26 Απρ 2014

Νικηφόρο φινάλε για το προπαιδικό του Καλοχωρίου

Με νίκη αποχαιρέτησαν τις επίσημες φετινές αγωνιστικές τους υποχρεώσεις οι παμπαίδες του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου που επικράτησαν με 56-47 της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου.

Πρώτη νίκη για τις νεάνιδες του Απόλλωνα Πτολεμαΐδας-Η βαθμολογία και το αυριανό πρόγραμμα

Ο Απόλλων Πτολεμαΐδας πέτυχε την πρώτη του νίκη στο Πανελλήνιο Νεανίδων καθώς νίκησε με 77-21 την Άμιλλα 2000.

Πρωταθλήτριες από σήμερα οι νεάνιδες του Πρωτέα Βούλας

Ο Πρωτέας Βούλας στο ντέρμπι κορυφής νίκησε με 62-42 τον Παναθηναϊκό και κατέκτησε  μαθηματικά το 28ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νεανίδων μια αγωνιστική πριν την λήξη  του τουρνουά.

Νίκη του Παναθηναϊκού επί του Αρη με 73-59 για το Πανελλήνιο Εφήβων-Λεπτό προς λεπτό από τα Τρίκαλα ο αγώνας που ήταν μια προσφορά των εταιριών «Μoto scooter Παουλεάνου» και «Mcdor»-Η βαθμολογία και το αυριανό πρόγραμμα

Αρχίζει σε λίγη ώρα το τελευταίο παιχνίδι της τέταρτης μέρας των αγώνων του 41ου Πανελληνίου Εφήβων στα Τρίκαλα, μεταξύ του Αρη και του Παναθηναϊκού. Το μπλογκ θα σας ενημερώνει λεπτό προς λεπτό για την εξέλιξή του. Μείνετε συντονισμένοι…

Καπάρωσε την τέταρτη θέση ο Σπόρτιγκ Πατρών μετά την επικράτηση με 47-55 επί της Καστοριάς για το Πανελλήνιο Εφήβων

Αρχιζει σε λίγο το δεύτερο παιχνίδι της τέταρτης μέρας των αγώνων του 41ου Πανελληνίου Εφήβων στα Τρίκαλα, μεταξύ ΑΣ Καστοριάς και Σπόρτιγκ Πατρών. Το μπλογκ θα σας ενημερώνει για την εξέλιξή του.

Εκτός μεταλλίων οι νεάνιδες του Ηρακλή

Το Αρκάδι Ρεθύμνου νίκησε με 58-45 τον Ηρακλή και εξασφάλισε μια από τις τρεις πρώτες θέσεις στο τουρνουά.

Νικηφόρο φινάλε για τους παμπαίδες του ΠΚ Νεάπολης

Παίζοντας για ένα ημίχρονο με τα παιδιά που έχουν δικαίωμα να είναι στο προπαιδικό και με συμμετοχή αθλητών στη συνέχεια από το μίνι, το ΠΚ Νεάπολης νίκησε τον Ναύαρχο Βότση με 71-60.

Νίκη χωρίς προβλήματα για τον Πανιώνιο με 52-81 επί του Ηρακλείου για το Πανελλήνιο Εφήβων

Αρχισε το πρώτο παιχνίδι της τέταρτης μέρας των αγώνων του 41ου Πανελληνίου Εφήβων στα Τρίκαλα, μεταξύ του Ηρακλείου και του Πανιωνίου. Το μπλογκ θα σας ενημερώνει για την εξέλιξή του.

