23 Φεβ 2014

«Διπλό» παρά τις ελλείψεις για το ανδρικό του Παναθλητικού

Παρά τις απουσίες (Κηπουρίδης, Μαραντάς, Σαρησάββας, Τράκας, Τσαπράζης και την απουσία του Ζάνεβ λογο επαγγελματικών υποχρεώσεων) η ομάδα του Παναθλητικού πρόσθεσε άλλη μία νίκη στο ενεργητικό της παραμένοντας στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα καθώς επικράτησε εκτός έδρας με 52-77 του Μακεδόνα.

Μικρό αβαντάζ για το εφηβικό της Βεργίνας

Με 68-65 επικράτησαν οι έφηβοι της Βεργίνας του Μακεδονικού αφήνοντας ανοικτές διαφορές για τον επαναληπτικό αγώνα.

Επιτυχίες για προπαιδικό και μίνι αγοριών του ΑΣ Πανόραμα-Επίσκεψη των ακαδημιών στο Μουσείο της ΧΑΝΘ-Φωτορεπορτάζ

Με νίκες συνέχισαν παμπαίδες και μίνι αγοριών του ΑΣ Πανόραμα. Αναλυτικά:

Γλυκιά ήττα για τους εφήβους της Νέας Ραιδεστού

Την ήττα με 57-50 γνώρισε στο δεύτερο παιχνίδι το εφηβικό τμήμα της Νέας Ραιδεστού στα Πεύκα, από τους Μαχητές Δόξας που όμως δεν μπόρεσαν να καλύψουν τη διαφορά και οι πρόκριση πήγε στους φιλοξενούμενους.

Νίκη γοήτρου για τους εφήβους της ΜΕΝΤ

Υστερα από ένα αμφίρροπο ματς για την προκριματική φάση εφήβων που κρίθηκε στο τελευταίο σουτ   και στις λεπτομέρειες, η ΜΕΝΤ στάθηκε ποιο τυχερή στο τέλος και επικράτησε με 53-57 της ΧΑΝΘ.

Φωτορεπορτάζ από τον χθεσινό αγώνα των κορασίδων του Καλοχωρίου με τον Ηρακλή

Πήραν διαφορά από την αρχή οι έφηβοι του Ερμή Καλαμαριάς

Μετά από ένα πολύ καλό παιχνίδι το εφηβικό του Ερμή Καλαμαριάς επικράτησε εντός έδρας της Ακαδημίας Αστέρια 58-29 και έκανε το πρώτο βήμα για την πρόκριση στους 16.

Στιγμιότυπα από τον σημερινό αγώνα του Παναθλητικού με την ΑΓΕ Πιερίας για την Α2 γυναικών

Μαχητές... οι παίδες του Καλοχωρίου

Ακόμη μία μεγάλη νίκη πέτυχε σήμερα το απόγευμα το παιδικό τμήμα του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου εντός έδρας με αντίπαλο τους Μαχητές Δόξας Πεύκων (46-36).

Ντάμπλ-σκορ για το παιδικό του ΠΚ Νεάπολης-Φωτορεπορτάζ από το σημερινό παιχνίδι με τη ΜΕΝΤ-Ολος ο αγώνας σε μαγνητοσκόπηση

Εντυπωσιακή εμφάνιση και μεγάλη νίκη πέτυχαν σήμερα το μεσημέρι στο κλειστό της Νεάπολης οι παίδες του ΠΚ, καθώς με κορυφαία αμυντική απόδοση και σωστές επιθετικές κινήσεις έφεραν το +32 τη διαφορά (64-32) στον αγώνα με την ΜΕΝΤ.

Με το… ενάμιση πόδι στην τέταρτη φάση οι παίδες του Ηρακλή

Σχεδόν εξασφάλισαν την πρόκρισή τους στην επόμενη φάση οι παίδες του Ηρακλή μετά το 32-66 με το οποίο επικράτησαν στη Θέρμη του Θερμαϊκού.

Βήμα σωτηρίας για τον Αρη ELGEK

Καθαρή νίκη πέτυχε στο Μπραχάμι ο  Αρη ELGEK που επιβλήθηκε με 44-54 του Κρόνου Αγίου Δημητρίου και ισοφάρισε σε 1-1 το μεταξύ τους σκορ.

«Κατέβασε στροφές» στο τέλος ο Απόλλων Καλαμαριάς

Καλύτερος σε όλο τον αγώνα ο Απόλλωνας επικράτησε στην Καλαμαριά με 45-39 της Ολύμπια Λάρισας.

Αλωσαν το «Ιβανώφειο» οι Τιτάνες Δράμας

Καλύτεροι στην τελευταία περίοδο οι Τιτάνες Δράμας επικράτησαν με 47-52 στο «Ιβανώφειο» του Ηρακλή. Οι γηπεδούχοι «κόλλησαν στη ζώνη» του Σάκη Γαϊτάνη καθώς σημείωσαν πέντε πόντους στα τελευταία δέκα λεπτά του αγώνα.

Στην παράταση πέρασε από τα Γιάννενα η ΑΕ Πυλαίας

Συγκλονιστικό παιχνίδι στα Γιάννενα με την ΑΕ Πυλαίας να επικρατεί στην παράταση με 56-63. Οι νικήτριες δεν ήταν αυτές που έπρεπε σε όλη τη διάρκεια του κανονικού αγώνα, αλλά στο τέλος… καθάρισαν το ματς.

Διαφορά 50 πόντων για τον Παναθλητικό

Για τον αγώνα του πρωτοπόρου Παναθλητικό με την «ουραγό» ομάδα της ΑΓΕ Πιερίας το τελικό σκορ (91-41) τα λέει όλα. Ο Σίμος Συρόπουλος χρησιμοποίησε για αρκετή ώρα όλες τις παίκτριες που είχε στη διάθεσή του.

Μεγάλο «διπλό» για τη Λευκάδα στις Σέρρες- Κηρύκος: «Εγώ θα αποχωρήσω!»

Υστερα από συγκλονιστικό παιχνίδι η Νίκη Λευκάδας επικράτησε στις Σέρρες με 71-73 του ΑΟΣ και παρέμεινε μόνη στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Χωρίς να… ζοριστεί ο Ολυμπιακός Βόλου

Την 13η συνεχόμενη νίκη του πέτυχε στον Βόλο ο Ολυμπιακός που επικράτησε με 62-43 του Ναύαρχου Βότση. Οι νικητές είχαν από τα πρώτα λεπτά διαφορά μεγαλύτερη των δέκα πόντων και δοκίμασαν αρκετά σχήματα.

Δίκαια επικράτηση στο ντέρμπι για το Ελληνικό

Εχοντας περισσότερες εναλλακτικές λύσεις το Ελληνικό επικράτησε καθαρά στην τελευταία περίοδο, στο μεγάλο ντέρμπι του Παναθηναϊκού με 66-55.

«Καπάρωσε» την τέταρτη θέση ο Ιπποκράτης Κω

Μεγάλη επιτυχία για τον Ιπποκράτη Κω που στην… παρθενική του συμμετοχή στην Α1 γυναικών θα αγωνιστεί στα πλέι-οφ του πρωταθλήματος.

Πάλεψε στο Βύρωνα η Αναγέννηση Νέου Ρυσίου

Καλύτερος ο Αθηναϊκός επικράτησε στο Βύρωνα της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου με 67-59, καλύπτοντας και την διαφορά της ήττας στον πρώτο αγώνα στην Θεσσαλονίκη.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Βορρά της Α2 γυναικών

Τα φύλλα αγώνα, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Νότου της Α2 γυναικών

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α1 γυναικών

Ηττα για τον ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ από τον Πρωτέα Βούλας για την Α1 γυναικών-λεπτό προς λεπτό ο αγώνας που είναι προσφορά της bianco.nero (https://www.facebook.com/bianco.nero.3532?fref=ts)-Ενημέρωση και για τα υπόλοιπα ματς της αγωνιστικής

Μεγάλο παιχνίδι σήμερα στο κλειστό του ΠΑΟΚ ανάμεσα στον ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ και τον Πρωτέα Βούλας για την Α1 γυναικών.

Εντυπωσιακό «διπλό» των παίδων του ΠΑΟΚ

Σε μια από τις καλύτερες εμφανίσεις του το παιδικό τμήμα του ΠΑΟΚ συνέτριψε με 38-81 την ΧΑΝΘ σε εξ αναβολής παιχνίδι που έγινε χθες βράδυ στο κλειστό της ΧΑΝΘ.

Το σημερινό πρόγραμμα των αγώνων της ΕΚΑΣΘ

Αρκετά παιχνίδια περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα των αγώνων της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Το πρόγραμμα των σημερινών αγώνων σε Α1 και Α2 γυναικών

Αρκετά σημαντικά παιχνίδια περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα της Α1 και Α2 γυναικών που είναι το εξής:

Ευρεία νίκη με… συγνώμη από το προπαιδικό της ΗΟΟΡ

Με το ευρύ 71-4 επικράτησαν οι παμπαίδες της ΗΟΟΡ της τρίτης ομάδας της ΕΚ Σταυρούπολη.

Δίκαια επικράτηση των παμπαίδων του Ζέφυρου

Καλύτεροι σε όλο τον αγώνα οι παμπαίδες του Ζέφυρου επικράτησαν στην Πυλαία της ΑΕ με 27-44.

Αστραψαν οι παμπαίδες του Κεραυνού Ωραιοκάστρου

Το «δύο στα δύο» έκανε ο Κεραυνός Ωραιοκάστρου στο προπαιδικό  και μετά την νίκη στην πρώτη αγωνιστική επί του ICBS επιβλήθηκε και επί του Ασβεστοχωρίου μέσα στην έδρα του δεύτερου με 41-51.