27 Σεπ 2014

Στον Μέγα το ντέρμπι της αγωνιστικής για τους εφήβους

Υστερα από ένα ιδιαίτερα συναρπαστικό και ενδιαφέρον παιχνίδι οι έφηβοι του Μεγάλου Αλεξάνδρου επικράτησαν εκτός έδρας της Ακαδημίας Αστέρια με 58-64.

«Περίπατος» των εφήβων του Αρη στην Σταυρούπολη

Χωρίς να συναντήσουν αντίσταση οι έφηβοι του Αρη επιβλήθηκαν με το ευρύ 39-86 της ΕΚ Σταυρούπολης στην Ηλιούπολη.

Ανετο πέρασμα από την Τριανδρία για το εφηβικό του Μαντουλίδη

Εχοντας εντυπωσιακή διαφορά από την αρχή του αγώνα οι έφηβοι του Μαντουλίδη επικράτησαν άνετα του Αχιλλέα στην Τριανδρία με το ευρύ 56-87.

Δείτε τα highlights του αγώνα των κορασίδων του Φρυγανιώτη με το Μέγα Αλέξανδρο Καλοχωρίου

«Σοβαρεύτηκαν» στο τέλος οι κορασίδες του Αρη

Ντέρμπι για τρία δεκάλεπτα ήταν το παιχνίδι στο Αλεξάνδρειο όπου οι κορασίδες του Αρη, χωρίς τις αδελφές Τσινέκε «τα βρήκαν σκούρα» με αντίπαλο τον αξιόμαχο Αχιλλέα Τριανδρίας. Στην τελευταία περίοδο όπως έπαιξαν όπως έπρεπε και επικράτησαν με 47-37.

Εντυπωσιακή πρεμιέρα για το εφηβικό του Πειραματικού

«Ανέβαζαν στροφές» όσο περνούσε η ώρα οι έφηβοι του Πειραματικού μέχρι να φθάσουν στο τελικό 44-82 με το οποίο επιβλήθηκαν εκτός έδρας της Μακαμπή, αρχίζοντας με τον καλύτερο τρόπο τις υποχρεώσεις τους στο πρωτάθλημα.

«Φόρτσαραν» στο δεύτερο ημίχρονο οι κορασίδες του Μαντουλίδη

Ντέρμπι για ένα ημίχρονο ήταν το παιχνίδι των κορασίδων του Παναθλητικού με το Μαντουλίδη στις Συκιές. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενες ήταν σαφώς καλύτερες και επικράτησαν καθαρά με 43-60.

Δίκαια επικράτηση στην Πυλαία για τις κορασίδες του Νέου Ρυσίου

Πολύ καλύτερες μετά τη δεύτερη περίοδο οι κορασίδες της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου επικράτησαν στην Πυλαία της τοπικής ΑΕ με 26-45.

«Γκραν γκινιόλ» με τελικό νικητή τις κορασίδες του Ηρακλή στον Εύοσμο

Υστερα από άκρως συναρπαστικό σε διακύμανση αγώνα οι κορασίδες του Ηρακλή επιβλήθηκαν στον Εύοσμο του Αίαντα με 33-35.

Πέρασαν από τη ΜΕΝΤ οι έφηβοι της Χ.Α.Ν.Θ.

Για την δεύτερη αγωνιστική του πρώτου ομίλου του πρωταθλήματος εφήβων της ΕΚΑΣΘ, η ομάδα της  Χ.Α.Ν.Θ. επικράτησε εκτός έδρας της ΜΕΝΤ με σκορ 37-45. Οι έφηβοι της «Αδελφότητας» βρισκόταν μπροστά στο σκορ σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού πετυχαίνοντας την δεύτερη νίκη τους σε ισάριθμα παιχνίδια.

Περίπατος στο ντέρμπι για τους εφήβους της Νέας Ραιδεστού

Εύκολο απόγευμα για το εφηβικό της Νέας Ραιδεστού που επιβλήθηκε με 85-52 στο τοπικό ντέρμπι του Θερμαϊκό Θέρμης, που προσπάθησε φιλότιμα αλλά δεν τα κατάφερε.

