10 Αυγ 2014

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα Ελλάδα-Κροατία για το τουρνουά του Πο-Συνεχής ανανέωση

Ηττα στο τέλος από την Κροατία για την Εθνική Ανδρών

Υστερα από συγκλονιστικό σε εξέλιξη αγώνα η Εθνική Ανδρών γνώρισε την ήττα στις λεπτομέρειες από την Κροατία με 66-68.

Πάνω από 50 ομάδες στο 3Χ3 των Μουδανιών-Φωτορεπορτάζ

Όμορφες στιγμές σε όλους τους συμμετέχοντες χάρισε η φετινή διοργάνωση 3Χ3 στα Νέα Μουδανιά.

Αύριο με την Αγκόλα για την δεύτερη θέση στον όμιλο η Εθνική U17-Τι δήλωσαν Μουράτος και Πεφάνης

Με στόχο τη νίκη που θα της δώσει την δεύτερη θέση στον πρώτο όμιλο, η Εθνική U17 θα αντιμετωπίσει αύριο (11/08, 15.30) την Αγκόλα στο τρίτο και τελευταίο παιχνίδι της πρώτης φάσης του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος που διεξάγεται στο Ντουμπάι.

Υποβιβάστηκε και η Εθνική Κορασίδων-Ηττα χωρίς αντίσταση από την Πορτογαλία

Δεν τα κατάφερε ούτε η Εθνική ομάδα των Κορασίδων στον κρίσιμο σημερινό αγώνα με την Πορτογαλία, καθώς γνώρισε την ήττα με 38-53 και από την επόμενη σαιζόν θα αγωνίζεται στην δεύτερη κατηγορία του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος.

Στην Κέρκυρα ο Χάρης Μαρλάς

Ο έμπειρος γκαρντ της ΠΚ Νεάπολης, με θητεία ακόμη και στη Β’ Εθνική, Χαρης Μαρλάς, αποτελεί το πρώτο μεταγραφικό απόκτημα του Φαίακα Κέρκυρας.

Αρχίζει στις 18 Αυγούστου το Πειραματικό-Ποιοι καλούνται στην πρώτη συνάντηση

Για τις 18 Αυγούστου ημέρα Δευτέρα και ώρα 20.00 στο ανοιχτό γήπεδο του Καυτατζογλείου έχει οριστεί η ημερομηνία έναρξης της προετοιμασίας για την αντρική ομάδα του Πειραματικού.

Ηττα από την Τουρκία για την Εθνική Παίδων

Με ήττα ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της η Εθνική Παίδων στο διεθνές τουρνουά στο Μαρίν της Ισπανίας. Η Ελληνική ομάδα δεν τα κατάφερε απέναντι στην Τουρκία η οποία επικράτησε με 79-56.

Ελλάδα-Πορτογαλία για την παραμονή στην πρώτη κατηγορία του Ευρωπαϊκού Κορασίδων, λεπτό προς λεπτό από την Ουγγαρία

Στιγμιότυπα από το χθεσινό φιλικό της Εθνικής Ανδρών με την Γαλλία για το τουρνουά του Πο

Παπανικολάου: «Όνειρο που γίνεται πραγματικότητα το ΝΒΑ»

Ο Κώστας Παπανικολάου ήταν ο κορυφαίος της Εθνικής μας στην ήττα από τη Γαλλία και μετά το τέλος του αγώνα μίλησε για την υπογραφή του στους Χιούστον Ρόκετς, αλλά και το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα.

Καϊμακόγλου: «Να βλέπουμε τα λάθη μας»

Η Εθνική Ανδρών ηττήθηκε σήμερα από τη Γαλλία στο τουρνουά του Πο. Έμπειρος ο Κώστας Καϊμακόγλου βλέπει τα αρνητικά, αλλά και τα οφέλη που μπορεί να αποκομίσει η Ελλάδα από την αναμέτρηση.

Κατσικάρης: «Εχουμε αρκετά να δουλέψουμε»

Ο Φώτης Κατσικάρης είδε την Εθνική Ελλάδας σε ένα διαφορετικό παιχνίδι σε σχέση με το χθεσινό. Και ο τρόπος που εξελίχθηκε ο αγώνας του δίνει τη δυνατότητα να κρατήσει πολλές σημειώσεις που θα χρησιμοποιήσει στη συνέχεια και θα φανούν ιδιαίτερα χρήσιμες.