23 Απρ 2014

Στον Ηρακλή το ντέρμπι του Βορρά για τις νεάνιδες-Η βαθμολογία, το αυριανό πρόγραμμα και τι έγινε στην τελετή έναρξης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος

Στο τελευταίο ματς της πρώτης αγωνιστικής του Πανελληνίου Νεανίδων, ο Ηρακλής, πολύ καλύτερος στην επανάληψη επιβλήθηκε με 61-42 του γηπεδούχου Απόλλωνα Πτολεμαΐδας.

Καθαρή νίκη του Παναθηναϊκού επί του ΑΣ Καστοριάς για το 41ο Πανελλήνιο εφήβων στα Τρίκαλα-Η βαθμολογία και το σημερινό πρόγραμμα

Το τελευταίο παιχνίδι της πρώτης μέρας των αγώνων του 41ου Πανελληνίου Εφήβων μεταξύ ΑΣ Καστοριάς και Παναθηναϊκού αρχίζει σε λίγο στα Τρίκαλα.

Τα μέχρι τώρα αποτελέσματα των προκριματικών για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κορασίδων

Τα μέχρι στιγμής αποτελέσματα της Β’ Φάσης των αγώνων του Πανελληνίου πρωταθλήματος Κορασίδων 2013-14 έχουν ως εξής:

Πήρε το ντέρμπι των νεανίδων ο Πρωτέας Βούλας

Στον δεύτερο αγώνα της πρεμιέρας του 28ου Πανελλήνιου Νεανίδων ο Πρωτέας Βούλας νίκησε με 63-49 το Αρκάδι Ρεθύμνου.

Περίπατος του Αρη επί του Ηρακλείου με 95-61 στο πρώτο παιχνίδι του για το Πανελλήνιο Εφήβων-Λεπτό προς λεπτό από τα Τρίκαλα ο αγώνας-Φωτορεπορτάζ

Αρχίζει σε λίγα λεπτά το δεύτερο παιχνίδι της πρώτης μέρας των αγώνων μεταξύ του Αρη και του Ηρακλείου. Το μπλογκ θα σας το περιγράψει λεπτό προς λεπτό από τα Τρίκαλα.

Περίπατος του Παναθηναϊκού στην πρεμιέρα του Πανελληνίου Νεανίδων

Στην πρεμιέρα της τελικής φάσης του 28ο Πανελληνίου Πρωταθλήματος Νεανίδων που διεξάγεται στην Πτολεμαΐδα ο Παναθηναϊκός επιβλήθηκε άνετα της Άμιλλας με 87-29.

Ανετη επικράτηση του Πανιωνίου επί του Σπόρτιγκ Πατρών με 70-49 στην πρεμιέρα του 41ου Πανελληνίου Εφήβων-Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα

Αρχίζει σε λίγη ώρα στα Τρίκαλα το 41ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εφήβων. Το μπλογκ είναι στο κλειστό γυμναστήριο και θα σας ενημερώνει ανά τακτά χρονικά διαστήματα για την εξέλιξη του αγώνα μεταξύ του Σπόρτιγκ Πατρών και του Πανιωνίου.

Το πρόγραμμα των αγώνων της Παρασκευής στην ΕΚΑΣΘ

Ανακοινώθηκε από την ΕΚΑΣΘ το πρόγραμμα των αγώνων της Παρασκευής που είναι το εξής:

Στις 30 Απριλίου τα παιχνίδια Μακαμπή-Αστέρας Λάρισας και ΑΣ Καστοριάς-Διόσκουροι Κοζάνης-Στο Αλκαζάρ το Φοίνικας Λάρισας-Τιτάνες Παλαμά-Νίκη χωρίς αγώνα για την Βόνιτσα

Από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων της ΕΟΚ ανακοινώθηκε ότι λόγω κωλύματος του γηπέδου, ο αγώνας ΑΟ Φοίνιξ Λάρισας - ΓΣ Τιτάνες Παλαμά για την 22η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών (3ος όμιλος) της 27/04/2014, ώρα 18.00, αντί του κλειστού γυμναστηρίου Αγίου Θωμά Λάρισας θα διεξαχθεί στο κλειστό γυμναστήριο «Αλκαζάρ» την ίδια ημέρα και ώρα.

Αρχίζουν αύριο στην Θεσσαλονίκη οι Πανελλήνιοι αγώνες Παίδων Ενώσεων και Τοπικών Επιτροπών της ΕΟΚ-Το φυλλάδιο της διοργάνωσης-Τα ρόστερ των συμμετεχόντων

Η τελική φάση των Πανελληνίων αγώνων Παίδων Ενώσεων και Τοπικών Επιτροπών για την περίοδο 2013-2014 διοργανώνεται από την Ε.Ο.Κ., και την ΕΚΑΣΘ και θα διεξαχθεί στην Θεσσαλονίκη από 24 Απριλίου -27 Απριλίου 2014.

Χωρίς Βενετίδη στα δύο πρώτα παιχνίδια του Πανελληνίου οι έφηβοι του Αρη;-Λεπτό προς λεπτό από τα Τρίκαλα και το μπλογκ το σημερινό παιχνίδι της πρεμιέρας στις 18:00 με το Ηράκλειο

Στα Τρίκαλα βρίσκονται από το απόγευμα της Τρίτης οι έφηβοι του Αρη που αναχώρησαν από την Θεσσαλονίκη το μεσημέρι μετά την πρωινή προπόνηση και πραγματοποίησαν μία ακόμη το απόγευμα στην Θεσσαλική πόλη.

Σήμερα ο πρώτος ημιτελικός κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ μεταξύ Χαλκηδόνας και Δόξας Ελπίδας Ευόσμου-Αύριο το ΠΚ Νεάπολης-ΚΑΟ Σταυρούπολης

Ξαναρχίζουν από σήμερα τα παιχνίδια της ΕΚΑΣΘ με την διεξαγωγή του πρώτου ημιτελικού του κυπέλλου ανδρών. Αύριο θα διεξαχθεί η δεύτερη συνάντηση. Το πρόγραμμα του διημέρου είναι: