14 Μαΐ 2014

Δείτε σε μαγνητοσκόπηση τον αγώνα Φοίνικας-ΠΟ Ξηροκρήνης 57-84 για την κατηγορία 37+ του 21ου πρωταθλήματος βετεράνων Θεσσαλονίκης

Παρά δύο… εκατό και πέμπτη θέση στη Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών για την Αναγέννηση Νέου Ρυσίου

Παίζοντας πολύ καλά στην επίθεση η Αναγέννηση Νέου Ρυσίου επικράτησε με 79-98 του ΔΑΣΩ που είχε τις γνωστές ελλείψεις και κατέκτησε την πέμπτη θέση (και πρώτη αναπληρωματική για άνοδο) στην Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών.

Σε πέμπτο παιχνίδι οι γυναίκες του ΕΟΣ και της ΜΕΝΤ για το πρωτάθλημα της Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών

Το θρίλερ συνεχίζεται στα πλέι-οφ για την ανάδειξη του πρωταθλητή της Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών και της ομάδας που θα ανέλθει στην Α2, καθώς πριν από λίγο η ΜΕΝΤ επικράτησε στην έδρα της με 53-47 του ΕΟΣ.

Χάλκινο μετάλλιο στη Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών για την Δόξα Ελπίδας Ευόσμου

Μεγάλη επιτυχία για την Δόξα Ελπίδας Ευόσμου η οποία αν και είχε μόλις έξι άνδρες στην σύνθεσή της και κάτω από αντίξοες συνθήκες επικράτησε με 82-76 του Ποσειδώνα Μηχανιώνας και κατέκτησε την τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο στη Β΄  ΕΚΑΣΘ ανδρών.

Ενημέρωση για τα παιχνίδια ΜΕΝΤ-ΕΟΣ, Δόξα Ελπίδας Ευόσμου-Ποσειδών Μηχανιώνας και Θερμαϊκός Θέρμης-Ναύαρχος Βότσης

Στη ΜΕΝΤ ο ΕΟΣ προηγείται με 7-9 της τοπικής ομάδας στον τέταρτο αγώνα για τον πρωταθλητή της Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών. Υπενθυμίζουμε ότι η ομάδα της Σταυρούπολης προηγείται με 2-1 νίκες.

Ανακοίνωση της ΕΟΚ για τις άδειες λειτουργίας των γυμναστηρίων

Από την ΕΟΚ εστάλη στα σωματεία η ακόλουθη ανακοίνωση:

Προκηρύχτηκε θέση προπονητή για την ΣΣΑΣ

Θέση προπονητή καλαθοσφαίρισης προκηρύχτηκε για την ΣΣΑΣ(Στρατιωτική Σχολή Αξιωματικών Σωμάτων). Οι αιτήσεις θα γίνονται δεκτές μέχρι τις 20 Μαΐου

Κλήσεις για το κλιμάκιο Νότου της Εθνικής Εφήβων (U17)

Οι παρακάτω αθλητές καλούνται να βρίσκονται την Παρασκευή 16 Μαΐου και ώρα 16:30 στο ΟΑΚΑ για προπονήσεις με την Εθνική Εφήβων (U17):

Πρωταθλήτριες Ελλάδας τα κορίτσια του Αριστοτελείου Κολεγίου-Επικράτησαν με 48-57 του 3ου Ηρακλείου στο μεγάλο τελικό του Πανελληνίου Λυκείων

Αρχισε το δεύτερο ημίχρονο του μεγάλου τελικού του Πανελληνίου Λυκείων στα κορίτσια μεταξύ του 3ου Ηρακλείου και του Αριστοτελείου Κολεγίου.

Ζητούνται αιμοπετάλια για αθλητή του Πανεδεσσαϊκού

O δεκαεπτάχρονος αθλητής του ΑΣ ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΪΚΟΥ ΤΡΑΠΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ  νοσηλεύεται στο Νοσοκομείο Θεσσαλονίκης ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ και έχει ανάγκη από αιμοπετάλια.

Στην τρίτη θέση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Λυκείων ο Μαντουλίδης-Επικράτησε με 70-82 του 1ου Δράμας-Λεπτό προς λεπτό το παιχνίδι από την Πάτρα

Ντέρμπι των ομάδων του Βορρά διεξάγεται σε λίγη ώρα στην Πάτρα για την τρίτη θέση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Λυκείων Ελλάδας Κύπρου.

Τέσσερα παιχνίδια περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής: