Στο Τριάδι το ντέρμπι για τη δεύτερη θέση του ομίλου

Ο Ατρόμητος Τριαδίου πήρε το ντέρμπι για την δεύτερη θέση καθώς μετά από ένα απολαυστικό παιχνίδι επικράτησε εκτός έδρας του Φοίνικα με 74-79. Ο Φοίνικας ανέτρεψε διαφορά δέκα πόντων αλλά δεν κατάφερε να ολοκληρώσει την ανατροπή.

Παρά τους τραυματισμούς δύο παικτών στο δεύτερο ημίχρονο και την αποβολή του Ζαχαριάδη με πέντε φάουλ από το δεύτερο δεκάλεπτο, το Τριάδι κράτησε το προβάδισμα στο τέλος και πανηγύρισε την νίκη.

Δεκάλεπτα: 16-16, 31-38, 55-61, 74-79
Διαιτητές: Κουτσουμάρης-Μπάιος
ΦΟΙΝΙΚΑΣ (Καζακλής): Τζιμήτρης 8, Μόσχου, Φλώρος 1, Κωνσταντινίδης, Τατζιάν 4, Μιχαηλίδης 14(2), Νταμπούδης, Γιαννάκος 17(2), Κουφούδης 6, Μηνίδης 11(1), Σουλιώτης 13(2), Παπαδογιάννης.
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΤΡΙΑΔΙΟΥ (Βαχαροπούλου): Τσαχουρίδης Πετ. 20 (3), Σπυριδόπουλος 3, Μουτσέλης Μ. 8 (2), Μαρκίδης 13(1), Τσαχουρίδης Παν. 3, Μάντης 3, Τσαμπαρλής 2, Ζαχαριάδης 2, Ντίντας 2, Μουτσέλης Γ. 22.