2 Νοε 2014

Δείτε τα highlights του αγώνα του παιδικού του Πύργου Χαλάστρας και του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου

Τα αποτελέσματα, τα φύλλα αγώνα και η βαθμολογία των δύο ομίλων Βορρά της Γ΄ Εθνικής Ανδρών

3ος Ομιλος

Πλούσιο φωτορεπορτάζ της Δήμητρας Σικαλίδου από τον αγώνα Απόλλων Καλαμαριάς-Αρης για την Α2 γυναικών

Δείτε τα highlights του αγώνα Πρωτέας Βούλας-Παναθηναϊκός για την Α1 γυναικών

Δείτε τα highlights του αγώνα των κορασίδων του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου με τον Αρη

Διαφορά 52 πόντων για τους παίδες του Αρη

Χωρίς να προβληματιστούν οι παίδες του Αρη επικράτησαν στον Εύοσμο του Αίαντα με το ευρύ 26-78.

Τούρτα για τα γενέθλια της Σπυριδοπούλου-Δείτε το βίντεο

Δείτε ολόκληρο το παιχνίδι Στρατώνι-Προμηθέας Πάτρας για τον όμιλο Βορρά της Β΄ Εθνικής Ανδρών

«Διπλό» στην παράταση για το εφηβικό του Ναύαρχου Βότση

Υστερα από συγκλονιστικό παιχνίδι που κρίθηκε στην παράταση οι έφηβοι του Ναύαρχου Βότση επικράτησαν με 74-83 στην Καλαμαριά του Απόλλωνα.

Παραμένουν αήττητοι οι παίδες του Ερμή Καλαμαριάς

Πέμπτη επιτυχία σε ισάριθμους αγώνες για τους παίδες του Ερμή Καλαμαριάς που επικράτησαν στην έδρα τους του Φρυγανιώτη με 55-35.

Παρά πέντε… εκατό για το παιδικό του ΠΑΟΚ

Νέα νίκη στο πρωτάθλημα της ΕΚΑΣΘ σημείωσε το παιδικό του ΠΑΟΚ που επικράτησε χωρίς δυσκολία στην έδρα της ΜΕΝΤ με το σκορ (29-95) να παίρνει για μια ακόμη φορά μεγάλες διαστάσεις.

Ανετη επικράτηση για τους παίδες του Απόλλωνα Καλαμαριάς

Ανέβασαν την απόδοσή τους μετά το δεύτερο δεκάλεπτο και επικράτησαν άνετα του Ναυάρχου Βότση με 70-43 οι παίδες του Απόλλωνα Καλαμαριάς.

Πρώτη νίκη για τις κορασίδες των Κουφαλίων

Την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχαν οι κορασίδες των Κουφαλίων που επικράτησαν με άνεση όπως δείχνει και το τελικό 54-27 του Ερμή Λαγκαδά.

Φωτορεπορτάζ από τα φιλικά των ακαδημιών του ΒΑΟ και του Αίαντα Ευόσμου

Δείτε τις δηλώσεις μετά το τέλος των αγώνων Τερψιθέα-ΠΑΟΚ και Πρωτέας Βούλας-Παναθηναϊκός για την Α1 και Παλαιό Φάληρο-Σπόρτιγκ για την Α2 γυναικών

Τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Βορρά της Β΄ Εθνικής ανδρών

Χωρίς προβλήματα η Ολύμπια Λάρισας

Ανετη νίκη πέτυχε η Ολύμπια Λάρισας επί του Ναύαρχου Βότση με 71-58. Οι Θεσσαλονικιές κάλυψαν κάπως τη διαφορά στην δεύτερη και την τέταρτη περίοδο αλλά οι Θεσσαλές με μεγάλες πρωταγωνίστριες τις Χαβαλέ και Κουτσουνούρη έφθασαν δίκαια στην επικράτηση.

«Βόλτα» στο Νέο Ρύσιο για το παιδικό του Μαντουλίδη

Χωρίς να ιδρώσουν οι παίδες του Μαντουλίδη επικράτησαν στο Νέο Ρύσιο της Αναγέννησης με το ευρύ 36-75.

Διπλή εκτός έδρας επιτυχία για εφήβους και παίδες της Νέας Ραιδεστού

Ρεσιτάλ τριπόντων στον αγώνα εφήβων Ποσειδώνας Μηχανιώνας-Νέα Ραιδεστος με 17 εύστοχα και από τις δυο ομάδες. Η Μηχανιώνα κέρδισε στα τρίποντα 9-8, αλλά η Ραιδεστός, αήττητη μέχρι τώρα πήρε τον αγωνα με 69-91.

