Εσπασε το σερί των νικών του ΣΔΟΕ ο Ευκλείδης

Στο κλειστό της  Ευκαρπίας η ομάδα του Ευκλείδη παίζοντας πολύ καλό μπάσκετ πήρε εύκολα τη νίκη με 78-42 από την ομάδα του Σώματος Δίωξης Οικονομικού Εγκλήματος και ξεκίνησε με το δεξί τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις για το 2015.

Το παιχνίδι δεν σηκώνει κριτικής και εαν οι παίκτες του Ευκλείδη δεν χαλάρωναν στο δεύτερο ημίχρονο το τελικό σκορ και η διαφορά πόντων θα ήταν ρεκόρ.

Οι παίκτες του ΣΔΟΕ απέναντι στην πιεστική άμυνα του Ευκλείδη δεν δικαιολόγησαν σε καμία περίπτωση την δεύτερη θέση που έχουν στην βαθμολογία και έφταναν πολύ δύσκολα στο καλάθι.  Αξιοσημείωτο,  πως από τους 11 πόντους που πέτυχαν στην πρώτη περίοδο οι εννέα ήταν με βολές (το ποσοστό επιτυχίας ήταν 90% - 9 στις 10).

Δεκάλεπτα: 26-11, 49-18, 62-27, 78-42
Διαιτητές: Καλαϊτζίδου-Σιόντας
ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ (Ευσταθίου): Παπαδόπουλος 9, Γεωργιάδης, Σταματάκης, Ευσταθίου 3(1), Τσουρέκας 7(1), Φτεργιώτης 25, Μωύσογλου 13, Πανίδης, Τζιαμπάζης, Νικολαίδης 13, Σμυρνιός 8.
ΣΔΟΕ (Ρεϊζόπουλος): Χρυσάφης 6, Γιάντσης, Σερτεφίδης 1, Πανούσης 10, Κίμης 16, Κωνσταντινίδης 2, Αγγελακίδης 2, Κυριακού 5.