9 Αυγ 2014

Εχασε από τη Γαλλία και η Εθνική Παίδων

Την ήττα από τη Γαλλία με 49-71 γνώρισε η Εθνική Παίδων κατά τη δεύτερη ημέρα του τουρνουά στο Μαρίν της Ισπανίας. Αύριο θα αντιμετωπίσει την Τουρκία στις 11.00 στο τελευταίο αγώνα.

Ηττα από την Γαλλία για την Εθνική Ανδρών-Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι

Δεν τα κατάφερε απέναντι στη Γαλλία η Εθνική Ανδρών, καθώς γνώρισε την ήττα με 81-73 στο δεύτερο παιχνίδι του τουρνουά στο Πο. Η Ελληνική ομάδα είχε ένα πολύ άσχημο τρίτο δεκάλεπτο, με επιμέρους σκορ 23-12 που στάθηκε καθοριστικό για την ήττα.

«Παράταση ζωής» για την Εθνική Κορασίδων-Επικράτησε με 68-52 της Δανίας-Αύριο με την Πορτογαλία για την παραμονή-Πρώτες σκόρερ Κολλάτου και Γεροστεργίου

Δεν είχε πρόβλημα η Εθνική Κορασίδων απέναντι στην ομάδα της Δανίας. Οι διεθνείς μας επιβλήθηκαν μετά από πολύ καλή εμφάνιση με 52-68 και ανανέωσαν τις ελπίδες τους για παραμονή, καθώς όλα πλέον θα κριθούν στον αυριανό αγώνα στις 14:45 με αντίπαλο την Πορτογαλία.

Παπανικολάου: «Η άμυνα ήταν το κλειδί»

Η Εθνική U17 επιβλήθηκε άνετα των Φιλιππίνων, χάρη στην καλή της άμυνα σύμφωνα με τον ομοσπονδιακό τεχνικό, Δημήτρη Παπανικολάου.

Γυμνάστρια στην ΑΕ Κομοτηνής η Μουρτετζίκογλου

Η Νόνη Μουρτετζίκογλου θα αποτελέσει την νέα γυμνάστρια της Αθλητικής Ένωσης Κομοτηνής και παράλληλα μαζί με τον Πέτρο Μούχτση θα αποτελέσουν τους άμεσους συνεργάτες του Βασίλη Στοάκη στο τεχνικό επιτελείο της ομάδας.

Πλούσιο φωτορεπορτάζ από την σημερινή νίκη της Εθνικής U17 επί των Φιλιππίνων στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα-Συνεχής ανανέωση

Περίπατος επί των Φιλιππίνων για την Εθνική U17

Εύκολο ήταν το σημερινό έργο της Εθνικής U17 στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα καθώς πέτυχε την πρώτη της νίκη, επικρατώντας με 85-65 των Φιλιππίνων.

Ελλάδα-Δανία για την παραμονή στην πρώτη κατηγορία του Ευρωπαϊκού Κορασίδων, λεπτό προς λεπτό από την Ουγγαρία

Στον Ολυμπιακό Βόλου η Θωμά

O Ολυμπιακός Βόλου απέκτησε την 19χρονη  Στεφανία Θωμά (1.71), η οποία σπουδάζει στην όμορφη πόλη (σχολή αρχιτεκτόνων μηχανικών Θεσσαλίας)  και αγωνιζόταν στον ΑΟ Κύμης.

Αρχίζουν την Δευτέρα οι Μύθοι Χαλάστρας

Από τους Μύθους Χαλάστρας ανακοινώθηκε ότι η έναρξη της προετοιμασίας θα πραγματοποιηθεί την Δευτέρα 11 Αυγούστου στο κλειστό της Χαλάστρας στις 21:00.

Δείτε τα highlights του χθεσινού αγώνα Ελλάδα-Σερβία για το τουρνουά του Πο

Φιλιππίνες-Ελλάδα για το Παγκόσμιο U17, λεπτό προς λεπτό από το Ντουμπάι

Ηττα από την Ισπανία για την Εθνική παίδων

Την ήττα από την Ισπανία γνώρισε η Εθνική παίδων σε αναμέτρηση για το τουρνουά του Μαρίν με 80-65. Σήμερα Σάββατο αντιμετωπίζουμε τη Γαλλία στις 19.00.