20 Οκτ 2014

Με βολή του Μασλαρινού, νίκη στον πόντο για τον Γαλαξία στην Πυλαία

Απίστευτο παιχνίδι στην Πυλαία με τον Γαλαξία να επικρατεί στο τέλος με 75-76 της ΑΕ Πυλαίας.

Βασιλειάδης: «Η καλύτερη στιγμή μου η άνοδος από Γ1 στη Β΄ ΕΚΑΣΘ με την ΑΕΝ Κρήνης»

Ο Κώστας Βασιλειάδης μιλά στο Krinibc για την καλύτερη στιγμή του, τον αγώνα της περασμένης Παρασκευής με τη Ραιδεστό και τον επόμενο με την ΑΕΕΤ.

Παρά επτά... εκατό για τη Δόξα Ελπίδας Ευόσμου

Σε έναν αγώνα που τον πρώτο λόγο είχαν οι επιθέσεις η Δόξα Ελπίδας επικράτησε στον Εύοσμο με 93-81 του Ποσειδώνα Μηχανιώνας.

«Εκανε το μπαμ» η Μακαμπή

Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχε η Μακαμπή που επικράτησε στη Μίκρα του Μεγάλου Αλεξάνδρου με 64-71.

Δίκαια επικράτηση του Αριστοτέλη Επανομής

Καλύτερος σε όλο τον αγώνα ο Αριστοτέλης επικράτησε με 68-60 στην Επανομή του Γαλαξία Αδένδρου. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν στους τέσσερις στα τέλη τρίτου δεκαλέπτου, όμως οι παίκτες του Απόστολου Δεμερτζή ανέβασαν τη διαφορά στο +16 στο 36ο λεπτό και πέτυχαν μια άνετη νίκη.

Ανετο πέρασμα από τη ΜΕΝΤ για τον ΒΑΟ

Χωρίς καμιά δυσκολία ο ΒΑΟ επικράτησε με 67-89 στη ΜΕΝΤ. Οι παίκτες του Χρήστου Κατσή πήραν από την αρχή σημαντική διαφορά και την κράτησαν μέχρι το φινάλε.

Νέα επιτυχία για την Χαλκηδόνα

Το «τέσσερα στα τέσσερα» έκανε η Χαλκηδόνα που επικράτησε στην έδρα της με 62-51 της Νίκης Νεοχωρούδας. Η ομάδα του Ρούλη Καραγιαννίδη είχε συνεχώς το προβάδισμα και μετά τη δεύτερη περίοδο με διαφορά 6-12 πόντων μέχρι το φινάλε.

«Φόρτσαρε» στο δεύτερο ημίχρονο ο ΚΣ Γέφυρας

Καλύτερος στην επανάληψη ο ΚΣ Γέφυρας επικράτησε εντός έδρας του Αχιλλέα Τριανδρίας με 73-62. Το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο στο πρώτο ημίχρονο, όμως στην τρίτη περίοδο οι νικητές πήραν διαφορά δέκα πόντων που την διατήρησαν με αυξομειώσεις μέχρι τη λήξη.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα ΠΑΣ Γιαννενα-Ασπίδα Ξάνθης για την Α2 γυναικών

Την Παρασκευή οι αναβληθέντες αγώνες της 3ης Οκτώβρη της ΕΚΑΣΘ

Η Ε.Π. της Ε.ΚΑ.Σ.Θ. υπενθυμίζει ότι οι αναβληθέντες αγώνες της Παρασκευής 03.10.14, θα γίνουν την ερχόμενη Παρασκευή 24.10.14 και είναι οι παρακάτω:

Φωτορεπορτάζ από τα φιλικά των ακαδημιών του Αίαντα Ευόσμου και του Αχιλλέα Τριανδρίας

Ο Γιώργος Κετσελίδης στο Μουσείο της ΧΑΝΘ

Το Μουσείο Μπάσκετ της ΧΑΝΘ επισκέφθηκε ο μέχρι πρότινος τεχνικός της Λιβανέζικης Τσάμπβιλ, Γιώργος Κετσελίδης.

Ο ΠΣ Ευκαρπίας ευχαριστεί τους Ικάρους Σερρών-Τιμήθηκε ο Σουτζόπουλος-Φωτορεπορτάζ

Από το ΔΣ του ΠΣ Ευκαρπίας εκδόθηκε η εξής ανακοίνωση:

«Σεφτές» για το παιδικό της Βεργίνας

Πρώτη νίκη για την παιδική ομάδα της Βεργίνας το πρωί της Κυριακής απέναντι στον Βίκτωρα με 25-71.

Χατζηιωάννου: «Η απαρχή μιας σειράς νικών το επόμενο παιχνίδι»

Μετά τον αγώνα του Πιερικού Αρχελάου με τον Αίαντα που έγινε στον Εύοσμο, ο προπονητής του Πιερικού Αρχελάου Στέλιος Χατζηιωάννου στην ιστοσελίδα του συλλόγου www.pierikosbc.gr έκανε την παρακάτω δήλωση:

Νικηφόρα πρεμιέρα για άνδρες και γυναίκες της Τρίγλιας

Με το δεξί ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους άνδρες και γυναίκες του ΑΟ Νέας Τρίγλιας. Το αντρικό με αρκετό κόσμο στο γήπεδο κόντρα στα Νέα Ρόδα επικράτησε με 73-36 παρά τις πέντε  απουσίες (Τσιάρας, Φεφέκος, Ανανιάδης, Αγγελίδης, Σερεμέτης).

«4Χ4» για τους παίδες της GBA

Με νίκες συνεχίζει το παιδικό τμήμα της GBA καθώς στη τέταρτη αγωνιστική, του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΘ σημείωσε την τέταρτη επιτυχία επικρατώντας εκτός έδρας επί της Δόξας Ελπίδας Ευόσμου με 45-59.

