17 Μαρ 2014

Παρέμεινε αήττητος ο ΕΟΣ

Δυσκόλεψαν αρκετά τον πρωτοπόρο και αήττητο ΕΟΣ οι πολύ νεαρότερες σε ηλικία αθλήτριες του Μεγάλου Αλεξάνδρου.

Εύκολο πέρασμα από την Περαία για τη ΜΕΝΤ

Σε έναν αγώνα που διεξήχθη με συνοπτικές διαδικασίες η ΜΕΝΤ επικράτησε άνετα στην Περαία του Αχιλλέα Θερμαϊκού με 50-76.

Καθαρή επικράτηση για το ΠΚ Νεάπολης

Εχοντας το προβάδισμα σε όλο τον αγώνα και «φορτσάροντας» στην τελευταία περίοδο το ΠΚ, επικράτησε στη Νεάπολη με 58-36 της Ακαδημίας Αστέρια.

Πέρασε και από την Επανομή ο απίστευτος Μέγας

Μεγάλη νίκη πέτυχε στην έδρα της Επανομής ο Μέγας Αλέξανδρος, έστω κι αν χρειάστηκε πεντάλεπτο έξτρα χρόνο, με 68-76. Το παιχνίδι ήταν συγκλονιστικό σε όλη τη διάρκειά του.

«Φόρτσαραν» στο τέλος οι Αμπελόκηποι Μενεμένης

Με σερί 15-3 στην τελευταία περίοδο οι Αμπελόκηποι Μενεμένης επικράτησαν με 40-28 του Ποσειδώνα Καλαμαριάς.

Παρά… έξι εκατό για τις γυναίκες της Θέρμης

Υγιεινός περίπατος για τις γυναίκες του Θερμαϊκού ήταν η αναμέτρηση με τα Κουφάλια, όπως δείχνει το τελικό 94-23 με το οποίο ολοκληρώθηκε.

Δεν προβληματίστηκε ο Αίας Ευόσμου

Βελτιώθηκε στην επανάληψη ο Αίας Ευόσμου και επικράτησε άνετα του Φιλοκτήτη με 52-20.

«Φόρτσαρε» στην επανάληψη ο Γαλαξίας

Καλύτερος στο δεύτερο ημίχρονο ο Γαλαξίας έκανε ένα σερί 8-0 στις αρχές της τρίτης περιόδου και επιβλήθηκε με 73-66 του ΚΑΟΣ.

Σημαντική επιτυχία για τον Γαλαξία Αδένδρου

Παίζοντας καλύτερα στα τελευταία λεπτά ο Γαλαξίας επικράτησε στο Αδενδρο μ ε 70-67 της Νέας Ραιδεστού. Οι νικητές ήταν πίσω στο σκορ από την αρχή του αγώνα και βρέθηκαν να χάνουν στο 27ο λεπτό με 40-53.

Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών: Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική

Χωρίς προβλήματα οι γυναίκες του ΓΣ Μενεμένης.

Πολύ καλύτερες μετά την δεύτερη περίοδο και με εξαιρετική απόδοση στην τελευταία, οι γυναίκες του ΓΣ Μενεμένης, επικράτησαν με 55-18 του Χορτιάτη.

Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών: Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική

Φιλικά των ακαδημιών Αθλος και ΑΟΚ Βέροιας-Φωτορεπορτάζ

Χθες Κυριακή στο κλειστό γυμναστήριο του 2ου Γυμνασίου Αλεξάνδρειας η Ακαδημία Άθλος συνδιοργάνωσε με την Ακαδημία του ΑΟΚ Βέροιας τουρνουά.

Όλα τα αποτελέσματα των υποδομών της Χ.Α.Ν.Θ.

Πλήθος αγώνων είχαν το Σαββατοκύριακο τα μικρά της Χ.Α.Ν.Θ. στους οποίους σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

ΠΚ Νεάπολης-ΑΚ Αστέρια, σε μαγνητοσκόπηση από το ΕΑΚ Νεάπολης για την Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Αήττητο το μίνι αγοριών του Ποσειδώνα Καλαμαριάς

Τέταρτη σερί νίκη για το μίνι αγοριών του Ποσειδώνα Καλαμαριάς που επικράτησε με 47-52 εκτός έδρας της Βεργίνας

Διαφορά 20 πόντων για το μίνι κοριτσιών του ΠΑΟΚ

Με χαρακτηριστική άνεση όπως δείχνει και το τελικό 37-17, επικράτησε το μίνι κοριτσιών του ΠΑΟΚ της αντίστοιχης ομάδας του Αίαντα Ευόσμου.

Αυλαία στο Final 4 του κυπέλλου Ελλάδας γυναικών με πολύ… φαντασία

Με πολύ…. φαντασία έπεσε η αυλαία του 15ου Final 4 του κυπέλλου γυναικών που ολοκληρώθηκε χθες το βράδυ στην Κω

Περίπατος για το μίνι αγοριών της ΑΕ Πυλαίας

Νίκη για το μίνι αγοριών της ΑΕ Πυλαίας που επικράτησε εύκολα της ομάδας του Βίκτωρα με 55-16.

Μία νίκη και μία ήττα για το μίνι του Μάρκου Μπότσαρη (Future Stars)-Φωτορεπορτάζ

Με μία νίκη και μία ήττα συνέχισαν τις υποχρεώσεις τους τα τμήματα μίνι του Μάρκου Μπότσαρη (Future Stars). Αναλυτικά:

Εύκολο πέρασμα από τον Λαγκαδά για τους παμπαίδες των Ακαδημιών Πρωταθλητών

Χωρίς να συναντήσουν προβλήματα οι παμπαίδες των Ακαδημιών Πρωταθλητών, επικράτησαν στον Λαγκαδά της δεύτερης ομάδας του Ερμή με 40-79.

Προβάδισμα πρόκρισης για τους παίδες των Μαχητών Δόξας Πεύκων

Μεγάλη νίκη πέτυχε το παιδικό των Μαχητών Δόξας Πεύκων στο χθεσινό ματς για την πρόκριση στους «οκτώ» της Θεσσαλονίκης με αντίπαλο την Αναγέννηση Νέου Ρυσίου.

Τουρνουά «3 με 3» της ΕΟΚ στο Ηράκλειο Αττικής

Το Ηράκλειο Αττικής φιλοξένησε το τουρνουά «3 με 3» της ΕΟΚ το Σαββατοκύριακο 15 και 16 Μαρτίου.

Δουλειά που δεν σταματά στις «μικρές» Εθνικές

Οι «μικρές» εθνικές μας απασχολούν κάθε χρόνο από την ώρα που η... θερμοκρασία θα ανέβει. Όλοι εστιάζουν την προσοχή τους σε αυτές το καλοκαίρι και λογικό, αφού τότε διεξάγονται οι μεγάλες διοργανώσεις: Ευρωπαϊκά Παίδων, Εφήβων, Νέων Ανδρών και αντίστοιχα τα Παγκόσμια Πρωταθλήματα.

Το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ-Οι βαθμολογίες σε Α΄ ανδρών και γυναικών

Πλήρη αγωνιστική κίνηση σε Α΄ ανδρών και γυναικών σήμερα στην ΕΚΑΣΘ. Το πρόγραμμα και οι βαθμολογίες:

Βόλτα στο Λεχαίο για την ΑΕΝ Κηφισιάς-Η βαθμολογία του ομίλου Νότου της Α2 γυναικών

Σε εξ΄ αναβολής παιχνίδι για την 18η αγωνιστική της Α2 γυναικών στο Νότο, η Ν. Κηφισιά νίκησε εύκολα εκτός έδρας με 90-38 την Ολυμπιάδα Λεχαίου.

Τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στους Ομίλους Βορρά της Γ΄ Εθνικής Ανδρών

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Βορρά της Β΄ Εθνικής Ανδρών

ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ - ΛΙΒΑΔΕΙΑ 81-72

Τίτλος για Σταμολάμπρου και Σπανού-Πλούσιο φωτορεπορτάζ με τις δύο Ελληνίδες

Η Άρτεμις Σπανού και η Άννα Νίκη Σταμολάμπρου οδήγησαν το Robert Morris στην κατάκτηση της Northeastern Conference και στη νίκη στον τελικό επί St Francis με 78-64.

Πήγαν… Πλατεία οι Κένταυροι

Οι Κένταυροι πλήρωσαν το κάκιστο πρώτο ημίχρονο, κυνήγησαν μέχρι και το τέλος το παιχνίδι και έφεραν την διάφορά στο καλάθι αλλά τελικά ηττήθηκαν με 49-52 από την Πλατεία.

Στιγμιότυπα από τον αγώνα μίνι κοριτσιών Μάρκος Μπότσαρης-Παναθλητικός 2 (26-23)

Εύκολη επικράτηση για το μίνι της Αναγέννησης Φλόγας

Χωρίς να προβληματιστούν οι αθλητές μίνι της Αναγέννησης Φλόγας επικράτησαν στην Πολίχνη με 50-26 του Ερμή Λαγκαδά.

Νίκη στην Ευκαρπία για το μίνι αγοριών του Αρη

Καλύτερο σε όλο τον αγώνα το μίνι αγοριών του Αρη επικράτησε με 40-48 στην Ευκαρπία του Αετού Κιλκίς. Πρωταγωνιστής των νικητών ο Σιδηροηλίας.

Νίκη χωρίς προβλήματα για το Μέγα Αλέξανδρο 1994 στο πρωτάθλημα της ΟΣΕΚΚ

Εντυπωσιακή εμφάνιση και άνετη νίκη για το Μέγα Αλέξανδρο 1994 που επικράτησε για το πρωτάθλημα της ΟΣΕΚΚ των Αργοναυτών Βόλου με 81-33.

Εκτακτη Γενική Συνέλευση των Κριτών Θεσσαλονίκης

Ο Σύνδεσμος Κριτών Καλαθοσφαίρισης Νομού Θεσσαλονίκης καλεί τα μέλη του σε Έκτακτη Γενική Συνέλευση, τη Δευτέρα 31 Μαρτίου 2014 και ώρα 19:00 στην αίθουσα Συνεδριάσεων του Αλεξανδρείου Αθλητικού Μελάθρου Θεσσαλονίκης (Παλέ Ντε Σπορ).

Συνέχισαν με νίκες μίνι αγοριών και κοριτσιών του Καλοχωρίου

Διπλή επιτυχία είχαμε για το μίνι κοριτσιών και αγοριών του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου. Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Νίκη στον… πόντο για το μίνι αγοριών του Ζέφυρου

Υστερα από συγκλονιστικό παιχνίδι που κρίθηκε στον πόντο ο Ζέφυρος 02 επικράτησε στην Περαία με 31-30 του Αχιλλέα Τριανδρίας για το μίνι αγοριών της ΕΚΑΣΘ.

Διπλή επιτυχία για το μίνι του Μαντουλίδη

Καθαρές νίκες πέτυχαν το δεύτερο και τρίτο μίνι αγοριών του Μαντουλίδη στο τουρνουά της ΕΚΑΣΘ. Αναλυτικά τα παιχνίδια: