26 Οκτ 2014

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα Πιερικός Αρχέλαος-Μαχητές Δόξας Πεύκων για την Β΄ Εθνική Ανδρών

Τα αποτελέσματα, τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στους ομίλους Βορρά της Γ΄ Εθνικής Ανδρών

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Ο Μητακίδης στο ανδρικό του Μεγάλου Αλεξάνδρου-Ο Παπαβασιλείου στους εφήβους

Με απόφαση του ΔΣ του Μεγάλου Αλεξάνδρου προπονητές στο τμήμα μπάσκετ αναλαμβάνουν στην ομάδα των ανδρών ο Σταμάτης Μητακίδης και στην ομάδα των εφήβων ο Δημήτρης Παπαβασιλείου.

Τα αποτελέσματα, τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Νότου της Β΄ Εθνικής Ανδρών

Δείτε τις δηλώσεις μετά το τέλος του αγώνα Παναθηναϊκός-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου για την Α1 γυναικών

Ανετη επικράτηση για τις κορασίδες του Καλοχωρίου-Στιγμιότυπα από τον αγώνα με τους Αμπελόκηπους Μενεμένης

Εύκολη νίκη για τις κορασίδες του Μεγάλου Αλεξάνδρου χθες το απόγευμα στο κλειστό του Καλοχωρίου, οι οποίες επικράτησαν με 43-24 των Αμπελοκήπων Μενεμένης και δυσκολεύτηκαν μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Στιγμιότυπα από τον αγώνα των ανδρών του ΠΚ Νεάπολης με τον ΚΑΟΣ και των εφήβων με το ICBS

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα Ελληνικό-Πρωτέας Βούλας για την Α1 γυναικών

Φωτορεπορτάζ από το σημερινό φιλικό των παίδων του Ηρακλή με το ΠΚ Νεάπολης

Δείτε τις δηλώσεις μετά τον αγώνα Ελληνικό-Πρωτέας Βούλας για την Α1 γυναικών

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα ΠΑΟΚ-Παναθλητικός για την Α1 γυναικών

Δείτε σε μαγνητοσκόπηση ολόκληρο το παιχνίδι Προμηθέας Πάτρας-Ανατόλια για την Β΄ Εθνική Ανδρών

Πέρασε από τη ΜΕΝΤ η ΡΒΑ

Νίκη για την ΡΒΑ στο γήπεδο της ΜΕΝΤ επί του Φιλίππου σε ένα πολύ κλειστό παιχνίδι με χαμηλό σκορ (34-40)

Τα φύλλα αγώνα, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική του ομίλου Βορρά της Β΄ Εθνικής Ανδρών

Στιγμιότυπα από τον αγώνα Χαλκηδόνα-Νίκη Νεοχωρούδας για την Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα Ασπίδα Ξάνθης-Τιτάνες Δράμας για τον όμιλο Βορρά της Α2 γυναικών

Αήττητο στην κορυφή της Α1 γυναικών το Ελληνικό

Καλύτερο στο δεύτερο ημίχρονο το Ελληνικό επικράτησε στο μεγάλο ντέρμπι της αγωνιστικής με 58-53 του Πρωτέα Βούλας και παρέμεινε αήττητο στη βαθμολογία της Α1 γυναικών.

Δείτε ολόκληρο το φιλικό παιχνίδι μίνι κοριτσιών μεταξύ του ΠΣ Ευκαρπίας και του Παναθλητικού

«Φόρτσαρε» στην τελευταία περίοδο ο Αθηναϊκός

Καλύτερος στο τέλος ο Αθηναϊκός επικράτησε με 81-67 του Ολυμπιακού Βόλου. Οι «ερυθρόλευκες» μέχρι το 32' ακολουθούσαν τον αντίπαλό τους σε απόσταση αναπνοής.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α1 γυναικών

Χωρίς προβλήματα ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ

Καλύτερος μετά τη δεύτερη περίοδο ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ επικράτησε με 67-48 του Παναθλητικού στο μεγάλο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης για την Α1 γυναικών. Ο «Δικέφαλος» πήρε σημαντικό προβάδισμα μετά την δεύτερη περίοδο και το διεύρυνε μέχρι το φινάλε.

