29 Ιουν 2014

Σαμαντούρα: «Σταμάτησα σαν φίλη από τον Παναθηναϊκό»

Λίγο καιρό μετά το τέλος της συνεργασίας της με τον Παναθηναϊκό, η Γιασεμή Σαμαντούρα μίλησε, σε μια συνέντευξη εφ” όλης της ύλης, στο Superbasket.gr για την τριετία που πέρασε στο «τριφύλλι», ενώ τόνισε πως σταμάτησε σαν φίλη από την ομάδα.

Ολοκληρώθηκε το πρώτο καμπ του ΠΣ Ευκαρπίας-Φωτορεπορτάζ

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε σήμερα η τελετή λήξης του 1ου ΕΥ basketball camp του ΠΣ Ευκαρπίας. Οι μικροί αθλητές διαγωνίσθηκαν σε διάφορες κατηγορίες παιχνιδιών.

Φιλικό με Σουηδική ομάδα για το παιδικό του ΠΚ Νεάπολης-Φωτορεπορτάζ και βίντεο από το παιχνίδι

Σήμερα το πρωί το παιδικό τμήμα του ΠΚ Νεάπολης έδωσε διεθνή φιλικό αγώνα με την Σουηδική ομάδα της Uppssala, στο κλειστό της Νικήτης στην Χαλκιδική.

Συνεχίζει στην Κω η Ηρώ Κουφογιάννη

Η Ηρώ Κουφογιάννη (1,88), θα συνεχίσει να αγωνίζεται και για την ερχόμενη περίοδο 2014-2015 στον Ιπποκράτη Kos Hotel. Η Ηρώ που είναι πολύ καλή σκόρερ και ριμπάουντερ βοήθησε πολύ την ομάδα της το περασμένο έτος.

Φωτορεπορτάζ από τον σημερινό τελευταίο αγώνα των κορασίδων του Αρη στο Πανελλήνιο Κορασίδων με τον Ηρόδοτο

Η Μαρία Κοντογιώργου στον ΠΑΟΚ -Φωτορεπορτάζ

Μεταγραφική «βόμβα» στις υποδομές του ΠΑΟΚ με την διεθνή με την Εθνική παγκορασίδων και κορασίδων, Μαρία Κοντογιώργου να αποκτάται με ελεύθερη μεταγραφή.

Νέο φωτορεπορτάζ από τις απονομές στο 25ο Πανελλήνιο Κορασίδων του Βόλου

Προορισμός Ηράκλειο για την Εθνική Νέων Ανδρών- Ενσωματώνονται και οι τρεις του Ολυμπιακού

Η Εθνική Νέων Ανδρών αναχωρεί αύριο το μεσημέρι με προορισμό την Κρήτη, όπου θα διεξαχθεί το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα (Ηράκλειο-Ρέθυμνο 8-20/7).

Μπελούλης: «Χτίσαμε την ομάδα με σωστές βάσεις»

Ο Μαντουλίδης κατέκτησε πανάξια, κατά γενική ομολογία, το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων στους αγώνες που ολοκληρώθηκαν σήμερα  στην Χαλκίδα.

Τάσος Τζιότζιος: “Είμαστε μία πραγματική ομάδα”

Ο Άρης έφτασε στο Βόλο, προκειμένου να συμμετάσχει στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα κορασίδων, κουβαλώντας τον τίτλο του πρωταθλητή Θεσσαλονίκης και αποχώρησε από την πρωτεύουσα του νομού Μαγνησίας με αυτόν του πρωταθλητή Ελλάδος.

MVP, πρώτος σκόρερ και στην καλύτερη πεντάδα του Πανελληνίου Παίδων ο Χρηστίδης-Φωτορεπορτάζ από τις απονομές

Ο Μαντουλίδης κατέκτησε το 41ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων που έγινε (25-29/6) στη Χαλκιδα.

Πρωταθλητές Ελλάδας οι παίδες του Μαντουλίδη-Επικράτησαν με 60-51 στον άτυπο τελικό της Απολλωνιάδας Πάτρας

Αήττητοι κατέκτησαν τον τίτλο του Πανελληνίου Πρωταθλήματος στην κατηγορία των παίδων οι αθλητές του Μαντουλίδη, μετά την επικράτησή τους με 60-51 επί της Απολλωνιάδας Πάτρας στο άτυπο τελικό που ολοκληρώθηκε πριν από λίγο.

Πολυτιμότερη παίκτρια η Ελένη Τσινέκε-Στην καλύτερη πεντάδα και η Κατσαμούρη-Πλούσιο φωτορεπορτάζ από την τελετή λήξης

Οι έξι ομάδες παρατάχθηκαν στο παρκέ του γηπέδου για την τελετή λήξης των αγώνων.

Ενημέρωση για τον αγώνα Μαντουλίδης-Απολλωνιάδα Πάτρας που θα κρίνει τον τίτλο στο Πανελλήνιο Παίδων αλλά και για το παιχνίδι Κρόνος Αγίου Δημητρίου-Τιτάνες Παλαμά του Πανελληνίου Κορασίδων

Το κρισιμότερο αγώνα τους δίνουν σε λίγη ώρα οι παίδες του Μαντουλίδη καθώς θα αντιμετωπίσουν την Απολλωνιάδα Πάτρας στον αγώνα που θα κρίνει τον τίτλο του πρωταθλητή.

