1 Μαρ 2014

Τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Βορρά της Β΄ Εθνικής Ανδρών

ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ-ΛΙΒΑΔΕΙΑ 84-72

Τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον δεύτερο όμιλο Βορρά της Γ΄ Εθνικής Ανδρών

ΕΥΚΑΡΠΙΑ- ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ 99-68

Φωτορεπορτάζ από το σημερινό φιλικό των παίδων του Μεγάλου Αλεξάνδρου και του ΠΚ Νεάπολης

Το πρωτάθλημα των νεανίδων της ΕΚΑΣΑΜΑΘ επέστρεψε στη Δράμα

Ο πρώτος τίτλος των διοργανώσεων υποδομής της ΕΚΑΣΑΜΑΘ για την περίοδο 2013-14 απονεμήθηκε στο κλειστό των Ποταμουδίων της Καβάλας. Τον κατέκτησαν οι Τιτάνες Δράμας στις νεανίδες, νικώντας την κάτοχο του πρωταθλήματος Ένωση Καβάλας με σκορ-«καρμπόν» του πρώτου αγώνα (40-53).

Γέμελος: «Όλα συμβαίνουν στην ζωή για κάποιο λόγο...»

Συνέντευξη στο περιοδικό «All Star Basket», παραχώρησε η Τζάκι Γέμελος που αναφέρει τα εξής:

«Διπλό» για τις κορασίδες της ΕΣΚΑ στη Θεσσαλονίκη

Καλύτερες στο δεύτερο ημίχρονο και ιδιαίτερα στην τελευταία περίοδο, οι κορασίδες της μικτής ομάδας της ΕΣΚΑ, επικράτησαν με 49-55 της ΕΚΑΣΘ σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη το πρωί στη Μίκρα.

Δείτε σε μαγνητοσκόπηση τον φιλικό αγώνα μικτών ομάδων κορασίδων ΕΚΑΣΘ-ΕΣΚΑ (49-55)

Το σημερινό πρόγραμμα των αγώνων της ΕΚΑΣΘ

Τέσσερα παιχνίδια περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα ΠΚ Νεάπολης-ΑΣ Πανόραμα για το κύπελλο ανδρών της ΕΚΑΣΘ

Πετυχημένη η επέμβαση στη Σέλια Κατσίκη-Ευχές για ταχεία ανάρρωση από προπονήτρια και συμπαίκτριες

Σε επιτυχημένη χειρουργική επέμβαση μετά από ρήξη χιαστού και μηνίσκου, υποβλήθηκε σήμερα το πρωί η αθλήτρια του Μαντουλίδη, Σέλια Κατσίκη.

Πήρε τη νίκη και τη διαφορά ο ΑΟ Μαλακοπής Πυλαίας-Η βαθμολογία του β΄ ομίλου της Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Καλύτερος σε όλη τη διάρκεια του αγώνα ο ΑΟ Μαλακοπής Πυλαίας επικράτησε με 74-67 του Αριστοτελείου Κολεγίου σε εξ αναβολής αγώνα για την 18η αγωνιστική του δεύτερου ομίλου της Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών. Η νικήτρια ομάδα πήρε και την διαφορά καθώς στον πρώτο αγώνα είχε ηττηθεί με 56-53.