Φωτορεπορτάζ από το φιλικό των παίδων της ΧΑΝΘ με το εφηβικό του Κεραυνού Αγίου Παύλου

«Ανέβηκαν» μετά το δέκατο λεπτό οι παίδες του Ολυμπου Ελευθερίου Κορδελιού

Βελτιώθηκαν μετά την δεύτερη περίοδο οι παίδες του Ολυμπου και επικράτησαν στο Κορδελιό με 50-47 του Κεραυνού Ωραιοκάστρου.

«Φόρτσαραν» στο τέλος οι έφηβοι του Ιωνικού

Με πολύ καλή απόδοση στην τελευταία περίοδο οι έφηβοι του Ιωνικού επικράτησαν με 55-45 του Αστέρα Σίνδου.

Επέστρεψαν στις επιτυχίες οι παίδες της Δόξας Ελπίδας Ευόσμου

Επιστροφή στις νίκες για το παιδικό της Δόξας Ελπίδας Ευόσμου που επικράτησε στο Ωραιόκαστρο του ΔΑΣΩ με 53-56.

Πλούσιο φωτορεπορτάζ της Δήμητρας Σικαλίδου από το χθεσινό παιχνίδι των κορασίδων του Καλοχωρίου και του Αρη

«Διπλό» στη Ραιδεστό για τις κορασίδες του Νέου Ρυσίου

Καλύτερες σε όλη τη διάρκεια του αγώνα οι κορασίδες της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου επικράτησαν εκτός έδρας της Νέας Ραιδεστού με 50-56.

Χωρίς προβλήματα οι έφηβοι του Αριστοτελείου

Μία ακόμη νίκη για το εφηβικό του Αριστοτελείου  που επικράτησε άνετα του Γαλαξία στο ΔΑΚ Πυλαίας με  59-32.

Εύκολο πέρασμα από τη Χαλάστρα για τους παίδες του Καλοχωρίου

Καλύτεροι σε όλο το παιχνίδι οι παίδες του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου επικράτησαν στη Χαλάστρα του Πύργου με 27-70.

Πρώτη επιτυχία στην Α2 γυναικών για τον ΕΟ Σταυρούπολης

Την «παρθενική» του νίκη στην Α2 γυναικών πέτυχε ο ΕΟΣ που επικράτησε στην Σταυρούπολη της Ασπίδας Ξάνθης με 49-27. Οι παίκτριες του Λευθέρη Κουργιαννίδη ήταν εξαιρετικές στο δεύτερο ημίχρονο όταν και πήραν τη μεγάλη διαφορά.

Συνεχίζουν να εντυπωσιάζουν τα Γιάννενα

Νέα επιτυχία για τον μεταμορφωμένο προς το καλύτερο φέτος ΠΑΣ Γιάννινα που επικράτησε με 61-45 της ΑΕ Πυλαίας έχοντας το προβάδισμα από την αρχή του αγώνα. Αλλη μια κακή εμφάνιση για τις Θεσσαλονικιές που προβληματίζουν ιδιαίτερα, έστω κι αν αγωνίστηκαν χωρίς τη Ντάμπη.

Πέρασε και από τη Γλυφάδα ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ-"Οργια" και πάλι από τη Μπροκ

Με την Μπριάνα Μπροκ να πετυχαίνει 20 πόντους και να… κατεβάζει 21 ριμπάουντ, ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ πήρε σπουδαίο «διπλό» στην Αθήνα και συνέχισε την πολύ καλή πορεία του μέχρι τώρα στο πρωτάθλημα, παραμένοντας δεύτερος με μια ήττα. Ο «Δικέφαλος» ήταν εξαιρετικός στην επανάληψη και πήρε δίκαια τη σημαντική νίκη.

Στους Τιτάνες Δράμας το ντέρμπι της Ανατολικής Μακεδονίας

Υστερα από ένα σκληρό παιχνίδι που συνοδεύτηκε από τραυματισμούς οι Τιτάνες επικράτησαν στη Δράμα και στο ντέρμπι κορυφής του ΑΟ Σερρών με 53-45.

Στρατώνι-Προμηθέας Πάτρας για την Β΄ Εθνική Ανδρών, ζωντανά στις 17:00 από την Αρναία

Σταμάτησε το αήττητο του Παναθηναϊκού στη Βούλα

Ο Πρωτέας Βούλας υποδέχτηκε τον Παναθηναϊκό και δεν είχε κανένα πρόβλημα να φτάσει στο θετικό αποτέλεσμα καθώς επιβλήθηκε με 74-60. Η ομάδα του Αλέκου Δάγλα επέβαλε από την αρχή τον ρυθμό της και μάλιστα η διαφορά ανέβηκε σε αρκετά σημεία της αναμέτρησης πάνω από τους 20 πόντους.