Εκανε τα εύκολα… δύσκολα ο ΑΟ Σερρών

Αγχωτική νίκη πέτυχε στις Σέρρες ο ΑΟΣ που επιβλήθηκε με 60-56 του ΠΑΣ Γιάννινα. Οι γηπεδούχοι που ήταν μπροστά με 17 πόντους στο 29ο λεπτό (47-30), κατάφεραν να πάνε το παιχνίδι στο 58-56 και ευτυχώς για αυτούς η Νίκη Χωλοπούλου, 49 δεύτερα πριν το τέλος έγραψε το τελικό σκορ.

Πήρε το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης ο Ηρακλής

Καλύτερος στο δεύτερο ημίχρονο ο Ηρακλής επικράτησε στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης με 48-37 του ΕΟ Σταυρούπολης.

Εύκολο μεσημέρι για την Ολύμπια Λάρισας

Καλύτερη από τα πρώτα λεπτά η Ολύμπια επικράτησε άνετα στη Λάρισα με 70-51 του Απόλλωνα Καλαμαριάς. Οι νικήτριες πήραν προβάδισμα με διαφορά μεγαλύτερη των δέκα πόντων από νωρίς και δεν απειλήθηκαν καθόλου από τις Θεσσαλονικιές.

Τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Νότου της Α2 γυναικών

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Βορρά της Α2 γυναικών

Ενημέρωση από τα γήπεδα της Α1 και Α2 γυναικών-Συνεχής ανανέωση

Τα παιχνίδια της πέμπτης αγωνιστικής στην Α1 και της τρίτης στην Α2 γυναικών άρχισαν και το μπλογκ θα σας μεταφέρει τα αποτελέσματά τους σε ζωντανό χρόνο από τα περισσότερα γήπεδα.

Φωτορεπορτάζ από το φιλικό παιχνίδι των νεανίδων του Παναθλητικού με τους Πάνθηρες Καβάλας

Καθαρή επικράτηση στην Ξάνθη για τους Τιτάνες Δράμας

Καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα οι Τιτάνες Δράμας επικράτησαν στην Ξάνθη με 39-57 της Ασπίδας.

Πρώτη νίκη και αισιόδοξα μηνύματα για τον Ιπποκράτη Κω

Δείχνοντας πολλά απ’ τα στοιχεία που τον έκαναν να ξεχωρίσει την περσινή χρονιά ο Ιπποκράτης Kos Hotel επικράτησε με 75-68 της Τερψιθέας Γλυφάδας και πέτυχε έτσι την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Α1 γυναικών.

Ηττα στον «Τάφο του Ινδού» για την Αναγέννηση Νέου Ρυσίου

Την ήττα γνώρισε στον «Τάφο του Ινδού» η Αναγέννηση Νέου Ρυσίου από τον Παναθηναϊκό με 71-61. Οι «πράσινες» της Αθήνας που συνεχίζουν αήττητες πήραν από τα πρώτα λεπτά διψήφια διαφορά και δεν είχαν κανένα πρόβλημα απέναντι στην ομάδα της Θεσσαλονίκης που απλώς μείωσε τη διαφορά στην τελευταία περίοδο.

«Διπλό» για τους άνδρες του Πύργου Χαλάστρας

«Φόρτσαραν» στην τελευταία περίοδο οι άνδρες του Πύργου Χαλάστρας και επικράτησαν εκτός έδρας με 76-79 της ΔΕΗ σε χθεσινό αγώνα για την Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών.

Πέρασαν από το Αδενδρο οι έφηβοι του Ιωνικού

Χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα οι έφηβοι του Ιωνικού επικράτησαν στο Αδενδρο του Γαλαξία με 43-79.

Δίκαια επικράτηση των εφήβων του Μακεδονικού

Χθες το απόγευμα, στο κλειστό του Μακεδονικού, διεξήχθη ο αναβληθέντας αγώνας μεταξύ των εφήβων του Μακεδονικού και του Αίαντα Ευόσμου. Ο Μακεδονικός εμφανίστηκε πιο έτοιμος και πλήρης σε όλες τις θέσεις δίκαια πήρε το ροζ φύλλο αγώνα νικώντας με 73-56.

Ντέρμπι στη Θεσσαλονίκη για την Α1 και Α2 γυναικών-Το πρόγραμμα και οι βαθμολογίες

Το τοπικό ντέρμπι ΠΑΟΚ-Παναθλητικού ξεχωρίζει από τα παιχνίδια της πέμπτης αγωνιστικής στην Α1 γυναικών.

