29 Δεκ 2014

Φωτορεπορτάζ από την τελευταία μέρα του τουρνουά ακαδημιών του ΕΟΣ

Τα αποτελέσματα της τελευταίας μέρας του 4ου τουρνουά Χριστουγέννων του Παναθλητικού-Φωτορεπορτάζ

Κατά την τέταρτη μέρα του 4ου τουρνουά Χριστουγέννων του Παναθλητικού είχαμε τα εξής αποτελέσματα:

Φωτορεπορτάζ από το σημερινό σούτινγκ καμπ του Απόλλωνα Καλαμαριάς

Πλήθος αγώνων σε μνήμη της Χριστίνας Παπακωνσταντίνου στο τουρνουά της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου-Πλούσιο φωτορεπορτάζ

Για ενδέκατη συνεχή χρονιά η Αναγέννηση Νέου Ρυσίου τίμησε τη μνήμη της αδικοχαμένης αθλήτριας του συλλόγου Χριστίνας Παπακωνσταντίνου με μια ξεχωριστή εκδήλωση που έγινε στο κλειστό γήπεδο του Νέου Ρυσίου.

Μεγάλη επιτυχία στη γιορτή και στο Daddie΄s Cup του Αθλου Αλεξάνδρειας-Πλούσιο φωτορεπορτάζ

Τη Χριστουγεννιάτικη εκδήλωσή του διοργάνωσε για δεύτερη χρονιά η ακαδημία Αθλος Αλεξάνδρειας το πρωί της Κυριακής στο κλειστό του 2ου Γυμνασίου-Λυκείου Αλεξάνδρειας.

Δείτε ολόκληρα τα παιχνίδια ΠΑΟΚ-ΧΑΝΘ και Μαντουλίδης-Αστέρας Σίνδου καθώς και τις ομιλίες ειδικών επιστημόνων, την τελετή λήξης και τις απονομές του τουρνουά εφήβων "Οι φίλοι του Πέτρου" που διοργάνωσε ο Αστέρας Σίνδου

ΠΑΟΚ-ΧΑΝΘ

Βραβεύεται από τον ΚΣ Γέφυρας ο Δημήτρης Σιόλογκας

Χριστουγεννιάτικη γιορτή διοργανώνει αύριο στις 18:00 ο ΚΣ Γέφυρας στο κλειστό γυμναστήριο της πόλης. Στο χάπενινγκ θα συμμετάσχουν όλα τα τμήματα του συλλόγου, ενώ θα υπάρχουν διαγωνισμοί και εκπλήξεις.

Ο Βεζένκοφ στο χριστουγεννιάτικο καμπ του Άρη

Ξεκίνησε σήμερα το χριστουγεννιάτικο καμπ του Άρη, στο «Nick Galis Ηall», το οποίο θα διαρκέσει μέχρι τις 31/12.

Στο 17ο τουρνουά «Δημήτρης Σεϊτανίδης» του Εσπέρου Πατρών οι παίδες του ΠΑΟΚ-Το πρόγραμμα των αγώνων-Τα ρόστερ και οι φωτογραφίες των ομάδων

Το 17ο τουρνουά «Δημήτρης Σεϊτανίδης» διοργανώνει όπως κάθε χρόνο από 2-4 Ιανουαρίου ο Εσπερος Πατρών. Φέτος θα συμμετάσχουν με τις παιδικές τους ομάδες, ο ΠΑΟΚ, ο Πανιώνιος, ο Προμηθέας Πάτρων και οι διοργανωτές νέοι του Εσπερου Πατρών.

Στον Κολινδρό από 3-7 Ιανουαρίου το 30o τουρνουά Χριστουγέννων κορασίδων-Ποιες επιλέχθηκαν να συμμετάσχουν από κάθε Ένωση

Το  τουρνουά  Χριστουγέννων κορασίδων  θα  διεξαχθεί  στο  Αθλητικό  Κέντρο του Δήμου Πύδνας-Κολινδρού « Ευάγγελος  Πολύζος»  στον  Κολινδρό  Πιερίας 3-7  Ιανουαρίου  2015  και  διοργανώνεται  από  την  Ε.Ο.Κ. Oι  ομοσπονδιακοί  προπονητές  έχουν  επιλέξει  τις  παρακάτω  αθλήτριες  που  θα  συμμετάσχουν  στο  τουρνουά:

«Κεκλεισμένων των θυρών» οι επόμενοι αγώνες Ηρακλή και Παγκρατίου για την Α2 ανδρών

Το Πρωτοβάθμιο Μονομελές Δικαιοδοτικό Όργανο της ΕΟΚ συνεδρίασε και εξέδωσε τις εξής αποφάσεις:

