20 Δεκ 2014

Πήρε το ντέρμπι των εφήβων ο Απόλλων Καλαμαριάς

Στο κλειστό της Καλαμαριάς έγινε ένα δυνατό παιχνίδι για τον έκτο όμιλο του εφηβικού της ΕΚΑΣΘ με τελικό νικητή τον Απόλλωνα που επικράτησε με 75-72 του Αριστοτελείου Κολεγίου.

Πρώτο Χριστουγεννιάτικο Τουρνουά Προμίνι από το Θερμαϊκό Θέρμης

Επιστροφή στις νίκες για τους Αστέρες

Τέλειωσε η χρονιά με νίκη για τον ΑΣ Αστέρες που επικράτησε εντός έδρας των μαχητικών παικτών της Ολυμπιάδας Θεσσαλονίκης με 66-55.

Στον Αρη το ντέρμπι των κορασίδων

Αν και δεν ξεκίνησαν καλά οι κορασίδες του Αρη ανέβασαν την απόδοσή τους στο δεύτερο ημίχρονο και επικράτησαν δίκαια του Ηρακλή με 51-34.

«Σοβαρεύτηκαν» στην επανάληψη οι έφηβοι του Καλοχωρίου

Ένα ημίχρονο κράτησε η αντίσταση των εφήβων του Γαλαξία, καθώς στο δεύτερο ο Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου ήταν πολύ καλύτερος και επικράτησε δίκαια στο Αδενδρο με 38-58.

Αποκλειστικό φωτορεπορτάζ της Φωτεινής Φυλλαδίτου από τα επεισόδια στον αγώνα κορασίδων Αίας Ευόσμου-ΕΟ Σταυρούπολης και στιγμιότυπα από τον αγώνα

Εκκενώθηκε το γήπεδο σε αγώνα κορασίδων της ΕΚΑΣΘ-Ανετη επικράτηση του Αίαντα Ευόσμου-Φωτορεπορτάζ

Επεισοδιακό ήταν το παιχνίδι στο Ελευθέριο Κορδελιό που ολοκληρώθηκε με άνετη επικράτηση των κορασίδων του Αίαντα με 49-23 επί του ΕΟ Σταυρούπολης. Το γήπεδο εκκενώθηκε στο 25ο λεπτό όπως αναφέρουν οι διαιτητές στο φύλλο αγώνα:

Ανετη επικράτηση των εφήβων του Αρη

Πολύ καλύτεροι μετά την δεύτερη περίοδο και ιδιαίτερα στην τελευταία οι έφηβοι του Αρη επικράτησαν εκτός έδρας του Μεγάλου Αλεξάνδρου με 55-78.

Πλούσιο φωτορεπορτάζ από την σημερινή μέρα του έκτου Τουρνουά Αγάπης που διοργανώνουν οι ομάδες του δήμου Νεάπολης-Συκεών

Εσπασαν το αήττητο του ΟΤΑ οι Δημοσιογράφοι στο πρωτάθλημα του ΕΚΘ

Οι Δημοσιογράφοι κέρδισαν καθαρά και δίκαια τον πρωτοπόρο και αήττητο μέχρι χθες του Εργατοϋπαλληλικού Πρωταθλήματος, Οργανισμό Τοπικής Αυτοδιοίκησης στο φιλόξενο γήπεδο των Εκπαιδευτηρίων Φρυγανιώτη με 73-65 για την ενδέκατη αγωνιστική.

Φιλικό των παλαιμάχων του Ιωνικού με τη Διεθνή Ενωση Αστυνομικών το άλλο Σάββατο

Το Πειραματικό ευχαριστεί τον Κεραυνό Αγίου Παύλου για την φιλοξενία

Ανακοίνωση εξέδωσε το Πειραματικό με την οποία ευχαριστεί τον Κεραυνό Αγίου Παύλου για την φιλοξενία:

Στιγμιότυπα από το τοπικό ντέρμπι της Χαλάστρας μεταξύ Μύθων και Πύργου για την Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών

Δίκαια επικράτηση για τις κορασίδες του Μαντουλίδη

Πραγματοποιώντας ένα εντυπωσιακό ξεκίνημα οι κορασίδες του Μαντουλίδη πήραν διαφορά ασφαλείας και διατήρησαν το προβάδισμα σε όλη τη διάρκεια του αγώνα με τον Ζέφυρο στην Περαία όπου επικράτησαν τελικά με 35-40.

Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα των παικτών του Πειραματικού στο παιχνίδι με τον Κεραυνό Αγίου Παύλου

Νέα επιτυχία για τον ΣΔΟΕ

Μια ακόμη νίκη για την ομάδα του ΣΔΟΕ που είχε τον έλεγχο του αγώνα σε όλη τη διάρκειά του και επικράτησε της Ιθάκης με 48-62. Η γηπεδούχος ομάδα πάλεψε φιλότιμα και προσπάθησε να ανακάμψει στο δεύτερο δεκάλεπτο.

Δείτε τα highlights του ανδρικού του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου από το παιχνίδι με την ΕΚ Σταυρούπολη

Πλήθος αγώνων περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

«Κατοστάρα» για τη μικτή αγοριών της ΕΚΑΣΘ

Επιβλητική η μικτή αγοριών της ΕΚΑΣΘ επικράτησε με 60-106  απέναντι στη παιδική ομάδα του Ανατόλια.

Δίκαια επικράτηση για το Θερμαϊκό Θέρμης

Καλύτερος μετά τη δεύτερη περίοδο ο Θερμαϊκός επικράτησε στη Θέρμη με 68-60 των Βασιλικών.

Στους Κένταυρους ο Κυριάκος Υφαντίδης

Οι Κένταυροι ανακοίνωσαν την τελευταία προσθήκη για το φετινό ρόστερ που ακούει στο όνομα Κυριάκος Υφαντίδης.

Πλούσιο φωτορεπορτάζ από το ντέρμπι της Χαλάστρας μεταξύ Πύργου και Μύθων

Χριστουγεννιάτικο τουρνουά ακαδημιών από τον ΕΟ Σταυρούπολης-Το πρόγραμμα των αγώνων

Πέρασε από το «Ιβανώφειο» ο ΑΟ Μαλακοπής

Καλύτεροι από την αρχή του αγώνα οι παίκτες του  ΑΟ Μαλακοπής Πυλαίας επικράτησαν στο «Ιβανώφειο» με 53-63 των Γαλάζιων.

Στιγμιότυπα από τα φιλικά παιχνίδια της ακαδημίας του Μεγάλου Αλέξανδρου Καλοχωρίου με τον Παναθλητικό

Φωτορεπορτάζ και στιγμιότυπα από τον αγώνα ΗΟΟΡ-ΠΚ Νεάπολης για το πρωτάθλημα νέων της ΕΚΑΣΘ

Παρέμειναν αήττητοι στο πρωτάθλημα του ΑΣΕΘ οι Βετεράνοι Μηχανικοί

Η διεξαγωγή του All Star Game του ΑΣΕΘ σήμερα Σάββατο στις 18.00 στο γήπεδο της ΕΚΟ επισκιάζει την αγωνιστική δράση του Σαββατοκύριακου, αφού διεξάγονται και οι αγώνες της 11ης και τελευταίας αγωνιστικής του πρώτου γύρου.

Νέος περίπατος για το αήττητο Ασβεστοχώρι

Με μια ακόμη επιτυχία έκλεισε το 2014 το Ασβεστοχώρι καθώς επιβλήθηκε με 81-54 των Κουφαλίων, παραμένοντας αήττητο για δώδεκα αγώνες.

Πρώτο τουρνουά 3on3 από τον ΑΣΚ Λαγυνών

Η ομάδα του ΑΣΚ Λαγυνών βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει το πρώτο τουρνουά 3on3, το οποίο θα διεξαχθεί στο σύγχρονο ΔΑΚ Λαγυνών, το διήμερο 3-4 Ιανουαρίου.

Παπαβασιλείου: «Πιο σοβαρές από ποτέ»

Η Μαρία Παπαβασιλείου μίλησε το www.rysiobc.gr για την σημαντική νίκη επί του ΠΑΟΚ και τον επόμενο αγώνα του Κυπέλλου Ελλάδας με τον Αρη Πετρούπολης.