13 Δεκ 2014

Στιγμιότυπα από τον αγώνα ΑΕΕ Τούμπας-Προποντίδα για την Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Ανετη επικράτηση των κορασίδων του Ηρακλή-Φωτορεπορτάζ της Φωτεινής Φυλλαδίτου από τον αγώνα με τον ΕΟ Σταυρούπολης

Χωρίς να συναντήσει ιδιαίτερα προβλήματα ο Ηρακλής επικράτησε του ΕΟ Σταυρούπολης με 53-25 για το πρωτάθλημα κορασίδων της ΕΚΑΣΘ.

Ευχαριστήριο του Συλλόγου Φίλων Γυναικείου Μπάσκετ προς στην ΚΑΕ Αρης-Κοινή φωτογράφιση ανδρών και γυναικών των «κιτρίνων»

Ο Σύλλογος Φίλων Γυναικείου Μπάσκετ Άρη Θεσσαλονίκης με ανακοίνωσή του, «ευχαριστεί την ΚΑΕ Αρης (αθλητές, τεχνικό επιτελείο, διοικητικό προσωπικό) και ιδιαίτερα τον πρόεδρό της κ. Αρβανίτη για την έμπρακτη συμπαράστασή τους στην προσπάθεια να στηριχθούν και να λειτουργήσουν τα γυναικεία τμήματα του αγαπημένου μας συλλόγου.

Σημαντικό «διπλό» των κορασίδων του Αχιλλέα Τριανδρίας

Σε ένα ματς που κρίθηκε στις λεπτομέρειες οι έξι κορασίδες του Αχιλλέα Τριανδρίας επικράτησαν εκτός έδρας των ισάριθμων παικτριών του Φρυγανιώτη με 45-47.

Υγιεινός περίπατος για το εφηβικό του Μεγάλου Αλεξάνδρου

Εντυπωσιακοί οι έφηβοι του Μεγάλου Αλεξάνδρου επικράτησαν με άνεση όπως δείχνει και το τελικό 57-35 της Ακαδημίας Αστέρια στη Μίκρα.

Πέρασε από τους Αμπελόκηπους ο ΠΑΟΚ Κυμίνων Μαλγάρων

Υστερα από δυνατό παιχνίδι που κρίθηκε στην ψυχραιμία των νικητών στα τελευταία λεπτά, ο ΠΑΟΚ Κυμίνων Μαλγάρων επικράτησε εκτός έδρας του ΓΣ Μενεμένης με 64-68.

Ανετη επικράτηση για το εφηβικό του Μαντουλίδη

Χωρίς να συναντήσουν προβλήματα οι έφηβοι του Μαντουλίδη επικράτησαν στην έδρα τους με 85-61 του Αχιλλέα Τριανδρίας.

Ο Μάρκος Πούλιος στην «Future Stars»

Η Ακαδημία «Future Stars» ανακοίνωσε την έναρξη της συνεργασίας με τον γνωστό γυμναστή Μάρκο Πούλιο ο οποίος θα αναλάβει όλα την εκγύμναση όλων των τμημάτων του συλλόγου.

Δείτε το συγκλονιστικό φινάλε του αγώνα Αθηναϊκός-Τερψιθέα Γλυφάδα για την Α1 γυναικών και δηλώσεις μετά τη λήξη του

«Περίπατος» για τους εφήβους του ICBS στο ντέρμπι του Ωραιοκάστρου

Εχοντας εξασφαλίσει σημαντικό προβάδισμα μετά την τρίτη περίοδο οι έφηβοι του ICBS επικράτησαν στο ντέρμπι του Ωραιοκάστρου με 72-50 του Κεραυνού.

«Φόρτσαρε» στην επανάληψη ο ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου

Καλύτερος στο μεγαλύτερο διάστημα ο ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου επικράτησε της Ολυμπιάδας Ανω Πόλης με 60-49.

Δείτε στιγμιότυπα από τον αγώνα Ελπίδα Αμπελοκήπων-Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου για την Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

«Δια πυρός και σιδήρου» νίκησαν το Ανατόλια οι Μαχητές Δόξας Πεύκων

Πέρασαν και από το Ανατόλια οι Μαχητές Δόξας Πεύκων, παρότι βρέθηκαν «κατάφατσα» με την πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα, στο τέλος κατόρθωσαν να αποδράσουν με τη σπουδαία νίκη (78-79).

