9 Νοε 2014

«Τελείωσαν» πριν αρχίσουν οι παίδες του Μαντουλίδη

Επιβλητικοί οι παίδες του Μαντουλίδη επικράτησαν με το ευρύ 72-51 του Αίαντα Ευόσμου. Το 20-0 της πρώτης περιόδου και το 37-4 του ημιχρόνου έκριναν οριστικά το παιχνίδι, καθώς στην επανάληψη χρησιμοποιήθηκαν όλοι οι παίκτες για αρκετό διάστημα.

Συνέχισαν το σερί οι παίδες της ΑΕ Πυλαίας

Τρίτο θετικό παιχνίδι στη σειρά για την  ΑΕ Πυλαίας που παρότι είχε τρεις βασικούς παίκτες τραυματισμένους, επικράτησε με 51-43 της Βεργίνας.

Διαφορά 71 πόντων για το παιδικό της Δόξας Ελπίδας

Εύκολη επικράτηση της Δόξας Ελπίδας στον Εύοσμο με το ευρύ 92-21 επί της Δόξας Δρυμού για το παιδικό πρωτάθλημα.

«Φόρτσαραν» μετά το δεύτερο δεκάλεπτο οι παίδες του ΠΚ Νεάπολης

Νίκη για το παιδικό του ΠΚ Νεάπολης το μεσημέρι στο κλειστό της Νεάπολης επί του Μεγάλου Αλεξάνδρου με 65-42. Οι αθλητές των γηπεδούχων μετά από το πρώτο δεκάλεπτο που ήταν ερευνητικό αύξησαν την πίεση τους, η αντίπαλη ομάδα δεν μπόρεσε να αντιδράσει και έτσι επικράτησαν άνετα.

Παράπονα για την φιλοξενία στην Κω και την διαιτησία από την Αναγέννηση Νέου Ρυσίου

Η Αναγέννηση Νέου Ρυσίου με ανακοίνωσή της διαμαρτύρεται για την απαράδεκτη φιλοξενία του Ιπποκράτη Κω, την κακή διαιτησία, την προκλητική συμπεριφορά του πρώτου προπονητή και το ανύπαρκτο fair play.

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα Πιερικός Αρχέλαος-Στρατώνι για την Β΄Εθνική Ανδρών

«Βόλτα» στην Σίνδο για τους παίδες της Χ.Α.Ν.Θ.-Φωτορεπορτάζ

Για την έβδομη αγωνιστική του πρώτου ομίλου του παιδικού πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΘ, η παιδική ομάδα της Χ.Α.Ν.Θ επικράτησε εύκολα, όπως δείχνει και το τελικό σκορ, εκτός έδρας επί του Αστέρα Σίνδου με 25-80.

Τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Βορρά της Β΄ Εθνικής ανδρών

Στον ΔΑΣΩ το ντέρμπι του Ωραιοκάστρου για τους παίδες

Εχοντας προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι ο ΔΑΣΩ επικράτησε στο ICBS με 45-62 για το πρωτάθλημα παίδων της ΕΚΑΣΘ.

Φωτορεπορτάζ και στιγμιότυπα από το παιχνίδι Ελληνικό-ΠΑΟΚ για την Α1 γυναικών

«Περίπατος» των κορασίδων του Φρυγανιώτη-Ηττα για το παιδικό

Εχοντας πολύ μεγάλη διαφορά από τα πρώτα λεπτά του αγώνα οι κορασίδες του Φρυγανιώτη επικράτησαν στον Λαγκαδά του Ερμή με 18-72.

Δείτε σε μαγνητοσκόπηση τον αγώνα ΠΚ Νεάπολης-Μέγας Αλέξανδρος για το πρωτάθλημα παίδων της ΕΚΑΣΘ

Φωτορεπορτάζ της Δήμητρας Σικαλίδου από τον αγώνα κορασίδων Αρης-Κουφάλια

Δείτε τα highlights και τις δηλώσεις από το χθεσινό παιχνίδι Αθηναϊκός-Πρωτέας Βούλας για την Α1 γυναικών

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα Ασπίδα Ξάνθης-Νίκη Λευκάδας για την Α2 γυναικών

Πλούσιο φωτορεπορτάζ της Δήμητρας Σικαλίδου από τον αγώνα Αρης-Ολύμπια Λάρισας για την Α2 γυναικών

Εύκολη επικράτηση για το παιδικό του Κεραυνού Ωραιοκάστρου

Χωρίς να συναντήσουν δυσκολίες οι παίδες του Κεραυνού επικράτησαν στο Ωραιόκαστρο με 65-33 της Ελπίδας Αμπελοκήπων.