Αναβολή στον αγώνα εφήβων Αμπελόκηποι Μενεμένης-Καλοχώρι

Ο προγραμματισμένος αγώνας για την δεύτερη αγωνιστική του εφηβικού μεταξύ του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου και των Αμπελοκήπων-Μενεμένης στο κλειστό των Αμπελοκήπων, αναβλήθηκε λόγω προβλήματος με τη μπασκέτα.

«Φόρτσαραν» στην επανάληψη οι κορασίδες του ΕΟΣ-Φωτορεπορτάζ από τη νίκη στον Λαγκαδά επί του Ερμή

Καλύτερες στο δεύτερο ημίχρονο οι κορασίδες του ΕΟ Σταυρούπολης πήραν άνετα το ροζ φύλλο στον Λαγκαδά, καθώς επιβλήθηκαν με 26-47 του Ερμή.

«Διπλό» στην Πολίχνη για τους εφήβους του ΠΚ Νεάπολης-Φωτορεπορτάζ και βίντεο από τον αγώνα

Στο υποτιθέμενο ντέρμπι οι έφηβοι του ΠΚ Νεάπολης επικράτησαν με άνεση εκτός έδρας της ομάδας της Αναγέννησης Φλόγας με 40-58. Το κλειδί και αυτής της νίκης ήταν η υπομονή των νεαρών αθλητών στην άμυνα.

Κεραμιδάς: «Για το καλύτερο δυνατό ο Αθηναϊκός»

Ο X-Level Αθηναϊκός έφθασε στη Θεσσαλονίκη, όπου θα αντιμετωπίσει αύριο (28/09, 12.00) την Αναγέννηση Νέου Ρυσίου για τον θεσμό του Κυπέλλου Ελλάδας. Ο προπονητής της ομάδας, Κώστας Κεραμιδάς δήλωσε:

Πρώτη επιτυχία για τον Ερμή Καλαμαριάς

Πρώτη νίκη για την ομάδα του Ερμή Καλαμαριάς που φιλοξένησε την Ελβετία 2005 στο κλειστό γυμναστήριο του Φοίνικα και επικράτησε με 68-49. Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και προηγούνταν καθ' όλη τη διάρκεια.

Στον Κεραυνό το ντέρμπι των εφήβων του Ωραιοκάστρου

Καλύτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα οι έφηβοι του Κεραυνού Ωραιοκάστρου επικράτησαν του ΔΑΣΩ με 54-44.

Συνεχίζει αήττητος ο Θερμαϊκός

Το 2/2 έκανε ο Θερμαϊκός επικρατώντας εκτός έδρας των Κουφαλίων με 55-61. Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο από το πρώτο ως το τελευταίο λεπτό, με τις δύο ομάδες να εναλλάσσονται στο προβάδισμα στο σκορ, χωρίς ωστόσο να καταφέρει κάποια να φτιάξει διαφορά μεγαλύτερη των έξι πόντων.

Πέρασαν από το ICBS οι έφηβοι του ΚΑΟΣ

Δεν τα κατάφερε το εφηβικό του ICBS και ηττήθηκε στην έδρα του από τον ΚΑΟΣ με 51-62. Καλύτεροι των νικητών οι Ουλουσίδης και Αναστασιάδης ενώ από τους ηττημένους οι Ιατρίδης Α. και Παπανικολάου.

Εύκολη επικράτηση για τις κορασίδες του Φρυγανιώτη

Χωρίς να συναντήσουν κανένα απολύτως πρόβλημα οι κορασίδες του Φρυγανιώτη επικράτησαν στο κλειστό των Εκπαιδευτηρίων του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου με το ευρύ 60-24.

«Δυο στα δύο» για το Μαραθώνα Καλαμαριάς

Νέα επιτυχία και μάλιστα εκτός έδρας για το Μαραθώνα που επιβλήθηκε με 62-68 στην Περαία του Αχιλλέα Θερμαϊκού.

