9 Μαρ 2014

Πέρασε από τον Σοχό ο ΑΣΚ Λαγκαδά

Τεράστια νίκη πέτυχε ο ΑΣΚ Λαγκαδά που επικράτησε με 51-55 στον Σοχό του Εθνικού Αστέρα. Όπως γράφει η ιστοσελίδα των νικητών, «η ομάδα μπήκε δυναμικά στο ματς και παίζοντας εκπληκτική άμυνα έκλεισε την πρώτη περίοδο μπροστά στο σκορ με 3-13.

Περίπατος για το μίνι του Κεραυνού Ωραιοκάστρου

Με το επιβλητικό 47-9 επικράτησε το μίνι του Κεραυνού στο Ωραιόκαστρο της Ελπίδας Αμπελοκήπων.

«Φόρτσαραν» στο τέλος τα μίνι της ΗΟΟΡ

Καλύτεροι στην τελευταία περίοδο οι παίκτες μίνι της ΗΟΟΡ επιβλήθηκαν με 44-35 του ΒΑΟ.

Ανετη πρόκριση για τους παίδες του Ηρακλή

Με απίστευτη εμφάνιση στην τελευταία περίοδο και επιμέρους σκορ 23-7, οι παίδες του Ηρακλή επικράτησαν με 64-46 του Θερμαϊκού Θέρμης και προκρίθηκαν στην επόμενη φάση.

Δείτε τα highlights του αγώνα Μαχητές Δόξας Πεύκων-Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου για το παιδικό πρωτάθλημα

Περίπατος για τους παμπαίδες των Ακαδημιών Πρωταθλητών

Χωρίς προβλήματα το προπαιδικό των Ακαδημιών Πρωταθλητών Πεύκων επικράτησε με 72-26 του Πρωτέα Ελευθερίου Κορδελιού.

«Διπλό» πρόκρισης στον Εύοσμο για τους εφήβους της ΧΑΝΘ

Με νίκη στον Εύοσμο επί του Αίαντα με 49-59 συνέχισε η εφηβική ομάδα της ΧΑΝΘ στην προημιτελική φάση του πρωταθλήματος  της ΕΚΑΣΘ.

«Διπλό» στο «Ιβανώφειο» για τους εφήβους της ΜΕΝΤ

Καλύτεροι σε όλο τον αγώνα οι έφηβοι της ΜΕΝΤ επικράτησαν χθες στο «Ιβανώφειο» του Ηρακλή με 64-70.

Χωρίς προβλήματα το μίνι του ΑΣ Πανόραμα

Καλύτερη μετά τη δεύτερη περίοδο οι αθλητές μίνι του ΑΣ Πανόραμα επικράτησαν με 33-22 της Βεργίνας.

Ανετη επικράτηση για τους παμπαίδες της Νέας Ραιδεστού

Χωρίς καμιά δυσκολία όπως φαίνεται και από το τελικό 68-47, το προπαιδικό του ΚΑΣ Ν. Ραιδεστός επιβλήθηκε του ΑΣ Πανόραμα.

Ο προπονητής του Αρη ELGEK, Βασίλης Μασλαρινός, μιλά αποκλειστικά στην κάμερα του μπλογκ για το παιχνίδι με τον Ικαρο Καλλιθέας και τα πλέι-άουτ της Α1 γυναικών

Πλούσιο φωτορεπορτάζ της Ελένης Μαμουζέλου από τον αγώνα Ιπποκράτης Κω-ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ για την Α1 γυναικών

Αστέρας είναι αυτός του... Πλαγιαρίου

Τέσσερις στροφές πριν το τέλος του πρωταθλήματος ο Αστέρας Πλαγιαρίου επικράτησε στο ντέρμπι των συνονόματων με 75-88 εκτός έδρας του Αστέρα Ιπποδρομίου. Οι γηπεδούχοι αγωνίστηκαν σε όλο τον αγώνα με πέντε παίκτες.