Παραμένει αήττητη η Νίκη Λευκάδας

Καλύτερη μετά το δεύτερο δεκάλεπτο η Νίκη Λευκάδας συνέχισε την αήττητη πορεία της καθώς επικράτησε στην έδρα της του Ηρακλή με 61-48. Οι νησιώτισσες πήραν διαφορά 18 πόντων στην τρίτη περίοδο και ουσιαστικά "καθάρισαν" τον αγώνα.

Πήρε το ντέρμπι στη δεύτερη παράταση ο Απόλλων Καλαμαριάς

Απίστευτο παιχνίδι στην Καλαμαριά με τον Απόλλωνα να επικρατεί του Αρη στη δεύτερη παράταση με 72-70. Οι γηπεδούχοι είχαν εντυπωσιακό προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο, όμως οι «κίτρινες» ροκάνισαν σιγά σιγά την διαφορά και έφθασαν να προηγούνται και με έξι πόντους στο 37ο λεπτό.

Τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Νότου της Α2 γυναικών

Σαν «σίφουνας» πέρασε από τις Συκιές το Ελληνικό

Συνεχίζει αήττητο το Ελληνικό που με εντυπωσιακή εμφάνιση πέρασε με άνεση από τις Συκιές καθώς επιβλήθηκε με 44-75 του Παναθλητικού. Η Ελένη Καπογιάννη μοίρασε το χρόνο συμμετοχής σε όλες τις παίκτριές της και πέντε από αυτές σκόραραν με διψήφιο νούμερο.

Με άνεση η πρώτη επιτυχία του Ολυμπιακού Βόλου

Χωρίς να συναντήσουν ιδιαίτερα προβλήματα οι γυναίκες του Ολυμπιακού πέτυχαν την πρώτη τους νίκη καθώς επικράτησαν με 63-54 στο Βόλο του Ιπποκράτη Κω.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Βορρά της Α2 γυναικών

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α1 γυναικών

Ανατροπή και σημαντική νίκη για την Αναγέννηση Νέου Ρυσίου

Τη μεγάλη ανατροπή έκανε η Αναγέννηση Νέου Ρυσίου που αν και ήταν πίσω στο σκορ με 11 πόντους (18-29) στο τέλος της δεύτερης περιόδου, κατάφερε να επικρατήσει τελικά με 67-64 του Αθηναϊκού.

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Αθηναϊκός για την Α1 γυναικών, λεπτό προς λεπτό στις 12:00 από το Νέο Ρύσιο-Ενημέρωση και για όλα τα υπόλοιπα παιχνίδια της Α1 και της Α2

Ενα μεγάλο παιχνίδι διεξάγεται σήμερα στο Νέο Ρύσιο, όπου στις 12:00 η τοπική Αναγέννηση υποδέχεται τον Αθηναϊκό για την πέμπτη αγωνιστική της Α1 γυναικών. Το μπλογκ θα είναι εκεί και θα σας μεταδώσει λεπτό προς λεπτό το παιχνίδι, ενώ θα υπάρχει ενημέρωση και για τα υπόλοιπα παιχνίδια της Α1 και της Α2.

Το πρωτάθλημα των παίδων ξεχωρίζει από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Δύο παιχνίδια στην Θεσσαλονίκη για την Α1 γυναικών-Τοπικό ντέρμπι Απόλλωνα Καλαμαριάς-Αρη για τον όμιλο Βορρά της Α2-Οι βαθμολογίες

Τα παιχνίδια της πέμπτης αγωνιστικής της Α1 και της τέταρτης στην Α2 περιλαμβάνονται στο σημερινό πρόγραμμα των Εθνικών πρωταθλημάτων γυναικών που είναι το εξής:

Επιστροφή στις επιτυχίες για το εφηβικό των Γαλάζιων

Πολύ καλύτεροι σε όλο το παιχνίδι οι έφηβοι των Γαλάζιων επικράτησαν με 67-38 του Κεραυνού Αγίου Παύλου και επανήλθαν στις επιτυχίες πετυχαίνοντας την πέμπτη τους νίκη σε έξι παιχνίδια.

Πρώτη επιτυχία για τα Μετέωρα-Απίστευτο σχόλιο από παράγοντες της ομάδας

Την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα της Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών πέτυχαν τα Μετέωρα που επικράτησαν εκτός έδρας της ΔΕΗ με 60-72. Με χιουμοριστικό τρόπο δέχθηκαν την επιτυχία οι παράγοντες του συλλόγου που γράφουν: