«Φόρτσαρε» στο τέλος το γυναικείο του Ολυμπου

Ντέρμπι ήταν το παιχνίδι στην Ευκαρπία μέχρι το 35ο λεπτό, αλλά τελικά ο Ολυμπος Ελευθερίου Κορδελιού πήρε τη νίκη από τον τοπικό ΠΣ με 45-55. Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, όμως στο τέλος ο Ολυμπος κατάφερε να επικρατήσει.

Στα αξιοσημείωτα το ντισκαλιφιέ που δέχθηκε η Κωστοπούλου στο τρίτο δεκάλεπτο και η τεχνική ποινή της προπονήτριας των γηπεδούχων λίγο πριν το τέλος του αγώνα.
Δεκάλεπτα: 16-17, 25-22, 35-38, 45-55
Διαιτητές: Καλφόπουλος-Ευθυμιάδης
ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ (Σταϊκοπούλου): Παντελιάδου 16, Νικολή 2, Κατρακυλίδου 13, Κεντηρίδου 4, Κλεπουσνιώτου 4, Κονδύλη 2, Κέκελη 4, Αντικατζίδου.
ΟΛΥΜΠΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ (Ατακτίδης): Αναστασιάδου 5, Παπαρέντη 9(1), Ακσεχέρογλου 1, Πασιούδη, Τριανταφυλλίδου 4, Ψαρρά 9(1), Τράντα 16, Κανσίσογλου, Κωστοπουλου 7, Μουστακίδου 4.