11 Οκτ 2014

Στον Κεραυνό το ντέρμπι των εφήβων του Ωραιοκάστρου-Στο ICBS οι εντυπώσεις

Παλικαρίσια εμφάνιση για το εφηβικό του ICBS καθώς παρότι ήταν μόλις πέντε παραλίγο να επικρατήσουν του Κεραυνού στο Ωραιοκάστρου στο τοπικό ντέρμπι.  Όμως με καλάθι και φάουλ του Ίτσκου στα τελευταία δευτερόλεπτα ο Κεραυνός επικράτησε με 59-57.

Νταμπλ σκορ για το εφηβικό του Μαντουλίδη

Με το ευρύ 47-94 πέρασαν από την Σταυρούπολη οι έφηβοι του Μαντουλίδη αν και αγωνίστηκαν χωρίς τον Χρηστίδη που κάθισε προληπτικά στον πάγκο, καθώς είχε μια μικρή ενόχληση στο πόδι.

Ανετη επικράτηση για το εφηβικό της Αναγέννησης Φλόγας

Με νίκη προχώρησαν οι έφηβοι της Αναγέννησης Φλόγας που επικράτησαν στην Πολίχνη  του ΔΑΣΩ με 60-29.

«Δια πυρός και σιδήρου» οι έφηβοι του ΠΑΟΚ

Δύσκολη επικράτηση στην έδρα του Μεγάλου Αλέξανδρου για την εφηβική ομάδα του ΠΑΟΚ με 61-64. Ο «Δικέφαλος» είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού από το ξεκίνημα αλλά του στοίχισαν οι χαμένες βολές στην τέταρτη περίοδο.

Βόλτα στα Κουφάλια για τις κορασίδες του Ηρακλή

Εχοντας από την αρχή σημαντικό προβάδισμα οι κορασίδες του Ηρακλή επικράτησαν στα Κουφάλια με 15-64.

«Ασπρόμαυρο» το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης για την Α1 γυναικών

Υστερα από συγκλονιστικό σε εξέλιξη παιχνίδι ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ επικράτησε με 56-50 της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου στο μεγάλο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης που άνοιξε την αυλαία της δεύτερης αγωνιστικής στην Α1 γυναικών.

Πέρασαν από τις Συκιές οι κορασίδες της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου

Βελτιώθηκαν σημαντικά μετά το 22ο λεπτό οι κορασίδες της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου και έφυγαν με το ροζ φύλλο από τις Συκιές αφού επικράτησαν με 45-57. Σε κείνο το σημείο το παιχνίδι ήταν στον πόντο αλλά στη συνέχεια ήταν σαφέστατη η ανωτερότητα των νικητριών.

Νταμπλ σκορ και… έξι για τις κορασίδες του Φρυγανιώτη-Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα με τον ΕΟ Σταυρούπολης

Εντυπωσιακός ο Φρυγανιώτης επικράτησε με το ευρύ 86-40 του ΕΟ Σταυρούπολης για το πρωτάθλημα κορασίδων της ΕΚΑΣΘ.

«Καθαρό διπλό» στο Κορδελιό για το εφηβικό του ΠΚ Νεάπολης-Φωτορεπορτάζ και βίντεο

Καλύτεροι μετά το δεύτερο δεκάλεπτο οι έφηβοι του ΠΚ Νεάπολης επικράτησαν με 29-52 του Ολυμπου στο Κορδελιό. Μάλιστα στο δεύτερο ημίχρονο ο αντίπαλος παραδόθηκε πολύ νωρίς.

Ενημέρωση από το κλειστό του ΠΑΟΚ για το ντέρμπι της Α1 γυναικών, ΠΑΟΚ-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου

Ξεκίνησε πολύ καλύτερα ο ΠΑΟΚ που μετά από έξι λεπτά προηγείται με 13-4.

Παρά εννέα… εκατό για το ανδρικό του Φρυγανιώτη

Εχοντας προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι το ανδρικό του Φρυγανιώτη επικράτησε με το ευρύ 66-91 εκτός έδρας του ICBS που αγωνίστηκε με έξι παίκτες.

Διαφορά 86 πόντων (2-88) για τις κορασίδες του ΠΑΟΚ-Δεν έβαλε καλάθι η ΜΕΝΤ σε όλο το παιχνίδι-Τούρτα για τα γενέθλια της Διαμαντίδου

Με το 2-88 επικράτησαν στη ΜΕΝΤ οι κορασίδες του ΠΑΟΚ. Χαρακτηριστικό είναι ότι οι γηπεδούχοι σημείωσαν δύο βολές σε όλο το παιχνίδι.

