23 Σεπ 2014

Εύκολη επικράτηση για τους νέους του ΒΑΟ

Καλύτεροι σε όλο τον αγώνα οι νέοι του ΒΑΟ επικράτησαν με 81-64 του Μαραθώνα στην πρεμιέρα του ομίλου του πρωταθλήματος νέων της ΕΚΑΣΘ.

Χωρίς προβλήματα οι νεάνιδες του Νέου Ρυσίου

«Φορτσάροντας» στην δεύτερη και στην τέταρτη περίοδο η Αναγέννηση επικράτησε με άνεση στο Νέο Ρύσιο του Αχιλλέα Τριανδρίας, ξεκινώντας με τον καλύτερο τρόπο τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα νεανίδων της ΕΚΑΣΘ.

Ανετη πρεμιέρα για το εφηβικό του Αρη

Εντυπωσιακό ξεκίνημα και για τους έφηβους του Αρη που επικράτησαν στο «Αλεξάνδρειο» με 83-40 του Ερμή Λαγκαδά. Ο Δημήτρης Μπουσβάρος χρησιμοποίησε για αρκετή ώρα όλους τους παίκτες που είχε στη διάθεσή του και έβγαλε χρήσιμα συμπεράσματα.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική του πρωταθλήματος νεανίδων της ΕΚΑΣΘ

Ιδανική πρεμιέρα για το Μακεδονικό Λητής

Ιδανικά ξεκίνησε το πρωτάθλημα για τον Μακεδονικό Λητής, καθώς νίκησε με το ευρύ 31-67 εκτός έδρας την ομάδα του Λαχανά.

Μωϋσιάδης: «Μείναμε από δυνάμεις»

Μετά τον άτυχο για την ομάδα του αγώνα με την Δόξα Ελπίδας στον Εύοσμο ο Νίκος Μωϋσιάδης δήλωσε στους «φίλους μπάσκετ ΚΣ Γέφυρας»:

Ηττα για τους Αλιγάτορες στην πρώτη αγωνιστική της Γ2 ΕΚΑΣΘ

Την ήττα γνώρισαν οι Αλιγάτορες Καλαμαριάς στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος απέναντι στον Αχιλλέα Θερμαϊκού με 44-53.

«Maxiday 2014» το Σάββατο από τον ΣΒΚΘ-Το πρόγραμμα των αγώνων

Η Maxiday 2014 γιορτάζεται φέτος το ερχόμενο Σάββατο, στις 27 Σεπτεμβρίου. Η «Ημέρα του Βετεράνου» αποτελεί σημείο αναφοράς στο αγωνιστικό καλεντάρι των Βετεράνων Καλαθοσφαιριστών ανά τον κόσμο και ειδικά για τον Σύνδεσμο Βετεράνων Καλαθοσφαιριστών Θεσσαλονίκης.

Αγιασμός το Σάββατο στον Αστέρα Πλαγιαρίου

Ο  Πρόεδρος  και  τα  μέλη  του  Δ.Σ.  του Αστέρα Πλαγιαρίου προσκαλούν τα μέλη και τους φίλους τους, το Σάββατο 27 Σεπτεμβρίου και ώρα 11.00 στο κλειστό γυμναστήριο ΚΑΠΠΑ 2000 όπου θα πραγματοποιηθεί ο ετήσιος αγιασμός όλων των τμημάτων καλαθοσφαίρισης του Συλλόγου με αφορμή την έναρξη της νέας χρονιάς.

Ιδανική πρεμιέρα για την Αναγέννηση Φαλήρου-Φωτορεπορτάζ από τη νίκη στο Φοίνικα επί των Ιπποτών Χαριλάου

Με το δεξί ξεκίνησε η Αναγέννηση Φαλήρου τις φετινές υποχρεώσεις  της, αφού στον Κυριακάτικο  εκτός έδρας  αγώνα επικράτησε με 55-60  των Ιπποτών Χαριλάου στον Φοίνικα.

Δουβίτσας: «Καλό τεστ το Κυριακάτικο παιχνίδι με τα Μελίσσια»

Ο προπονητής της Νίκης Λευκάδας, Νίκος Δουβίτσας, δήλωσε για τον αγώνα κυπέλλου της Κυριακής με τα Μελίσσια:

Ανετη επικράτηση για το Μαραθώνα

Χωρίς κανένα πρόβλημα ο Μαραθώνας επιβλήθηκε με 65-22 των Λεόντων στην πρεμιέρα των αγώνων του για την Γ1 ανδρών της ΕΚΑΣΘ.

Αλλαγές ώρας έναρξης σε αγώνες των ομίλων νότου της Α2 γυναικών και της Γ΄ Εθνικής ανδρών

Από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων της ΕΟΚ ανακοινώθηκε ότι μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΑΟΝΑ Ηρόδοτος – ΓΣ Εργοτέλης, για την 1η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας ανδρών (2ος όμιλος) της 12/10/2014 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί ώρα 19.00 στο κλειστό γυμναστήριο Ν. Αλικαρνασσού.

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές των αυριανών αγώνων του Κυπέλλου Ελλάδας Ανδρών-Το πρόγραμμα της Κυριακής για το Κύπελλο Γυναικών

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές της πρώτης αγωνιστικής της Β' Φάσης του Κυπέλλου Ανδρών είναι το εξής:

Το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ-Αρχίζουν τα πρωταθλήματα νεανίδων και Κ20

Παιχνίδια για την πρώτη αγωνιστική των πρωταθλημάτων νεανίδων και Κ20 περιλαμβάνει μεταξύ άλλων το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Φωτογραφίες από προπονήσεις, εκδηλώσεις αλλά και δράσεις των ακαδημιών του ΑΣ Πανόραμα

Ηταν… Ατλας στην επανάληψη

Καλύτερος ο Ατλας μετά το δεύτερο ημίχρονο, αφού τότε εμφανίστηκε στο γήπεδο,  κατάφερε να κερδίσει την αξιόμαχη ομάδα του Πύρρου Ευόσμου με 71-63 παίζοντας καλή άμυνα και έχοντας σωστές επιλογές στην επίθεση.

Χρειάστηκε παράταση ο ΑΣΚ Λαγυνών

Σε ένα παιχνίδι για γερά νεύρα, όπου κυριάρχησαν οι καταπληκτικές άμυνες ο ΑΣΚ Λαγυνών επιβλήθηκε στην παράταση της HOOP με 45-41.

Δίκαια επικράτηση για τον Αξιό Ανατολικού-Εμεινε με… τέσσερις ο ΠΟΞ

Πάλεψε αλλά δεν τα κατάφερε ο ΠΟΞ και έχασε δίκαια από τον Αξιό Ανατολικού με 88-61.

«Σοβαρεύτηκαν» στο τέλος οι Ακαδημίες Πρωταθλητών

Καλύτεροι στην τελευταία περίοδο οι παίκτες των Ακαδημιών Πρωταθλητών επικράτησαν με 53-47 του Βίκτορα στον πρώτο τους αγώνα για το φετινό πρωτάθλημα της Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών.

Ντάμπλ-σκορ για τον Πρωτέα Ελευθερίου Κορδελιού-Φωτορπεορτάζ και βίντεο από τον αγώνα με τον ΠΑΟΚ Κυμίνων Νέων Μαλγάρων

Εντυπωσιακός μετά το δεύτερο δεκάλεπτο ο Πρωτέας Ελευθερίου Κορδελιού επιβλήθηκε εκτός έδρας του ΠΑΟΚ Κυμίνων Νέων Μαλγάρων με το ευρύ 34-68.

Ανετη επικράτηση για τον Φρυγανιώτη

Πολύ καλύτεροι μετά τη δεύτερη περίοδο οι παίκτες των Εκπαιδευτηρίων Φρυγανιώτη επικράτησαν στο κλειστό του σχολείου με 81-45 των Μετεώρων, στον πρώτο αγώνα τους για την Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών.

Ξεκίνημα με «κατοστάρα» για το παιδικό του Αρη

Εντυπωσιακό το παιδικό του Αρη επιβλήθηκε με 111-28 του Ερμή Λαγκαδά στην πρεμιέρα του Μιχάλη Τσάικου στην τεχνική ηγεσία. Ο νεαρός τεχνικός χρησιμοποίησε όλους τους παίκτες που είχε στη διάθεσή του και όλοι σκόραραν.

Με το... δεξί η ΑΕ Πυλαίας

Καλύτερη στα τρία από τα τέσσερα δεκάλεπτα η ΑΕ Πυλαίας επιβλήθηκε με 66-55 της Νίκης Νεοχωρούδας.