Αύριο ο αγώνας της μικτής αγοριών της ΕΚΑΣΘ-Ποιοι θα αγωνιστούν

Από την Ε.ΚΑ.Σ.Θ. καλούνται την Τρίτη 21 Οκτωβρίου 2014 και ώρα 15.15 στο κλειστό γυμναστήριο  Μίκρας Β’ οι παρακάτω αθλητές γεννημένοι το 2000 για τον αγώνα Αστέρια Α.Κ. – Μικτή Ε.ΚΑ.Σ.Θ.:

Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι Τιτάνες Δράμας-ΠΚ Νεάπολης για την Γ΄ Εθνική Ανδρών

Δείτε ολόκληρο το παιχνίδι Κρόνος Αγίου Δημητρίου-Σπόρτιγκ για την Α2 γυναικών

Κεκλεισμένων των θυρών δύο αγώνες για τους ομίλους Νότου Β΄ και Γ΄ Εθνικής

Δύο αγώνες αποφασίστηκε από το Πρωτοβάθμιο Μονομελές Δικαιοδοτικό όργανο της ΕΟΚ να γίνουν κεκλεισμένων των θυρών:

Δείτε ολόκληρο το παιχνίδι Παλαιό Φάληρο-Πανιώνιος για την Α2 γυναικών

Επιλογή στο Νότο για τη στελέχωση των Εθνικών ομάδων

Από την ΕΟΚ καλούνται τα σωματεία του Νότου να στείλουν αθλητές γεννημένους το 1997 ή το 1998 στο ΟΑΚΑ, για τη στελέχωση των Εθνικών Ομάδων, ενόψει του Ευρωπαϊκού και Παγκοσμίου Πρωταθλήματος Εφήβων.

Συνέχεια στις επιτυχίες για τον Βελλερεφόντη

Την τέταρτη νίκη της σε ισάριθμα παιχνίδια πέτυχε η ομάδα του Βελλερεφόντη καθώς έκαμψε την αντίσταση της αξιόμαχης ομάδας του Αχιλλέα Θερμαϊκού, επικρατώντας με 49-39.

Δείτε τις δηλώσεις μετά το τέλος του αγώνα Κρόνος Αγίου Δημητρίου-Σπόρτιγκ για την Α2 γυναικών

Επιτυχία των τουρνουά 3Χ3 της ΕΟΚ σε Πεντάπολη Σερρών και Πύλο

Η Πύλος και η Πεντάπολη Σερρών φιλοξένησαν το Σαββατοκύριακο 18 και 19 Οκτωβρίου το τουρνουά 3Χ3 της ΕΟΚ.

Δείτε την τελευταία περίοδο του αγώνα Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Ελληνικό για την Α1 γυναικών

Το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ-Η βαθμολογία της Α΄ ανδρών

Η πέμπτη αγωνιστική της Α΄ ανδρών δεσπόζει στο σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ, με αρκετά σημαντικά παιχνίδια. αναλυτικά:

Νίκη στην παράταση για τους εφήβους του Αριστοτελείου

Το Σάββατο το βράδυ στο ΔΑΚ της Πυλαίας έγινε ένα συγκλονιστικό παιχνίδι μεταξύ των ομάδων του Αριστοτελείου Κολεγίου και του Απόλλωνα Καλαμαριάς για το πρωτάθλημα εφήβων του έκτου ομίλου της ΕΚΑΣΘ με τελικό νικητή το Αριστοτέλειο ύστερα από παράταση με 62-58.

Πήραν το ντέρμπι οι παίδες του Αργοναύτη

Ήττα για το παιδικό του Ναύαρχου Βότση σήμερα στο ντέρμπι με 54-63 από τον Αργοναύτη. Η μεγάλη αστοχία (20/45 βολές) στοίχισε στους γηπεδούχους.

Χρειάστηκε έξτρα χρόνο και ο Ελλάνιος Ζευς

Ένα ακόμη συγκλονιστικό παιχνίδι που τελείωσε στην παράταση ήταν αυτό μεταξύ του Ελλάνιου Δία και του Ικάρου Συκεών που βρήκε νικητή τον πρώτο με 74-70.

Σημαντική επιτυχία στην παράταση για το Μέγα Αλέξανδρο Ηλιούπολης

Υστερα από συγκλονιστικό παιχνίδι ο Μέγας Αλέξανδρος Ηλιούπολης επικράτησε σε 45 λεπτά του ΑΟ Μεσήμβριας με 71-64.

Φωτορεπορτάζ του goalpost.gr από τον αγώνα Ολυμπιακός Βόλου-Παναθηναϊκός για την Α1 γυναικών

Ολοκληρώθηκε το «καρέ» για το παιδικό του Ερμή Καλαμαριάς

Νικηφόρο πέρασμα από τις Συκιές για το παιδικό του Ερμή Καλαμαριάς που κέρδισε την Hoop με 20-38, φτάνοντας έτσι τις τέσσερις νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια.

Παραβίασαν το… όριο ταχύτητας οι παίδες του ΠΚ Νεάπολης

Με 111... έτρεχε η παιδική ομάδα του ΠΚ Νεάπολης στο κλειστό της Σίνδου, καθώς επιβλήθηκε του τοπικού Αστέρα με 43-111.

Πλούσιο φωτορεπορτάζ από τον αγώνα Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Ελληνικό για την Α1 γυναικών

Αήττητοι οι έφηβοι του Ναύαρχου Βότση

Νίκη για το εφηβικό του Ναύαρχου Βότση στο πρώτο ντέρμπι της χρονιάς με 67-56 επί της Βεργίνας.