Δείτε τις δηλώσεις και την βράβευση της Μπροκ μετά το τέλος του αγώνα Ελληνικό-ΠΑΟΚ για την Α1 γυναικών

Νίκη Λευκάδας: «Θύματα της απειρίας τους οι διαιτητές-Αψογη η φιλοξενία της Ασπίδας Ξάνθης»

Ανακοίνωση εξέδωσε πριν από λίγο η Νίκη Λευκάδας που αναφέρει τα εξής:

Δίκαια επικράτηση του ΠΑΣ Γιάννινα

Καλύτερος μετά τη δεύτερη και ιδιαίτερα στην τρίτη περίοδο ο ΠΑΣ Γιάννινα επικράτησε στη Μίκρα του Ναύαρχου Βότση με 49-77.

Νέα επιτυχία για τον ΑΟ Σερρών

Για ένα ημίχρονο κράτησε η αντίσταση του ΕΟ Σταυρούπολης στις Σέρρες. Ο ΑΟΣ με σερί 20-7 στην τρίτη περίοδο πήρε τελικά άνετα το ροζ φύλλο καθώς επικράτησε με 55-39.

Πήρε το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης ο Απόλλωνας Καλαμαριάς

Εχοντας το προβάδισμα από την αρχή και αυξάνοντάς το σε διψήφιο αριθμό στην επανάληψη, ο Απόλλωνας Καλαμαριάς επικράτησε στο «Ιβανώφειο» του Ηρακλή με 52-64.

Πάλεψε για ένα ημίχρονο στο Ελληνικό ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ

Ανώτερο το Ελληνικό επικράτησε δίκαια στην έδρα του, του ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ με 75-51 και παρέμεινε αήττητο. Οι Θεσσαλονικιές που ταξίδεψαν χωρίς τις τραυματίες Κατωπόδη και Κυρατζή, καθώς και την Γαβρίλη που ταλαιπωρείται από ίωση, πάλεψαν το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο.

Συντριβή του Παναθλητικού στη Λεωφόρο-«Πάρτι» κάτω από τα καλάθια για την Ολιβερ

Για ένα δεκάλεπτο κράτησε η αντίσταση του Παναθλητικού που ηττήθηκε με το ερύ 89-50 από τον Παναθηναϊκό στη Λεωφόρο.  Η Όλιβερ η οποία είχε 24 πόντους μαζεύοντας και 13 ριμπάουντ, εκτόξευσε τη διαφορά για το «τριφύλλι».

«Φόρτσαραν» στην επανάληψη οι Τιτάνες Δράμας

Καλύτερες στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτριες των Τιτάνων Δράμας επικράτησαν στην Πυλαία με 43-49 της τοπικής ΑΕ. Οι Δραμινές πήραν μικρό προβάδισμα από την αρχή και το κράτησαν μέχρι το φινάλε.

Παραμένει στην κορυφή η Νίκη Λευκάδας

Καλύτερη σε όλο το παιχνίδι η Νίκη Λευκάδας επικράτησε με 48-68 στην Ξάνθη της Ασπίδας. Οι παίκτριες του Νίκου Δουβίτσα με εξαιρετική και πάλι τη Μοσχοπούλου, προσέθεταν σε κάθε δεκάλεπτο 4-5 πόντους στην διαφορά μέχρι το τελικό +20.

Πέρασε και από το «Αλεξάνδρειο» η Ολύμπια Λάρισας

Καλύτερη μετά τη δεύτερη περίοδο η Ολύμπια Λάρισας επικράτησε στο «Αλεξάνδρειο» του Αρη με 64-76. Οι νεαρές σε ηλικία παίκτριες των «κιτρίνων» πάλεψαν την πρώτη και την τελευταία περίοδο, αλλά η εμπειρία των Κουτσουνούρη, Κυριτσάκα, Σπυροπούλου και Χαβαλέ έδωσαν την άνετη νίκη στις Θεσσαλές.

Ηττα με… κατεβασμένα χέρια για την Αναγέννηση Νέου Ρυσίου

Πραγματοποιώντας πολύ άσχημη εμφάνιση, ιδιαίτερα στην άμυνα, η Αναγέννηση Νέου Ρυσίου γνώρισε την ήττα στην Κω από το Ιπποκράτη με 85-67. Οι νησιώτισσες πήραν από τα πρώτα λεπτά διαφορά μεγαλύτερη των δέκα πόντων την οποία αύξησαν στους 25 στο τέλος της τρίτης περιόδου.

«Διπλό» στο Βόλο για την Τερψιθέα

Μεγάλη προσπάθεια κατέβαλλε ο Ολυμπιακός Βόλου στο ΕΑΚ, ωστόσο γνώρισε την ήττα με 61-65 από την Τερψιθέα για την έκτη αγωνιστική της Α1 γυναικών.