Φωτορεπορτάζ από τον χθεσινό αγώνα Παναθηναϊκός-Ηράκλειο για το Πανελλήνιο Εφήβων

Φωτορεπορτάζ από τον χθεσινό αγώνα ΑΣ Καστοριάς-Πανιώνιος για το Πανελλήνιο Εφήβων

Πρώτο κύπελλο «Προκόπης Τσικουντούρας» από τον ΑΟ Μεσήμβριας

Τη Δευτέρα 28 Απριλίου ο Α.Ο. Μεσημβρίας ολοκληρώνει τις φετινές αγωνιστικές υποχρεώσεις του αντιμετωπίζοντας τους Μύθους Χαλάστρας. Ο αγώνας θα διεξαχθεί στο κλειστό γυμναστήριο του Αγίου Αθανασίου στις 20:30.

Πρώτο τουρνουά 3on3 της FIBA στο Πανόραμα

Άνοιξαν οι εγγραφές για το πρώτο τουρνουά 3on3 της FIBA που θα γίνει στο Πανόραμα .Το μεγάλο αθλητικό γεγονός θα γίνει 14-15 Ιουνίου στον προαύλιο χώρο του γυμνάσιου Πανοράματος. Για εγγραφές δείτε εδώ: http://www.3x3planet.com/events/details/TMZ14EAGYIYPDGRE

Δείτε τα highlights του αγώνα Δόξα Ελπίδας Ευόσμου-Μ Αλέξανδρος Καλοχωρίου για την Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Τα μέχρι τώρα αποτελέσματα των προκριματικών για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κορασίδων

Τα μέχρι στιγμής αποτελέσματα της Β’ Φάσης των αγώνων του Πανελληνίου πρωταθλήματος Κορασίδων 2013-14 έχουν ως εξής:

ΕΣΚΑΝΑ-ΕΚΑΣΘ σε μανγητοσκόπηση από το ΔΑΚ Περαίας

ΕΣΚΑ-ΜΙΚΤΗ ΕΝΩΣΕΩΝ σε μαγνητοσκόπηση από το ΔΑΚ Περαίας

Το 3ο Youth Basketball Summer Camp και φέτος το καλοκαίρι στην κατασκήνωση «Ελαιώνες»-Χορηγός επικοινωνίας το μπλογκ

Ξεκίνησαν οι προετοιμασίες για το 3ο Youth Basketball Summer Camp που θα γίνει και αυτό το καλοκαίρι στην κατασκήνωση «Ελαιώνες»

Αρκετά παιχνίδια διεξάγονται σήμερα κυρίως για τα τουρνουά της ΕΚΑΣΘ. Το πρόγραμμα είναι το εξής:

Πήραν το ντέρμπι και παρέμειναν αήττητοι οι παίδες των Τιτάνων Δράμας

Με εντυπωσιακή απόδοση στην τελευταία περίοδο οι παίδες των Τιτάνων Δράμας επικράτησαν με 60-40 της ΑΕ Λάρισας και είναι πλέον η μόνη αήττητη ομάδα στα προκριματικά Βορρά για το Πανελλήνιο Παίδων. Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Δείτε τα τελευταία δευτερόλεπτα του αγώνα ΠΚ Νεάπολης-ΚΑΟΣ για τον ημιτελικό του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ

Νίκες για μικτή ΕΚΑΣΘ και ΠΑΟΚ στο Πασχαλινό Τουρνουά Παγκορασίδων του «Δικεφάλου»-Φωτορεπορτάζ

Στα δύο πρώτα παιχνίδια του Πασχαλινού Τουρνουά Παγκορασίδων που διοργανώνει ο ΠΑΟΚ είχαμε τα εξής αποτελέσματα:

Φωτορεπορτάζ από τα πανηγύρια ανόδου του Αχιλλέα Τριανδρίας στην Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Πανηγύρια σε Καλλιθέα και Τριανδρία-Υποβιβάστηκε η Μαλακοπή-Τα ζευγάρια των πλέι-οφ της Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Μετά την ολοκλήρωση των αγώνων της κανονικής περιόδου στην Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών, η Νίκη Νεοχωρούδας και ο Αχιλλέας Τριανδρίας είναι οι δύο σίγουρες ομάδες που θα αγωνίζονται του χρόνου στη μεγάλη κατηγορία.