Μεγάλη ανατροπή για τους παίδες των Μαχητών Δόξας Πεύκων

Νίκη πρόκριση για το παιδικό των Μαχητών Δόξας Πεύκων, που επικράτησε με 66-50 του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου με 66-50 καλύπτοντας την διαφορά των δέκα πόντων που είχε ηττηθεί στο πρώτο παιχνίδι.

Πρόκριση παρά την ήττα για τους παίδες του ΠΚ Νεάπολης

Γλυκιά ήττα με 63-60 γνώρισαν στη ΜΕΝΤ οι παίδες του ΠΚ Νεάπολης που προκρίθηκαν στην επόμενη φάση.

Εύκολο «διπλό» για τον Ηρακλή

Εχοντας το προβάδισμα από την αρχή του αγώνα ο Ηρακλής επικράτησε άνετα με 43-62 στη Μίκρα του Ναύαρχου Βότση, στον αγώνα που ολοκλήρωσε την αγωνιστική της Α2 γυναικών.

Ανετη επικράτηση στο ντέρμπι για την ΑΕ Πυλαίας

Χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα η ΑΕ Πυλαίας επικράτησε με 76-62 του Απόλλωνα Καλαμαριάς στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης για την Α2 γυναικών.

(Νίκη)..σε στο τέλος η Λευκάδα

Αν και δυσκολεύτηκε για τρία δεκάλεπτα η Νίκη κατάφερε τελικά να επικρατήσει στη Λευκάδα με 55-46 του ΠΑΣ Γιάννενα. Οι νικήτριες ήταν άστοχες στο πρώτο ημίχρονο, όμως βελτιώθηκαν στην επανάληψη με πρωταγωνίστρια την Δεληγιάννη.

«Φόρτσαρε» στην τρίτη περίοδο ο Παναθλητικός

Για ένα ακόμη παιχνίδι ο Παναθλητικός έκανε αυτό που έπρεπε στην τρίτη περίοδο και έφυγε με το ροζ φύλλο από τη Λάρισα, επικρατώντας με 51-63 της Ολύμπια.

Πήραν το ντέρμπι της Ανατολικής Μακεδονίας οι Τιτάνες Δράμας

Σε ένα κακό και άτεχνο παιχνίδι οι Τιτάνες επικράτησαν στη Δράμα του ΑΟ Σερρών με 41-37 πιάνοντας υποφερτή απόδοση στην δεύτερη και τέταρτη περίοδο.

Συνεχίζουν αήττητες οι γυναίκες του Ολυμπιακού Βόλου

Το «13 στα 13» έκαναν τα κορίτσια του Ολυμπιακού Βόλου, που πέρασαν  και από την Κατερίνη επικρατώντας της ΑΓΕ Πιερίας με 54-69, αποδίδοντας καλό μπάσκετ  με τον Μιχάλη Καπουρνιώτη να έχει την ευκαιρία να δοκιμάσει σχήματα και να δώσει χρόνο συμμετοχής σε όλες τις παίκτριες του.

Τα φύλλα αγώνα, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Νότου της Α2 γυναικών

Δεν τα κατάφερε στην Κω ο ΠΑΟΚ-Στην τέταρτη θέση της κανονικής περιόδου ο Ιπποκράτης-Βραβεύτηκε για την προσφορά της η Τελίδου

Λύγισε στο τέλος, στην Κω ο ΠΑΟΚ με τον Ιπποκράτη να επικρατεί με 58-52 κλείνοντας με νίκη την κανονική περίοδο του πρωταθλήματος.

Πανηγύρια σωτηρίας στο Νέο Ρύσιο

Μεγάλες στιγμές ζει το Νέο Ρύσιο, καθώς η Αναγέννηση μετά τη νίκη της επί του Κρόνου Αγίου Δημητρίου με 68-61 θα αγωνίζεται και του χρόνου στην Α1 γυναικών, άσχετα με το αποτέλεσμα του ΑΣΕΑΔ για το μηδενισμό ή όχι του Παναθηναϊκού στο μεταξύ τους παιχνίδι.

Δίκαια επικράτηση για το Ελληνικό

Εχοντας το προβάδισμα σε όλο τον αγώνα το Ελληνικό έφυγε με το «διπλό» από τη Βούλα καθώς επικράτησε με 58-66 του Πρωτέα.

«Περίπατος» για τις γυναίκες του Παναθηναϊκού

Πολύ καλύτερες σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, με πρωταγωνίστριες τις Γέμελος και Ντέλβα, οι γυναίκες του Παναθηναϊκού επικράτησαν με 70-51 του Αθηναϊκού στον «Τάφο του Ινδού»

ΜΕΝΤ-ΠΚ Νεάπολης (63-60) για το πρωτάθλημα παίδων της ΕΚΑΣΘ σε μαγνητοσκόπηση από το κλειστό της ΜΕΝΤ

Τα αποτελέσματα και η τελική βαθμολογία στην Α1 γυναικών

Σημαντική επιτυχία για τον Αρη ELGEK επί του Ικάρου Καλλιθέας για την Α1 γυναικών με την 66-57-Λεπτό προς λεπτό από το «Nick Gallis Hall» ο αγώνας που ήταν μια προσφορά της ELGEK ( www.elgek.com )

Μεγάλο παιχνίδι σήμερα στο «Nick Gallis Hall» ανάμεσα στον Αρης ELGEK και τον Ικαρο Καλλιθέας για την Α1 γυναικών.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Βορρά της Α2 γυναικών

Δίκαια επικράτηση για το προπαιδικό του Γαλαξία Αδένδρου

Καλύτεροι στην τελευταία περίοδο οι παμπαίδες του Γαλαξία Αδένδρου επικράτησαν με 59-55 της Ελπίδας Αμπελοκήπων.

Τα παιχνίδια για το τουρνουά μίνι κυριαρχούν στο σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Μόνο νίκη θέλουν Αρης ELGEK και Αναγέννηση Νέου Ρυσίου σήμερα για την Α1 γυναικών-Στη Λάρισα δοκιμάζεται ο Παναθλητικός για την Α2-Το πρόγραμμα και οι βαθμολογίες

Τελευταία αγωνιστική σήμερα για την κανονική περίοδο της Α1 γυναικών, με δύο σημαντικά παιχνίδια στην Θεσσαλονίκη.

«Διπλό» στο Αγγελοχώρι για τους δεύτερους παμπαίδες του Αρη

Καλύτεροι μετά την δεύτερη περίοδο οι παίκτες του προπαιδικού 2 του Αρη επικράτησαν με 36-43 εκτός έδρας του Ποσειδώνα Μηχανιώνας.

Δείτε σε μαγνητοσκόπηση τον αγώνα Ηρακλής-ΜΕΝΤ (64-70) για την προημιτελική φάση εφήβων της ΕΚΑΣΘ

Εθελοντική αιμοδοσία σήμερα στη Γαλάτιστα

Για έβδομη συνεχή φορά διοργανώνεται στη Γαλάτιστα Χαλκιδικής ημέρα εθελοντικής αιμοδοσίας, μια από τις πιο σημαντικές δράσεις των συλλόγων που συμμετέχουν.

Δείτε τα highlights του αγώνα παμπαίδων Όλυμπος Ελευθερίου Κορδελιού-Μ Αλέξανδρος Καλοχωρίου

Ολοκλήρωσε το καρέ του φάιναλ-φορ των κορασίδων ο Ηρακλής

Τυπική διαδικασία ήταν και για τις κορασίδες του Ηρακλή η πρόκριση στην τετράδα της Θεσσαλονίκης μετά την επικράτησή τους με 50-14 επί του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου.

Ανοικτοί λογαριασμοί για τους εφήβους Ανατόλια και Μεγάλου Αλεξάνδρου

Νίκη με τρεις πόντους διάφορα (58-55) για τους εφήβους του Ανατόλια επί του Μεγάλου Αλεξάνδρου μετά από ένα συγκλονιστικό πρώτο ματς της προημιτελικής σειράς.

Ντάμπλ σκορ για τους παμπαίδες της Αναγέννησης Φλόγας

Με το εντυπωσιακό 33-66 πέρασαν από την έδρα του ΒΑΟ οι παμπαίδες της Αναγέννησης Φλόγας.