Συνεχίζουν αήττητες οι κορασίδες του Μαντουλίδη

«Καθάρισαν» από το πρώτο ημίχρονο οι κορασίδες του Μαντουλίδη που επιβλήθηκαν στα Βασιλικά της Νέας Ραιδεστού με 47-64.

Πέρασαν από το Πανόραμα οι Ιππότες Χαριλάου

Δεν τα κατάφερε η ΡΒΑ και ηττήθηκε στο Πανόραμα από τους Ιππότες Χαριλάου με 53-62.

Καλύτερος στο δεύτερο ημίχρονο ο Πρωτέας Ελευθερίου Κορδελιού

Παίζοντας δυνατή άμυνα στο δεύτερο ημίχρονο ο Πρωτέας Ελευθερίου Κορδελιού κατάφερε να κάμψει την αντίσταση του ΓΣ Μενεμένης επικρατώντας με 66-56 και να συνεχίσει την αήττητη πορεία του.

Σε… ρυθμό ρελαντί οι κορασίδες του Ζέφυρου

Χωρίς να συναντήσει κανένα πρόβλημα η ομάδα κορασίδων του Ζέφυρου επικράτησε με 75-42 της ΑΕ Πυλαίας.

Προσκλήσεις σε μαθητές και μαθήτριες από παίκτριες της Ολύμπια Λάρισας-Φωτορεπορτάζ

Στα πλαίσια της κυριακάτικης πρεμιέρας της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών οι παίκτριες της Ολύμπια Λάρισας, μοίρασαν χθες στο 1ο Γυμνάσιο και 4ο Λύκειο της πόλης, προσκλήσεις για το παιχνίδι, σε μαθητές και μαθήτριες.

Συνεχίζει αήττητος ο Μαραθώνας

«Τρία στα τρία» για τον Μαραθώνα Καλαμαριάς ο οποίος μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι και με τις δύο ομάδες να βαδίζουν για 39 λεπτά μαζί στο σκορ, κατάφερε να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα από τον Πυρσό Αγίας Τριάδας καθώς επικράτησε εκτός έδρας με 56-62.

Δείτε τα highlights του αγώνα Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου-Όλυμπος Ελευθερίου Κορδελιού για την Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Νίκη για τον Αχιλλέα Θερμαϊκού

Σε έναν αγώνα που κρίθηκε τελικά στις λεπτομέρειες ο Αχιλλέας Θερμαϊκού επικράτησε της Αποκάλυψης με 58-47.

Τα παιχνίδια για τα πρωταθλήματα εφήβων και κορασίδων ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Δίκαια επικράτηση για τον ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου

Καλύτερος σε όλο το διάστημα του παιχνιδιού ο ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου κέρδισε τον Αγιο Δημήτριο με 70-61.

Καλύτερη η Ολυμπιάδα Ανω Πόλης

Εχοντας το προβάδισμα μετά τη δεύτερη περίοδο η Ολυμπιάδα Ανω Πόλης επικράτησε με 59-47 των Μετεώρων σε αγώνα για την Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών.

Γεύμα της διοίκησης στις αθλήτριες της γυναικείας ομάδας του Ικάρου Καλλιθέας

Η διοίκηση της γυναικείας ομάδας του Ικάρου Καλλιθέας ενόψει της νέας σεζόν που ξεκινά την Κυριακή στο κλειστό «Εσπερος» (12.00 με Κρόνο) παρέθεσε γεύμα στο εξαιρετικό εστιατόριο Ημεροβίγλι στην Ακτή Θεμιστοκλέους στην Πειραϊκή.

Στιγμιότυπα από τον αγώνα νέων του ΠΚ Νεάπολης με τη Δόξα Ελπίδας Ευόσμου

Στιγμιότυπα από τον αγώνα Δημόκριτος-Αστέρας Σίνδου για τη Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών σε συνεργασία με το www.deltasports.gr

Στιγμιότυπα από τον αγώνα Πύργος Χαλάστρας-Θερμαϊκός για την Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών σε συνεργασία με το www.deltasports.gr

Συνεχίζει αήττητο το Ασβεστοχώρι

Τρίτη κατά σειρά νίκη για το αντρικό τμήμα του Ασβεστοχωρίου σε αντίστοιχα παιχνίδια καθώς κέρδισε σχετικά εύκολα την Δ.Ε.Η με 67-49.

Σημαντική επιτυχία για τον Πύργο Χαλάστρας

Καλύτερος στα τελευταία κρίσιμα λεπτά ο Πύργος επικράτησε στη Χαλάστρα με 52-46 του Θερμαϊκού.