Στο… ρελαντί ο Ατλας

Σε ένα πολύ καλό παιχνίδι ο Άτλας κατάφερε να… δαμάσει τον Αδάμαστο στο Πανόραμα με της μηχανές στο ρελαντί, καθώς επικράτησε με 42-74. Επίσης ο Άτλας εύχεται περαστικά στον παίχτη του Αδάμαστου Αγγελο Κυρίμη που τραυματίστηκε.

Πήραν τη νίκη και την διαφορά οι έφηβοι του Καλοχωρίου

Το εφηβικό του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου απέδειξε ότι έχει ψυχή και δεν παρατάει κανέναν αγώνα μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο, καθώς ύστερα από αγώνα για γερά νεύρα επικράτησε με 52-50 του Ιωνικού και κάλυψε την διαφορά του ενός πόντου από το πρώτο ματς στην Ιωνία.

Νέα επιτυχία για τους άνδρες του Αχιλλέα Θερμαϊκού

Άλλο ένα ματς με νίκη σημείωσε ο Αχιλλέας Θερμαϊκού για την Γ2 ανδρών της ΕΚΑΣΘ απέναντι στην αξιόμαχη ομάδα του Πορφυριακού με 50-47.

«Καθαρό διπλό» για τις κορασίδες του Μαντουλίδη

Χωρίς να πιάσουν την απόδοση που μπορούν οι κορασίδες του Μαντουλίδη επικράτησαν στην Πυλαία της τοπικής ΑΕ με 32-58.

Νέα επιτυχία για το εφηβικό του ΠΚ Νεάπολης-Φωτορεποτάζ και βίντεο από τον αγώνα με τον Ολυμπο Ελευθερίου Κορδελιού

Χωρίς να πιάσουν το 100% των ικανοτήτων τους και σε ρυθμό χαλαρό οι έφηβοι του ΠΚ Νεάπολης πρόσθεσαν ακόμη μία νίκη στο ενεργητικό τους, καθώς αυτή τη φορά επιβλήθηκαν εντός έδρας της ομάδας του Όλυμπου Ελευθερίου Κορδελιού με 68-52.

Δείτε τα καλύτερα καλάθια του Πειραματικού από τον χθεσινό αγώνα με τον ΔΑΣΩ για τη Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Ανετη επικράτηση για τις κορασίδες του Αίαντα Ευόσμου

Πολύ καλύτερες σε όλη τη διάρκεια του αγώνα οι κορασίδες του Αίαντα επικράτησαν εύκολα στην έδρα τους, του Αριστοτέλη Σταυρού με 40-21.

Μεγάλο «διπλό» στο Βύρωνα μετά από παράταση για την Τερψιθέα Γλυφάδα-Σε δεινή θέση ο Αθηναϊκός που διαμαρτύρεται για την τελευταία φάση-Η βαθμολογία της Α1 γυναικών

Απίστευτο παιχνίδι έγινε στο Βύρωνα με την Τερψιθέα Γλυφάδα να επικρατεί στην παράταση του Αθηναϊκού με 69-70. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε η Τζάρου, τέσσερα δεύτερα πριν τη λήξη.

Στιγμιότυπα από το παιχνίδι Αστέρας Σίνδου-Ολυμπος Ελευθερίου Κορδελιού για την Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Πλήθος αγώνων περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Χριστουγεννιάτικο τουρνουά ακαδημιών στο Τσοτύλι

Στιγμιότυπα από τον αγώνα νέων Δόξα Ελπίδας Ευόσμου-ΠΚ Νεάπολης

Πήρε το ντέρμπι ο Θερμαϊκός Θέρμης

Στα τελευταία λεπτά ξέφυγε ο Θερμαϊκός και επικράτησε στη Θέρμη με 67-55 των Ιπποτών Χαριλάου. Το παιχνίδι ήταν στο 61-55, ένα λεπτό πριν το τέλος όμως δύο τρίποντα από τους  Σύρο και Νικολούδη, που ήταν οι καλύτεροι των γηπεδούχων, «καθάρισαν» τον αγώνα.

«Φόρτσαρε» στο τέλος ο ΑΣΚ Λαγκαδά

Πατώντας το γκάζι στο δεύτερο μέρος ο ΑΣΚ Λαγκαδά επικράτησε του Αριστοτέλη Σταυρού πιο εύκολα από ότι δείχνει το τελικό 66-47.

Νέα επιτυχία για την ΑΕΣ Μετεώρων

Τρίτη συνεχόμενη επιτυχία για την Α.Ε.Σ. Μετεώρων. Σε ένα αμφίρροπο παιχνίδι η ομάδα της Πολίχνης επικράτησε των Μύθων Χαλάστρας με 74-65.