«Πάτησε γκάζι» στο τέλος ο ΚΣ Γέφυρας-Μεγάλη εμφάνιση από τον Τουλούμη

Βελτιώθηκε στο δεύτερο ημίχρονο και ιδιαίτερα στην τελευταία περίοδο ο ΚΣ Γέφυρας και ξεπέρασε το εμπόδιο της ΜΕΝΤ στην έδρα της επικρατώντας με 64-74.

Η ομάδα του Ανδρέα Οκλαλιώτη ήταν πίσω στο σκορ στα πρώτα δύο δεκάλεπτα και πέρασε στο 25ο λεπτό για πρώτη φορά μπροστά. Με σερί 13-26 στην τελευταία περίοδο επικράτησε τελικά δίκαια. Μεγάλη εμφάνιση από τον Τουλούμη με 43 πόντους και εννέα τρίποντα.
Δεκάλεπτα: 23-19, 45-35, 51-48, 64-74
Διαιτητές: Τσούλης-Καμηλάρης
ΜΕΝΤ (Αμπατζάς): Αμπατζάς 4, Παπαδόπουλος 14, Αποστόλου, Γεωργιάδης 26(4), Ιωαννίδης, Αγγελόπουλος 10(1), Μπουραζάνης 6, Βρέττας 4.
ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ (Οκλαλιώτης): Τουλούμης 43(9), Παπαδόπουλος, Μωϋσιάδης 14(2), Χαρισόπουλος, Κοντσίδης 2, Τσιάτσιος 4, Ακσεχέρογλου 6, Μπίσκας 3, Αρναούτογλου 2.