Συνεχίζουν αήττητοι οι έφηβοι του Ν. Βότση

Νίκη για το εφηβικό του Ναύαρχου Βότση σήμερα με 63-49 επί της Μαλακοπής και «5 στα 5».

Διαφορά 54 πόντων για τον ΑΟ Γαλάτιστας

Άνετη επικράτηση είχε σήμερα ο ΑΟ Γαλάτιστας με αντίπαλο το Νέο Μαρμαρά για την δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος καθώς νίκησε με 97-43.

Επιστροφή στις νίκες με νταμπλ σκορ για τον ΑΣ Αστέρες

Μια ακόμη δίκαια νίκη για τον ΑΣ Αστέρες που επικράτησε με 76-38 της Νέμεσης. Η νικήτρια ομάδα αν και είχε πολλές απουσίες έπαιξε ελεύθερο και γρήγορο μπάσκετ δίνοντας χρόνο συμμετοχής σε όλους οι παίκτες.

Φιλικά των μίνι και προμίνι του Αθλου Αλεξάνδρειας στη Μελίκη-Φωτορεπορτάζ

Στο κλειστό γυμναστήριο της Μελίκης συναντήθηκαν σήμερα για φιλικούς αγώνες ο ΓΑΣ Μελίκης με την Ακαδημία Αθλος Αλεξάνδρειας.

«Περίπατος» για τους Σίθωνες

Βελτιώθηκαν μετά το δεύτερο δεκάλεπτο οι Σίθωνες και επιβλήθηκαν με 63-34 των Μουδανιών.

Εύκολη νίκη για το εφηβικό του Αριστοτελείου Κολλεγίου

Για τον έκτο όμιλο του εφηβικού πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΘ το Αριστοτέλειο Κολέγιο επικράτησε στο ΔΑΚ της Πυλαίας των Καμινικίων με 65-45.

«Κατοστάρα» στην Ορμύλια για την Τρίγλια

Με εντυπωσιακό τρόπο η ομάδα της Τρίγλιας έκανε το 2Χ2 στο πρωτάθλημα της Α΄ ΕΚΑΣΧ Ανδρών, καθώς παρά τις τέσσερις βασικές απουσίες (Σερεμέτης, Ανανιάδης και Αγγελίδης) και του Στέλιου Παπαδόπουλου που ταλαιπωρούνταν όλη την εβδομάδα με ίωση επικράτησε εκτός έδρας της Ορμύλιας 2012 με το ευρύ σκορ 38-108.

Και οι 12 έφηβοι της Νέας Ραιδεστού ήταν υπέροχοι

Εύκολο απόγευμα για τους εφήβους της Νέας Ραιδεστού που πήραν το ροζ φύλλο  από την Αποκάλυψη στη Μίκρα επικρατώντας με 39-79.

Διαφορά 81 πόντων για τις κορασίδες του Ηρακλή

Με το ευρύ 89-8 επικράτησαν οι κορασίδες του Ηρακλή του Ερμή Λαγκαδά. Είναι χαρακτηριστικό ότι οι φιλοξενούμενοι δε σκόραραν στο πρώτο ημίχρονο.

Διαφορά 30 πόντων για τις κορασίδες του ΕΟ Σταυρούπολης-Φωτορεπορτάζ της Φωτεινής Φυλλαδίτου από το παιχνίδι με τα Κουφάλια

Καλύτερες από τα πρώτα λεπτά οι κορασίδες του ΕΟΣ επικράτησαν στην έδρα τους με το ευρύ 63-33 των Κουφαλίων.

Εύκολη επικράτηση για τις κορασίδες του Αρη-Φωτορεπορτάζ της Δανάης Πάλλα

Χωρίς πρόβλημα οι κορασίδες του Αρη επικράτησαν στο Αλεξάνδρειο με 61-38 του Αίαντα Ευόσμου. Από τους γηπεδούχους δεν έπαιξαν οι αδελφές Τσινέκε, ενώ οι φιλοξενούμενοι είχαν τους 26 από τους 38 πόντους τους από τη Μάγδα Ουζούνη.

Δύσκολη επικράτηση για το γυναικείο της ΑΕ Πυλαίας

Αν και δυσκολεύτηκε υπερβολικά η ΑΕ Πυλαίας κατάφερε και επικράτησε του Ναύαρχου Βότση με 65-69 στη Μίκρα στον αγώνα που άνοιξε την αυλαία της τρίτης αγωνιστικής στον όμιλο Βορρά της Α2 γυναικών.