27 Απρ 2014

Δαμαλής: «Aφθονο το ταλέντο στις υποδομές του Ηρακλή»

Ο προπονητής του εφηβικού τμήματος του Ηρακλή, Γιάννης Δαμαλής, παραχώρησε συνέντευξη στην εφημερίδα «Καρφίτσα» και μίλησε λεπτομερώς για την δουλειά που γίνεται στα τμήματα υποδομής των «κυανόλευκων». Διαβάστε αναλυτικά τη συνέντευξη:

Νικηφόρο φινάλε για τους παμπαίδες του ΠΑΟΚ

Με διπλή επιτυχία ολοκλήρωσαν τις υποχρεώσεις τους, οι δεύτεροι και οι τρίτοι προπαίδες του ΠΑΟΚ. Αναλυτικά τα παιχνίδια:

«Άλωσαν» τη Γέφυρα οι παμπαίδες του Γαλαξία Αδένδρου

Καλύτεροι σε όλο τον αγώνα οι προπαίδες του Γαλαξία Αδένδρου επικράτησαν με 37-47 στην Γέφυρα του ΚΣ.

Τα αποτελέσματα των προκριματικών για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων-Στα τελικά Τιτάνες Δράμας, Απολλωνιάδα Πάτρας και Εξω Παναγίτσα-Τα φύλλα αγώνα του πρώτου ομίλου

Τα αποτελέσματα της Β’ Φάσης των αγώνων του Πανελληνίου πρωταθλήματος Παίδων 2013-14 έχουν ως εξής:

Τα αποτελέσματα των προκριματικών για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κορασίδων-Στα τελικά Τιτάνες Παλαμά, Αμιλλα Τρίπολης και Ηρόδοτος

Τα αποτελέσματα της Β’ Φάσης των αγώνων του Πανελληνίου πρωταθλήματος Κορασίδων 2013-14 έχουν ως εξής:

«Διπλό» για τους δεύτερους παμπαίδες του Ζέφυρου

Καλύτερο σε όλο τον αγώνα το προπαιδικό 2 του Ζέφυρου επικράτησε στη Μίκρα με 37-58 της δεύτερης ομάδας της Ακαδημίας Αστέρια.

«Φόρτσαραν» στο τέλος οι γυναίκες του ΕΟΣ

Συγκλονιστικό ήταν το παιχνίδι στην Ηλιούπολη με τον ΕΟΣ να επικρατεί στο τέλος με 47-29 του Θερμαϊκού Θέρμης για τα πλέι-οφ της Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών και να κάνει το 1-0.

Πρωτιά για τους παμπαίδες, δεύτερο το μίνι της Αναγέννησης Φλόγας

Το προπαιδικό τμήμα της Αναγέννησης Φλόγας πραγματοποίησε μεγάλη εμφάνιση στον χθεσινό αγώνα που επιβλήθηκε με 14-94 εκτός έδρας του Πρωτέα Ελευθερίου Κορδελιού κατακτώντας ταυτόχρονα την πρώτη θέση στο όμιλό του στο τουρνουά που διοργανώνει η ΕΚΑΣΘ.

Βήμα τελικού για τις γυναίκες της ΜΕΝΤ-Διαμαρτυρίες από τον Αίαντα Ευόσμου

Την πρώτη της νίκη πέτυχε πριν από λίγο στην έδρα τηςς η ΜΕΝΤ που επιβλήθηκε με 66-56 του Αίαντα Ευόσμου, στον ημιτελικό των πλέι-οφ της Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών.

Νίκη στο ντέρμπι για τους παμπαίδες του Ερμή Καλαμαριάς

Συγκλονιστικό και άγριας ομορφιάς το παιχνίδι των παμπαίδων του Ερμή Καλαμαριάς με τη Ραιδεστό που ολοκληρώθηκε με νίκη των πρώτων με 45-46.

