25 Απρ 2014

Β΄ ΕΚΑΣΘ Ανδρών, B΄ όμιλος-Τα φύλλα αγώνα και η τελική βαθμολογία

ΤΑ  ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Αήττητες οι νεάνιδες του Παναθηναϊκού-Η βαθμολογία και το αυριανό πρόγραμμα

Ο Παναθηναϊκός νίκησε στο Πανελλήνιο νεανίδων με 73-51 τον Απόλλωνα Πτολεμαϊδας και
παράμεινε αήττητος.

Β΄ ΕΚΑΣΘ Ανδρών, Α΄ όμιλος-Τα φύλλα αγώνα και η τελική βαθμολογία

Συνεχίζει αήττητος ο Αρης στο Πανελλήνιο Εφήβων-Επικράτησε και του Σπόρτιγκ Πατρών με 81-46-Λεπτό προς λεπτό από τα Τρίκαλα ο αγώνας που ήταν μια προσφορά των εταιριών «Λουξ» και «Μoto scooter Παουλεάνου»

Αρχίζει σε λίγη ώρα το τελευταίο παιχνίδι της τρίτης μέρας των αγώνων του 41ου Πανελληνίου Εφήβων στα Τρίκαλα, μεταξύ του Σπόρτιγκ Πατρών και του Αρη.

Περίπατος για τις νεάνιδες του Αρκαδίου Ρεθύμνου

Το Αρκάδι Ρεθύμνου νίκησε άνετα με 62-25 την Άμιλλα Αρκαδίας στο δεύτερο παιχνίδι της τρίτης μέρας του Πανελληνίου Νεανίδων που διεξάγεται με επιτυχία στην Πτολεμαΐδα.

«Κατοστάρα» για τον ΟΠΑΠ

Δύο αγωνιστικές πριν τη λήξη του πρωταθλήματος του ΕΚΘ, ο ΟΠΑΠ επικράτησε με 94-101 της ΚΥΑΝΑ, έχοντας στην τεχνική ηγεσία του μετά από δύο χρόνια τον Σιδηρόπουλο.

Κέρδισαν τις εντυπώσεις αλλά όχι και τη νίκη οι νεάνιδες του Ηρακλή

Ο Πρωτέας Βούλας νίκησε με 51-48 τον Ηρακλή στο Πανελλήνιο Νεανίδων της Πτολεμαϊδας και με τρεις νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας του τουρνουά.

Καθαρή νίκη του Πανιωνίου επί του ΑΣ Καστοριάς με 50-67 για το Πανελλήνιο Εφήβων

Αρχίζει σε λίγη ώρα το δεύτερο παιχνίδι της τρίτης μέρας των αγώνων του 41ου Πανελληνίου Εφήβων στα Τρίκαλα, μεταξύ του ΑΣ Καστοριάς και του Πανιωνίου.

Φωτορεπορτάζ από τον χθεσινό αγώνα Πανιώνιος-Παναθηναϊκός 73-71 για το Πανελλήνιο Εφήβων

Αρχίζει σε λίγο το Πασχαλινό Τουρνουά Παγκρασίδων του ΠΑΟΚ-Τα ρόστερ των ομάδων και το πρόγραμμα των αγώνων

Φωτορεπορτάζ από τον χθεσινό αγώνα Ηράκλειο-Σπόρτιγκ Πατρών για το Πανελλήνιο Εφήβων

Το πρόγραμμα των αγώνων της ΕΚΑΣΘ για Κυριακή και Δευτέρα

Ανακοινώθηκε από την ΕΚΑΣΘ το πρόγραμμα των αγώνων της για Κυριακή και Δευτέρα που είναι το εξής:

Περίπατος του Παναθηναϊκού επί του Ηρακλείου με 92-54 για το Πανελλήνιο Εφήβων

Αρχίζει σε λίγη ώρα το πρώτο παιχνίδι της τρίτης μέρας των αγώνων του 41ου Πανελληνίου Εφήβων στα Τρίκαλα, μεταξύ του Παναθηναϊκού και του Ηρακλείου. Το μπλογκ θα σας ενημερώνει για την εξέλιξή του.

Ολόκληρο το παιχνίδι ΕΚΑΣΘ - ΜΙΚΤΗ ΕΝΩΣΕΩΝ 77-52 για το Πανελλήνιο Ενώσεων και ΤΕ ΕΟΚ

Δείτε σε μαγνητοσκόπηση τον αγώνα ΕΣΚΑ - ΕΣΚΑΝΑ 50-82 για το Πανελλήνιο Ενώσεων και ΤΕ της ΕΟΚ

Δείτε το συγκλονιστικό τελευταίο δεκάλεπτο του χθεσινού αγώνα Πανιώνιος - Παναθηναϊκός 73-71 για το Πανελλήνιο Εφήβων

Εξετάσεις για εκπροσώπους αθλητών-προπονητών

Η Επιτροπή της Ε.Ο.Κ. για τους νόμιμους Εκπροσώπους Αθλητών και Προπονητών Καλαθοσφαίρισης ανακοινώνει εξετάσεις για την άδεια Εκπροσώπου Αθλητών και Προπονητών την Πέμπτη, 7 Μαΐου 2014 και ώρα 14:00 στα γραφεία της Ε.Ο.Κ. ( Λ. Κηφισίας 37, Ο.Α.Κ.Α., Μαρούσι).

Δείτε την τελευταία περίοδο του χθεσινού αγώνα Ηράκλειο-Σπόρτιγκ Πατρών 52-59 για το Πανελλήνιο Εφήβων

Στις 2 Μαΐου τα παιχνίδια Μακαμπή-Αστέρας Λάρισας και Καστοριά-Διόσκουροι Κοζάνης για την Γ΄ Εθνική Ανδρών

Από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων της ΕΟΚ ανακοινώθηκε ότι οι αγώνες ΓΣ Μακάμπη - ΑΟ Αστέρας Λάρισας και ΑΣ Καστοριάς - ΑΣ Διόσκουροι Κοζάνης για την 22η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών (3ος Όμιλος) αντί της 27/4/2014, θα διεξαχθούν την 2/5/2014 και ώρα 18.00 στο ΚΓ Σταυρούπολης και στο ΚΓ Καστοριάς αντίστοιχα.

Αλλαγή στο πρόγραμμα των δύο τελευταίων ημερών του Πανελληνίου Εφήβων

Λόγω μετακίνησης του Ηρακλείου το πρόγραμμα του Πανελληνίου Εφήβων διαμορφώθηκε για τις δύο τελευταίες αγωνιστικές ως εξής:

Τα παιχνίδια της τελευταίας αγωνιστικής της Β΄ ανδρών ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Τα μέχρι τώρα αποτελέσματα των προκριματικών για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων-Δεύτερη επιτυχία για την ΑΕ Λάρισας-Τα φύλλα αγώνα του πρώτου ομίλου

Τα μέχρι στιγμής αποτελέσματα της Β’ Φάσης των αγώνων του Πανελληνίου πρωταθλήματος Παίδων 2013-14 έχουν ως εξής:

Τα μέχρι τώρα αποτελέσματα των προκριματικών για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κορασίδων

Τα μέχρι στιγμής αποτελέσματα της Β’ Φάσης των αγώνων του Πανελληνίου πρωταθλήματος Κορασίδων 2013-14 έχουν ως εξής:

Με νίκη έκλεισε τη χρονιά ο Αετός-Η βαθμολογία του δεύτερου ομίλου της Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο έκλεισε τη χρονιά ο Αετός που επικράτησε εκτός έδρας της Αρετσούς με 62-69.