16 Φεβ 2014

Ο προπονητής του Αρη ELGEK Βασίλης Μασλαρινός, μιλά αποκλειστικά στην κάμερα του μπλογκ για το νικηφόρο παιχνίδι με τον Αθηναϊκό και την συνέχεια του πρωταθλήματος της Α1

Νίκη γοήτρου για τους παίδες της ΕΚ Σταυρούπολη

Σε έναν αγώνα χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον η ΕΚ Σταυρούπολη, καλύτερη στην τελευταία περίοδο επικράτησε με 61-51 του Μεγάλου Αλεξάνδρου για τον πρώτο όμιλο της προκριματικής φάσης παίδων της ΕΚΑΣΘ.

Εβδομη θέση για τις κορασίδες του Αίαντα Εύοσμου-Φωτορεπορτάζ

Την έβδομη θέση στην κανονική περίοδο κατέκτησαν οι κορασίδες του Αίαντα Ευόσμου που επικράτησαν μετά από εξαιρετική εμφάνιση στην επανάληψη με 33-18 του ΕΟΣ στο ουδέτερο γήπεδο της Μίκρας.

Ανετη πρόκριση για τους παίδες της Αναγέννησης Φλόγας

Δεύτερη νίκη επί της Χαλκηδόνας και πρόκριση στην επόμενη φάση για το παιδικό της Αναγέννησης Φλόγας αυτή τη φορά στην Πολίχνη με 52-28.

Πήραν το ντέρμπι τα μίνι του Ζέφυρου

Καλύτερα σε όλη τη διάρκεια του αγώνα τα μίνι του Ζέφυρου επικράτησαν με 35-31 της Νέας Ραιδεστού.

Εντυπωσιακές διαφορές για προπαιδικό και μίνι του ΑΣ Πανόραμα

Με διαφορές 60 και 77 πόντων αντίστοιχα ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους παμπαίδες και μίνι του ΑΣ Πανόραμα. Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Βήμα πρόκρισης στους «16» για το εφηβικό του Ηρακλή

Μεγάλο «διπλό» πήραν οι έφηβοι του Ηρακλή που επικράτησαν εκτός έδρας, του Ναύαρχου Βότση με 79-56, για την τρίτη φάση του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΘ.

«Διπλό» στη Μίκρα για τους παμπαίδες του Αχιλλέα Τριανδρίας

Καλύτερο στο δεύτερο ημίχρονο το προπαιδικό του Αχιλλέα Τριανδρίας επιβλήθηκε στη Μίκρα με 54-75 της Ακαδημίας Αστέρια.

Εντυπωσιακή νίκη των παίδων του Μαντουλίδη

Με τον καλύτερο τρόπο ολοκλήρωσαν τις υποχρεώσεις τους στην προκριματική φάση οι παίδες του Μαντουλίδη που επικράτησαν με 77-46 της ΧΑΝΘ.

Νέος περίπατος για τους παίδες του Ανατόλια

Με δεύτερη εντυπωσιακή νίκη το παιδικό του Ανατόλια πέρασε στην επόμενη φάση καθώς επικράτησε των Αμπελοκήπων Μενεμένης με 84-48.

Νταμπλ σκορ για τον Παναθλητικό

Πιάνοντας πολύ καλή απόδοση στην επανάληψη ο Παναθλητικός επικράτησε με 41-82 του Ναύαρχου Βότση που προσπάθησε στο πρώτο ημίχρονο.

Τιμήθηκαν Πρέλεβιτς, Κούρτη, Καμάρας από το Μαντουλίδη

Με ιδιαίτερη επιτυχία πραγματοποιήθηκε σήμερα το πρωί στο Θέατρο του Πολιτιστικού και Αθλητικού Κέντρου των Εκπαιδευτηρίων Μαντουλίδη στις εγκαταστάσεις του Γυμνασίου-Λυκείου, η εορταστική εκδήλωση κοπής της πρωτοχρονιάτικης πίτας της  Ακαδημίας Καλαθοσφαίρισης των Εκπαιδευτηρίων Μαντουλίδη-ΜΒΑ και του σωματείου ΜΑΣ Μαντουλίδης

Χαλαρή νίκη στην Κατερίνη για τον Απόλλωνα Καλαμαριάς

Σε χαλαρούς ρυθμούς ο Απόλλων Καλαμαριάς επικράτησε στην Κατερίνη με 50-64 της ΑΓΕ Πιερίας.

«Αλωσε» τη Λάρισα ο ΠΑΣ Γιάννενα

Μεγάλη επιτυχία για τον ΠΑΣ Γιάννενα που επικράτησε στη Λάρισα της Ολύμπια με 48-53. Η Σαρηγιαννίδου ήταν εξαιρετική στο πρώτο ημίχρονο, ενώ η Μεντεσίδου ήταν αυτή που έδωσε τη νίκη στις Ηπειρώτισσες, καθώς πέτυχε τους τελευταίους επτά πόντους της ομάδας της.

Καθαρό «διπλό» στην Πυλαία για τη Νίκη Λευκάδας

Εχοντας το προβάδισμα σε όλο τον αγώνα η Νίκη Λευκάδας επικράτησε με 47-56 στην Πυλαία της τοπικής ΑΕ.

Ενδέκατη συνεχόμενη επιτυχία για τον Ολυμπιακό Βόλου

Η γυναικεία ομάδα του Ολυμπιακού Βόλου επικράτησε με 52-55 των Τιτάνων στη Δράμα και έφθασε σε νέο ρεκόρ με 11 συνεχόμενες νίκες στο πρωτάθλημα της Α2 γυναικών.

Εντυπωσιακός για άλλη μια φορά ο Ιπποκράτης Κω

Πολύ καλύτερος μετά τη δεύτερη περίοδο ο Ιπποκράτης με μεγάλες πρωταγωνίστριες τις Κεχαγιά, Ρασίντ και Κουφογιάννη, επικράτησε στην Κω του Κρόνου Αγίου Δημητρίου με 86-68.

Πήρε και τη διαφορά ο Παναθηναϊκός

Σε ένα κακό ποιοτικά παιχνίδι ο Παναθηναϊκός επικράτησε με 49-42 του Πρωτέα Βούλας και έχει το πλεονέκτημα σε περίπτωση ισοβαθμίας. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε με σερί 10-0 για τους «πράσινους» στα τελευταία τέσσερα λεπτά.

Εύκολο πέρασμα από το Νέο Ρύσιο για το Ελληνικό

Χωρίς να προβληματιστεί το Ελληνικό επικράτησε στο Νέο Ρύσιο με 47-65 της τοπικής Αναγέννησης.

Ανετη επικράτηση στο ντέρμπι για τον Ηρακλή

Καλύτερος από την αρχή του αγώνα ο Ηρακλής επικράτησε δίκαια με 59-53 στο «Ιβανώφειο» του ΑΟ Σερρών.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Βορρά της Α2 γυναικών

Τα φύλλα αγώνα, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Νότου της Α2 γυναικών

Ασχημη ήττα στην Καλλιθέα για τον ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ

Δεν τα κατάφερε ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ και ηττήθηκε με 70-54 στην Καλλιθέα από τον Ικαρο. Οι παίκτριες του «δικεφάλου του Βορρά» βρέθηκαν πίσω στο σκορ από τα πρώτα λεπτά του παιχνιδού.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α1 γυναικών

Σημαντική νίκη για τον Αρη ELGEK με 73-66 επί του Αθηναϊκού για την Α1 γυναικών-Λεπτό προς λεπτό ο αγώνας που ήταν μια προσφορά της ELGEK ( www.elgek.com )- Ενημέρωση και για όλα τα υπόλοιπα παιχνίδια της αγωνιστικής

Μεγάλο παιχνίδι σήμερα στο «Nick Gallis Hall» ανάμεσα στον Αρης ELGEK και τον Αθηναϊκό για την Α1 γυναικών.

Αρχίζει σήμερα και το τουρνουά μίνι της Ενωσης με πλήθος αγώνων. Αναλυτικά όλο το πρόγραμμα:

Το σημερινό πρόγραμμα και οι βαθμολογίες σε Α1 και Α2 γυναικών

Δύο παιχνίδια διεξάγονται σήμερα στη Θεσσαλονίκη για την Α1 γυναικών. Ο Αρης ELGEK υποδέχεται τον Αθηναϊκό και θέλει πάση θυσία τη νίκη, ενώ στο Νέο Ρύσιο η Αναγέννηση θα υποδεχθεί το πρωτοπόρο Ελληνικό.

Προβάδισμα ενός πόντου για το εφηβικό του Ανατόλια

Νίκη με βραχεία κεφαλή για τους εφήβους του Ανατόλια που επιβλήθηκαν με 76-75 της αντίστοιχης ομάδας του Ιωνικού.

Μέγας και στους παμπαίδες-Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα με το ΠΚ Νεάπολης

Καλύτερος μετά την δεύτερη περίοδο ο Μέγας Αλέξανδρος επικράτησε του ΠΚ Νεάπολης για το τουρνουά παμπαίδων.

Πήρε το ντέρμπι το προπαιδικό του Φρυγανιώτη

Εχοντας ένα ελαφρύ προβάδισμα σε όλο τον αγώνα ο Φρυγανιώτης επικράτησε με 45-39 της ΗΟΟΡ για το τουρνουά παμπαίδων της ΕΚΑΣΘ.

Επικράτηση στο καλάθι για το μίνι της Μαλακοπής-Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι με το ΠΚ Νεάπολης 2

Εχοντας το προβάδισμα με μικρή διαφορά σε όλο τον αγώνα ο ΑΟ Μαλακοπής Πυλαίας επικράτησε με 29-25 της δεύτερης ομάδας μίνι αγοριών του ΠΚ Νεάπολης.