Ανετη επικράτηση για τις κορασίδες του Κρόνου Αγίου Δημητρίου-Η τελική βαθμολογία

Χωρίς να συναντήσουν αντίσταση οι κορασίδες του Κρόνου Αγίου Δημητρίου επικράτησαν με 48-35 των Τιτάνων Παλαμά στον τελευταίο αγώνα της διοργάνωσης.

Ευχαριστήριο του ΑΣ Αρης

Ο ΑΣ Αρης ευχαριστεί την πόλη του Βόλου και τους διοργανωτές του 25ου Πανελληνίου Κορασίδων για την άψογη φιλοξενία καθώς και τις ομάδες που συμμετείχαν το υψηλό αθλητικό ήθος που επέδειξαν.

Εκανε την έκπληξη η Εξω Παναγίτσα

Η Έξω Παναγίτσας Χαλκίδας νίκησε με 69-62 το Δούκα σ έναν αγώνα χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον για το Πανελλήνιο Παίδων.

Χάλκινο μετάλλιο για τις κορασίδες του Γαλατσίου

Καλύτερο στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα το Γαλάτσι επικράτησε με 54-61 της Αμιλλας Τρίπολης σε ένα παιχνίδι χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον, καθώς μετά την ήττα του Ηροδότου από τον Αρη, το Γαλάτσι ότι και να γινόταν θα έπαιρνε το χάλκινο μετάλλιο.

Κατσαμούρη: «Η παρέα έγραψε Ιστορία»

Σημαντική ήταν η προσφορά στην κατάκτηση του Πανελληνίου κορασίδων της Μαρίας Κατσαμούρη που τόνισε τα εξής:

Ελένη Τσινέκε: «Δίκαια πήραμε το κύπελλο»

Η πρώτη σκόρερ του Αρη Ελένη Τσινέκε δήλωσε μετά το τέλος του αγώνα τα εξής:

Συγχαρητήρια μέσω…facebook στις κορασίδες από τον πρόεδρο του ΑΣ Αρης

Ο πρόεδρος του ΑΣ Αρης, Χάρης Παπαγεωργίου, μέσω του προφίλ του στο facebook έδωσε συγχαρητήρια στις κορασίδες του συλλόγου αναφέροντας τα εξής:

Χάλκινο μετάλλιο για το παιδικό του Ικάρου Καλλιθέας

Ο Ίκαρος Καλλιθέας κατέκτησε την τρίτη θέση στο Πανελλήνιο Παίδων αφού επιβλήθηκε των Τιτάνων Δράμας με 82-59.

Αήττητες πρωταθλήτριες Ελλάδας οι κορασίδες του Αρη-Επικράτησαν και του Ηροδότου με 49-40-Φωτορεπορτάζ από τα πανηγύρια των θριαμβευτριών

Σαφώς βελτιωμένες στο δεύτερο ημίχρονο οι κορασίδες του Αρη, παρότι αδιάφορες λόγω της κατάκτησης της πρωτιάς από χθες, επικράτησαν και του Ηροδότου με 40-49 και τερμάτισαν αήττητες το τουρνουά.

Ενημέρωση για το παιχνίδι Αμιλλα Τρίπολης-Γαλάτσι από το Πανελλήνιο Κορασίδων

Το δεύτερο παιχνίδι της τελευταίας μέρας του 25ου Πανελληνίου Κορασίδων μεταξύ της Αμιλλας Τρίπολης και του Γαλατσίου ξεκινά σε λίγο και το μπλογκ θα σας ενημερώνει για την εξέλιξή του.

Ηρόδοτος-Αρης για το Πανελλήνιο Κορασίδων λεπτό προς λεπτό από το κλειστό της Νέας Ιωνίας Βόλου

Τον τελευταίο τους αγώνα δίνουν σήμερα μέσα σε πανηγυρική ατμόσφαιρα, καθώς κατέκτησαν από χθες τον τίτλο του πρωταθλητή Ελλάδας οι κορασίδες του Αρη.

Στον όμιλο Βορρά της Α2 γυναικών η Ασπίδα Ξανθης

Επέστρεψε στις Εθνικές κατηγορίες των γυναικών η Ασπίδα Ξάνθης μετά την άνετη επικράτησή της επί του ΑΟΚ Βέροιας με 54-31 μια αγωνιστική πριν την ολοκλήρωση των αγώνων του ειδικού πρωταθλήματος ανόδου στον όμιλο Βορρά της Α2 γυναικών. Τα αποτελέσματα του Σαββάτου:

Δείτε τα highlights της χρονιάς του παιδικού τμήματος του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου

Η Κρήτη «αγκάλιασε» για μία ακόμη χρονιά το μπάσκετ

Πολύ μεγάλη είναι η συμμετοχή των αθλητών και εφέτος, που παίρνουν μέρος στο τουρνουά 3Χ3 του Ηρακλείου.