Στον ΠΑΟΚ το ντέρμπι των «αιωνίων» στους παίδες

Σε παιχνίδι που έγινε σήμερα στο ΠΑΟΚ Sports Arena το παιδικό τμήμα του ΠΑΟΚ επικράτησε του αντίστοιχου του Αρη με 72-64.

Τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Νότου της Α2 γυναικών

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α1 γυναικών

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Βορρά της Α2 γυναικών

Αρης-Ολύμπια Λάρισας για την Α2 γυναικών, λεπτό προς λεπτό από το «Αλεξάνδρειο»-Ενημέρωση και για τα υπόλοιπα παιχνίδια της Α1 και της Α2

Ένα ακόμη σημαντικό παιχνίδι θα διεξαχθεί σήμερα στη Θεσσαλονίκη για την Α2 γυναικών με τον Αρη να υποδέχεται την Ολύμπια Λάρισας.

Το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ-Ντέρμπι «αιωνίων» στο παιδικό

Το παιχνίδι μεταξύ του ΠΑΟΚ και του Αρη για το πρωτάθλημα παίδων ξεχωρίζει από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Εκτός έδρας οι τρεις της Θεσσαλονίκης στην Α1 γυναικών-Σημαντικό παιχνίδι στο Αλεξάνδρειο για την Α2

Χωρίς αγώνα στη Θεσσαλονίκη συνεχίζεται σήμερα η έκτη αγωνιστική της Α1 γυναικών. Παναθλητικός και ΠΑΟΚ έχουν δύσκολες αποστολές στην Αθήννα με Παναθηναϊκό και Αθηναϊκό αντίστοιχα ενώ η Αναγέννηση ταξίδεψε στην Κω. Το πρόγραμμα κλείνει με τον αγώνα στο Βόλο μεταξύ Ολυμπιακού και Τερψιθέας.

Στους εφήβους του Αχιλλέα Θερμαϊκού το ντέρμπι της Περαίας-Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα με τον Ζέφυρο

Νίκη με σχετική ευκολία κατάφερε να πάρει σήμερα το εφηβικό τμήμα του Αχιλλέα Θερμαϊκού απέναντι στην αντίπαλη τοπική ομάδα του Ζέφυρου με 44-71.

Στιγμιότυπα από το παιχνίδι των εφήβων του ΚΣ Γέφυρας με το Μέγα Αλέξανδρο Καλοχωρίου

Ένα χρόνο εκτός της επιτροπής γυναικών της ΕΟΚ συμπλήρωσε ο Μιχάλης Κυριακάκης

Ο Μιχάλης Κυριακάκης φαίνεται πως ήταν ένας εκ των μελών της επιτροπής γυναικών της ΕΟΚ που αντικαταστάθηκε πρόσφατα. Η αλήθεια όμως είναι ότι επί πολλά χρόνια παράγοντας και απόλυτος γνώστης του γυναικείου έχει κλείσει ήδη ένα χρόνο εκτός επιτροπής αφού παραιτήθηκε για λόγους ευθιξίας και ηθικής τάξης,  στις 14 Οκτωβρίου 2013 μετά την  λεκτική επίθεση που δέχθηκε από τον τότε παράγοντα του Αθηναϊκού Νίκο Χαρδαλιά για ασυμβίβαστο.

«Διπλό» στη ΜΕΝΤ για τους εφήβους του Μεγάλου Αλεξάνδρου

Εχοντας εντυπωσιακό προβάδισμα από τα πρώτα λεπτά οι έφηβοι του Μεγάλου Αλεξάνδρου επικράτησαν με 50-66 στη ΜΕΝΤ της ομώνυμης ομάδας.

Δείτε στις 17:00 τον αγώνα Προμηθέας Πάτρας-Ασπίδα Ξάνθης για την Β΄ Εθνική Ανδρών

Διαφορά 50 πόντων για τη Γαλάτιστα

Πολύ εύκολο απόγευμα είχε σήμερα η ομάδα του ανδρικού της Γαλάτιστας που αντιμετώπισε την αντίστοιχη των Αετών Ορμύλιας και νίκησε με 50 πόντους διαφορά (76-26).

«Βόλτα» στο Σταυρό για τις κορασίδες του Καλοχωρίου

Αν και κουρασμένες από το ταξίδι με το λεωφορείο διάρκειας μιάμισης ώρας, οι κορασίδες του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου πέρασαν νικηφόρα από τον Σταυρό καθώς επικράτησαν με 28-50 του τοπικού Αριστοτέλη.