Αήττητες στην κορυφή της Ελλάδας και οι νεάνιδες του Πρωτέα Βούλας- Πολυτιμότερη παίκτρια η Παυλοπούλου-Πρώτη σκόρερ η Χριστινάκη

Ο Πρωτέας Βούλας κατέκτησε αήττητος το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα αφού νίκησε και τον Απόλλωνα Πτολεμαΐδας με 62-46.

Φωτορεπορτάζ από τις απονομές και τα πανηγύρια των πρωταθλητών παικτών του Πανιωνίου στο 41ο Πανελλήνιο Εφήβων

Αήττητος πρωταθλητής Ελλάδας στους εφήβους ο Πανιώνιος-Επικράτησε με 70-64 του Αρη-Λεπτό προς λεπτό από τα Τρίκαλα ο αγώνας που ήταν μια προσφορά των εταιριών «Μoto scooter Παουλεάνου» και «waffle house»

Aρχίζει σε λίγη ώρα το τελευταίο παιχνίδι αγώνων του 41ου Πανελληνίου Εφήβων στα Τρίκαλα, μεταξύ του Πανιωνίου και του Αρη. Το μπλογκ θα σας ενημερώνει λεπτό προς λεπτό για την εξέλιξή του.

Υγιεινός περίπατος για τις νεάνιδες του Ηρακλή

Πολύ καλύτερος μετά την δεύτερη περίοδο ο Ηρακλής επικράτησε με 87-25 της Αμιλλας Τρίπολης και κατέκτησε την τέταρτη θέση στο Πανελλήνιο Νεανίδων που ολοκληρώνεται σήμερα στην Πτολεμαΐδα.

Επικράτηση του Παναθηναϊκού με 75-64 επί του Σπόρτιγκ Πατρών για το Πανελλήνιο Εφήβων

Αρχισε το δεύτερο παιχνίδι της τελευταίας μέρας των αγώνων του 41ου Πανελληνίου Εφήβων στα Τρίκαλα, μεταξύ Ηρακλείου ΑΣ Καστοριάς.

Αργυρό μετάλλιο για τις νεάνιδες του Αρκαδίου Ρεθύμνου

Το Αρκάδι Ρεθύμνου νίκησε με 58-45 τον Παναθηναϊκό και κατέλαβε την δεύτερη θέση του 28ου Πανελληνίου Πρωταθλήματος Νεανίδων, ενώ ο Παναθηναϊκός κατετάγη στην τρίτη.

Δείτε σε σλάιντ-σόου φωτορεπορτάζ από τα χθεσινά πανηγύρια των νεανίδων του Πρωτέα Βούλας

Τα μέχρι τώρα αποτελέσματα των προκριματικών για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κορασίδων

Τα μέχρι στιγμής αποτελέσματα της Β’ Φάσης των αγώνων του Πανελληνίου πρωταθλήματος Κορασίδων 2013-14 έχουν ως εξής:

Τα μέχρι τώρα αποτελέσματα των προκριματικών για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων-Στα τελικά Τιτάνες Δράμας και Εξω Παναγίτσα-Τα φύλλα αγώνα του πρώτου ομίλου

Τα μέχρι στιγμής αποτελέσματα της Β’ Φάσης των αγώνων του Πανελληνίου πρωταθλήματος Παίδων 2013-14 έχουν ως εξής:

Πέμπτη θέση για το Ηράκλειο που επικράτησε με 78-67 του ΑΣ Καστοριάς για το Πανελλήνιο Εφήβων

Αρχισε το πρώτο παιχνίδι της τελευταίας μέρας των αγώνων του 41ου Πανελληνίου Εφήβων στα Τρίκαλα, μεταξύ Ηρακλείου ΑΣ Καστοριάς. Το μπλογκ σας ενημερώνει για την εξέλιξή του.

Τα πρώτα παιχνίδια για τα πλέι-οφ της Α΄ γυναικών ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής: