Δίκαια επικράτηση του ΑΟ Σερρών

Καλύτερες σε όλο το παιχνίδι οι παίκτριες του ΑΟ Σερρών επικράτησαν με 63-55 της ΑΕ Πυλαίας που αγωνίστηκε με οκτώ παίκτριες καθώς είχε πολλές ελλείψεις.

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης κατάφερε να μειώσει σε 54-52 στο 37ο λεπτό, όμως οι γηπεδούχοι με σερί 9-3 στα τελευταία λεπτά πήραν το ροζ φύλλο.

Οι φιλοξενούμενες έχουν παράπονα από τη διαιτησία καθώς όπως υποστηρίζουν δόθηκαν τρία αντιαθλητικά φάουλ σε βάρος τους, ενώ δέχθηκαν και μια τεχνική ποινή χωρίς λόγο.

Δεκάλεπτα: 20-13, 34-31, 46-38, 63-55
Διαιτητές: Σαρακενίδης-Χατζημπαλίδης
ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ (Κηρύκος): Μαραγκού 3, Ανδρεάδου, Τόγα 11(1), Μπακιρτζίδου Μ. 9, Τζιαμπάζη 8(1), Χωλοπούλου Ν. 6(1), Χωλοπούλου Μ. 8, Πρόικου 16(4), Γκλεζάκη 2.
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ ΟΝΥΧ ΗΕLLAS (Κούκος): Στάνη 7, Λίτσιου 21(3), Σταματέλου, Λάλου 16, Κοκκίνου, Καζαντζή 7(1), Κουλακιώτη 4, Δραγκόλα.