τζιαμπάζη 6(2), Χωλοπούλου Ν. 8(1), Χωλοπούλου Μ. 4, Πρόικου 8(2), Γκλεζάκη 5.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ(Μυλωνά): Γαϊτάνη 19(1), Στάικου 3(1), Γαϊτανίδου, Κεσεσίδου, Φούντα, Γιαντσιώρη 7, Πελτέκη 19, Κουτούση 16, Δημητρακούδη, Κυριακίδου, Αλεξοπούλου.