Τρεις παρατάσεις και… ισοπαλία στο Ηρακλής-Ερμής Λαγκαδά για το τουρνουά των Μαχητών Δόξας Πεύκων

Συγκλονιστικό ήταν το παιχνίδι του Ηρακλή με τον Ερμή Λαγκαδά για το τουρνουά των Μαχητών Δόξας στα Πεύκα που μετά από τρεις παρατάσεις τελείωσε ισόπαλο με 96-96. Στο άλλο αγώνα της τελευταίας μέρας οι «οικοδεσπότες» επικράτησαν άνετα του Φίλιππου Βέροιας με 88-52. Αναλυτικά:

Φιλικό προετοιμασίας με ομάδα της Σερβίας για το παιδικό του ΠΑΟΚ

Φιλικό παιχνίδι το μεσημέρι της Κυριακής για το παιδικό του ΠΑΟΚ στα πλαίσια της προετοιμασίας εν όψει του τουρνουά στο οποίο θα λάβει μέρος στην πόλη της Πάτρας.

ΠΣ Ευκαρπίας: «Ανέντιμη προσέγγιση γονέα παίκτριας του συλλόγου μας»

Από τον υπεύθυνο επικοινωνίας του ΠΣ Ευκαρπίας Δημήτρη Αντωνιάδη, πήραμε και δημοσιεύουμε το κάτωθι κείμενο καταγγελία:

Φωτορεπορτάζ από τις απονομές στο τουρνουά "Οι φίλοι του Πέτρου" που διοργάνωσε ο Αστέρας Σίνδου

Η παρουσίαση των ανδρών του Πειραματικού της φετινής περιόδου

Πρωταθλητές εφήβων στη Χαλκιδική τα Νέα Μουδανιά

Ο Παναθλητικός Όμιλος Μουδανιών νίκησε στον τελικό του φάιναλ-φορ τον Πολύγυρο με 72-37 και στέφθηκε πρωταθλητής εφήβων Χαλκιδικής για την περίοδο 2014-2015.

Φωτορεπορτάζ από το σημερινό παιχνίδι των εφήβων του ΠΑΟΚ και της ΧΑΝΘ στο τουρνουά "Οι φίλοι του Πέτρου" που διοργάνωσε ο Αστέρας Σίνδου

Δαμαλής: «Συγχαρητήρια σε όλους για τη προσπάθεια και την άψογη διοργάνωση»

Μετά το τέλος του μεγάλου τελικού του πρώτου αναπτυξιακού τουρνουά του ΣΔΚΘ, ο προπονητής του Ηρακλή, Γιάννης Δαμαλής, δήλωσε:

Δείτε σε μαγνητοσκόπηση το μεγάλο τελικό του πρώτου αναπτυξιακού τουρνουά του ΣΔΚΘ μεταξύ του Αρη και του Ηρακλή σε σχολιασμό του Βαγγέλη Τσίμου

Δείτε σε μαγνητοσκόπηση το μικρό τελικό του πρώτου αναπτυξιακού τουρνουά του ΣΔΚΘ μεταξύ του Μεγάλου Αλεξάνδρου και της Hyundai Tbilisi καθώς και την συνέντευξη του προέδρου του Συνδέσμου Διαιτητών Γιώργου Πουρσανίδη

Πήραν το ντέρμπι και την πρωτιά στο τουρνουά του ΣΔΚΘ οι έφηβοι του Αρη-Υστερα από συγκλονιστικό αγώνα επικράτησαν με 70-72 του Ηρακλή

Εχοντας το προβάδισμα στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα οι έφηβοι του Αρη επικράτησαν με 70-72 του Ηρακλή και κατέκτησαν την πρώτη θέση στο πρώτο αναπτυξιακό τουρνουά που διοργάνωσε με απόλυτη επιτυχία στο «Ιβανώφειο» ο Σύνδεσμος Διαιτητών Θεσσαλονίκης.

Τρίτη θέση στο αναπτυξιακό τουρνουά του ΣΔΚΘ για την Γεωργιανή Τμπιλίσι-Επικράτησε με 55-67 του Μεγάλου Αλεξάνδρου-Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι

Καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα η ομάδα εφήβων Τμπιλίσι Χιουντάι από την Γεωργία επικράτησε με 55-67 της αντίστοιχης του Μεγάλου Αλεξάνδρου και κατέκτησε την τρίτη θέση στο πρώτο αναπτυξιακό τουρνουά που διοργάνωσε με επιτυχία ο Σύνδεσμος Διαιτητών Θεσσαλονίκης.