25 Μαρ 2014

Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών: Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική

Πέρασε από τους… Αλιγάτορες η ΡΒΑ

Καλύτερη στην επανάληψη η ΡΒΑ επικράτησε εκτός έδρας με 45-57 των Αλιγατόρων.  Επόμενος αγώνας των νικητών απέναντι στην Πλατεία που θα κρίνει αν θα καταφέρουν να πάρουν την πολυπόθητη άνοδο.

Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών: Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα ΚΣ Γέφυρας-ΠΚ Νεάπολης για την Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Δείτε ολόκληρο τον αγώνα ΑΣ Αστέρες-ΗΟΟΡ για τη Γ2 ΕΚΑΣΘ ανδρών

Στιγμιότυπα από τον αγώνα Παναθλητικός-ΑΕ Πυλαίας (65-57) για την Α2 γυναικών

Όλα τα φύλλα αγώνα των υποδομών της Χ.Α.Ν.Θ.

Αρκετές επιτυχίες είχαν τα τμήματα της Χ.Α.Ν.Θ. στους αγώνες του Σαββατοκύριακου. Αναλυτικά όλα τα παιχνίδια:

Νέα επιτυχία για τους άνδρες του Παναθλητικού

Ούτε ο Πύρρος Ευόσμου μπόρεσε να σταθεί εμπόδιο στον Παναθλητικό, που με καλή εμφάνιση στην επανάληψη επικράτησε με 65-48.

Περίπατος για το μίνι του Αστέρα Πλαγιαρίου-Πάλεψε αλλά ηττήθηκε το προπαιδικό

Εύκολο απόγευμα είχε το μίνι του Αστέρα Πλαγιαρίου απέναντι στο τρίτο μίνι της ΜΕΝΤ καθώς επικράτησε με 58-11 και σημείωσε τη τέταρτη νίκη του σε πέντε παιχνίδια.

Νίκη στο καλάθι για την ΗΟΟΡ

Υστερα από συγκλονιστικό σε εξέλιξη παιχνίδι η σχολή ΗΟΟΡ επικράτησε στις Συκιές με 71-69 της Παστέρ.

Δίκαια επικράτηση για τις Ακαδημίες Πρωταθλητών

Καλύτεροι σε όλο τον αγώνα οι παίκτες των Ακαδημιών Πρωταθλητών επικράτησαν με 49-45 του Νέστορα και διατήρησαν τις λίγες ελπίδες τους για την κατάληψη της τέταρτης θέσης του ομίλου.

Επεισοδιακό παιχνίδι στην Πολίχνη-Εκκενώθηκε το γήπεδο, κρατήθηκαν δελτία από την Αναγέννηση Φλόγα-Μεγάλη νικήτρια η ΑΕ Πυλαίας που πήρε και την διαφορά-Τι γράφει το φύλλο αγώνα και τι ισχυρίζεται ο πρόεδρος των γηπεδούχων

Απίστευτα πράγματα συνέβησαν στο κλειστό της Πολίχνης στον αγώνα μεταξύ της Αναγέννησης Φλόγας και της ΑΕ Πυλαίας που ολοκληρώθηκε με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν τη νίκη με 67-76, καλύπτοντας και την διαφορά των πέντε πόντων με την οποία ηττήθηκαν στον πρώτο γύρο.

«Διπλό» στη Νεοχωρούδα για τον ΠΑΟΚ Κυμίνων Νέων Μαλγάρων

Νέα επιτυχία για τον ΠΑΟΚ Κυμίνων Νέων Μαλγάρων που επικράτησε εκτός έδρας του Αγίου Γεωργίου Νεοχωρούδας με 30-43.

Στο… ρελαντί η ΔΕΗ‏

Η ΔΕΗ επικράτησε εκτός έδρας της ΑΕΚ Αγίου Αθανασίου με 67-52. Οι παίκτες της πήραν από την αρχή το προβάδισμα στο σκορ το οποίο κράτησαν εύκολα μέχρι το τέλος του αγώνα.

Βόλτα στον Χορτιάτη για τον ΕΟ Σταυρούπολης

Παίζοντας χωρίς την βασική του σκόρερ την Κεσόγλου και με αρκετές… μικρές στην σύνθεσή του ο ΕΟΣ επικράτησε με 17-85 στο Χορτιάτη.

Εμεινε ζωντανή η Νέα Ραιδεστός

Το ροζ φύλλο αγώνα κατέκτησε η Νέα Ραιδεστός που επικράτησε στην έδρα της του ΒΑΟ με 64-60 και παρέμεινε ζωντανή στη διεκδίκηση της παραμονής.