Από τον Πύργο Χαλάστρας ανακοινώθηκε ότι η έναρξη προετοιμασίας για το τμήμα γυναικών ορίστηκε για την Τρίτη 19/8 στις 19.30

Αλλάζει η αυριανή ώρα συνάντησης κορασίδων και νεανίδων της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου

Την αλλαγή της ώρας έναρξης της προετοιμασίας των κορασίδων και των νεανίδων που θα πραγματοποιηθεί αύριο Δευτέρα 18/08/2014 ανακοίνωσε η Αναγέννηση Νέου Ρυσίου.

Σλούκας: «Κερδίσαμε δίκαια»

Η Ελλάδα πήρε τη νίκη από τη Σλοβενία και το σημαντικότερο, πραγματοποιώντας καλή εμφάνιση, διατηρώντας τον πρώτο λόγο σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης. Ο Κώστας Σλούκας αναφέρθηκε στον αγώνα και στους λόγους για τους οποίους όλα έδειξαν ευκολότερα για την ελληνική ομάδα.

Κατσικάρης: «Το καλύτερο παιχνίδι μας»

Ο ομοσπονδιακός τεχνικός, Φώτης Κατσικάρης, εμφανίστηκε ικανοποιημένος από την εμφάνιση της Εθνικής και τη νίκη με 79-71 επί της Σλοβενίας στον δεύτερο αγώνα της για το τουρνουά του Κάουνας.

Πρίντεζης: «Αντιδράσαμε σωστά»

Ευχαριστημένος από την εικόνα της Εθνικής και τη νίκη επί της Σλοβενίας ήταν ο Γιώργος Πρίντεζης.

Ανακοίνωσε Ολιβερ, Εϊβερι, Γλυνιαδάκη, Αυτζή, Κόνιαλη, Κυριακοπούλου και Δανούση ο Παναθηναϊκός

Ο Παναθηναϊκός ανακοίνωσε την απόκτηση:

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα της Εθνικής Ανδρών με την Σλοβενία

Νίκησε την Σλοβενία στο τουρνουά του Κάουνας η Εθνική Ανδρών

Σαφώς βελτιωμένη η Εθνική Ανδρών επικράτησε καθαρά με 71-79 της Σλοβενίας στη δεύτερη μέρα του τουρνουά στο Κάουνας. Οι διεθνείς μας ήταν συνεχώς μπροστά στο σκορ μετά τα πρώτα δύο λεπτά και έπαιξαν αρκετά καλά σε ορισμένα διαστήματα.

Αρχίζει τη Δευτέρα και ο Πύργος Χαλάστρας

Από τον Πύργο Χαλάστρας ανακοινώθηκε ότι η έναρξη προετοιμασίας για το τμήμα ανδρών θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 18/8 στις 20.00.

Οι προπονητές και οι συνεργάτες του ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς

Ανακοινώθηκαν από τον ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς οι προπονητές και οι συνεργάτες του για τη νέα αγωνιστική περίοδο που είναι οι εξής:

Νέο φωτορεπορτάζ από το σημερινό φιλικό της Εθνικής Ανδρών με τη Λιθουανία στο Κάουνας

Νίκη επί της Ιταλίας για την Εθνική Παίδων

Η Εθνική Παίδων ολοκλήρωσε με νίκη επί της οικοδέσποινας Ιταλίας, 62-59, στην πόλη Λατίνα τον κύκλο των φιλικών προετοιμασίας εν όψει του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος της Λετονίας (20-30 Αυγούστου).