Δείτε φωτορεπορτάζ και τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου-ΔΑΣΩ σε συνεργασία με το http://deltasports.gr

Επικράτηση στο καλάθι για τον Πυρσό Αγίας Τριάδας

Υστερα από πολύ ενδιαφέροντα αγώνα ο Πυρσός Αγίας Τριάδας επικράτησε του Ατρομήτου Τριαδίου με 60-58. Οι φιλοξενούμενοι παρά τις πολλές απουσίες, κατάφεραν να γυρίσουν μια διαφορά 13 πόντων και να προηγηθούν με τρεις στα τελευταία λεπτά αλλά δεν μπόρεσαν να την κρατήσουν.

ΣΒΚΘ - Βετεράνοι Λάρισας ζωντανά από το ΕΑΚ Μίκρας για τη Maxiday

Η ασίστ του Μπουρούση στον Πρίντεζη στον αγώνα με την Αργεντινή, κορυφαία του Παγκοσμίου Κυπέλλου-Δείτε το βίντεο

Δείτε σε μαγνητοσκόπηση το παιχνίδι ΣΒΚΘ-Δημοσιογράφοι για τη Maxiday 2014

Φωτορεπορτάζ και τα highlights του αγώνα Πύργος Χαλάστρας-Ολυμπιάδα Ανω Πόλης σε συνεργασία με το www.deltasports.gr

Η δεύτερη αγωνιστική των πρωταθλημάτων παίδων και κορασίδων ξεχωρίζει από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι:

Νίκη στο τέλος μέσα στο Πανόραμα για τον ΑΣ Αστέρες

Με έκτος έδρας νίκη συνέχισε ο ΑΣ Αστέρες στην δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος επί του Αδάμαστου Ωραιοκάστρου με 53-58. Η νικήτρια ομάδα δεν έδειξε πάλι καλό πρόσωπο αλλά ήταν σαφώς πιο βελτιωμένη από την πρώτη αγωνιστική.

Βρήκαν χορηγό οι γυναίκες της Ολύμπια Λάρισας- Την Κυριακή στις 14:00 με Παναθλητικό

Στο δύσκολο και απαιτητικό πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών, μεγάλος χορηγός της Ολύμπια Λάρισας θα είναι το ICBS business College. Ο σύλλογος ευχαριστεί θερμά, το ICBS business College, για την πολύτιμη στήριξη του, τις δύσκολες εποχές που βιώνει ο ελληνικός αθλητισμός.

Ηταν… Ατλας στο «Ιβανώφειο»

Καλύτερος μετά τη δεύτερη περίοδο ο Ατλας επιβλήθηκε στο «Ιβανώφειο» της Αγχιάλου με 56-60.

«Δύο στα δύο» για τον Πρωτέα Ελευθερίου Κορδελιού

Συνέχισε με νίκη ο Πρωτέας Ελευθερίου Κορδελιού που επικράτησε μπροστά στο κοινό του με το ευρύ 81-56 του Μέγα Αλέξανδρου Ηλιούπολης και έκανε το «2 στα 2».

«Διπλό» στην Πολίχνη για το Ασβεστοχώρι

Καλύτερο στην επανάληψη το Ασβεστοχώρι πέρασε από την Πολίχνη επικρατώντας με 56-69 των Μετεώρων.

Δεύτερη νίκη για τον ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου

Καλύτερος μετά την δεύτερη περίοδο ο ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου επιβλήθηκε με 51-45 του ΓΣ Ηλιούπολης και συνεχίζει αήττητος στη Γ1 κατηγορία των ανδρών.

Νέα επιτυχία για την Αναγέννηση Φαλήρου

Χωρίς τους Παπαεπαμεινώνδα και Δαλαμπούρα ο Θερμαϊκός Θέρμης γνώρισε την εκτός έδρας ήττα από την Αναγέννηση Φαλήρου με 59-55. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στην επανάληψη και παραμένουν αήττητοι.

Καθαρή νίκη για τον Πύργο Χαλάστρας

Εχοντας την πρωτοπορία σε όλο το παιχνίδι ο Πύργος επιβλήθηκε στη Χαλάστρα με 68-50 της Ολυμπιάδας Ανω Πόλης.

«Φόρτσαρε» στο τέλος ο Βίκτορας

Με εξαιρετική εμφάνιση στην τελευταία περίοδο (επιμέρους σκορ 16-2) ο Βίκτωρ επικράτησε στην έδρα του με 58-38 των Γαλάζιων.