25 Ιαν 2014

Νέα επιτυχία για τη ΔΕΗ

Νικηφόρα συνέχισε η ΔΕΗ αφού επικράτησε άνετα του Αρίωνα Μενεμένης με 67-85.

Νικηφόρο φινάλε για το εφηβικό της ΗΟΟΡ

Με μεγάλη νίκη τελείωσε τις υποχρεώσεις της η εφηβική ομάδα της ΗΟΟΡ την φετινή χρονιά, καθώς επιβλήθηκε με 87-44 της Αποκάλυψης.

Η Δήμητρα Τελίδου του ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ, μιλά αποκλειστικά στην κάμερα του μπλογκ για την επιτυχία επί της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου και την συνέχεια του πρωταθλήματος της Α1 γυναικών

«Διπλό» στη ΧΑΝΘ για το εφηβικό του Μαντουλίδη

Εχοντας το προβάδισμα σε όλο τον αγώνα ο Μαντουλίδης επικράτησε με 58-66 στη ΧΑΝΘ για την προκριματική φάση εφήβων της ΕΚΑΣΘ.

«Ξέσπασαν» στο Μακεδονικό οι έφηβοι του ΠΑΟΚ

Με εξαιρετική εμφάνιση και τον Λιάπη στην σύνθεσή τους οι έφηβοι του ΠΑΟΚ «ξέσπασαν» στο Μακεδονικό καθώς επικράτησαν με 82-25 στο κλειστό της Πυλαίας.

Διαφορά 62 πόντων για τους εφήβους του Αρη

Χωρίς να συναντήσουν καμιά αντίσταση οι έφηβοι του Αρη συνέτριψαν τον Αχιλλέα στην Τριανδρία με το ευρύ 30-92.

Υγιεινός περίπατος για το ανδρικό του Ολυμπου Ελευθερίου Κορδελιού

Μια άνετη νίκη πέτυχε ο Ολυμπος που επικράτησε στο Ελευθέριο-Κορδελιό του Ελλάνιου Δία με 89-55 σε αγώνα για την Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών.

«Διπλό» για το ανδρικό του Ναύαρχου Βότση

Χωρίς να εντυπωσιάσουν οι άνδρες του Ναύαρχου Βότση επικράτησαν εκτός έδρας της Ελβετίας με 51-68.

Στιγμιότυπα από το φιλικό παιχνίδι μίνι κοριτσιών Παναθλητικός-Αίας Ευόσμου (36-16)

Φωτορεπορτάζ από το χθεσινό ντέρμπι του Ωραιοκάστρου μεταξύ ΔΑΣΩ και Κεραυνού για την Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Πήραν τη νίκη και την διαφορά οι νέοι του ΠΚ Νεάπολης-Η βαθμολογία, πλούσιο φωτορεπορτάζ και βίντεο από τον αγώνα με τους Γαλάζιους

Χωρίς να αντιμετωπίσουν κάποιο πρόβλημα οι νέοι του ΠΚ Νεάπολης νίκησαν τους Γαλάζιους με 65-40 σε εξ’ αναβολής αγώνα για το πρωτάθλημα της ΕΚΑΣΘ. Έτσι κατάφεραν να πάρουν και την διαφορά της ήττας του πρώτου αγώνα.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α1 γυναικών

Δίκαια επικράτηση για τον Αθηναϊκό

Καλύτερος στην επανάληψη ο Αθηναϊκός επικράτησε δίκαια με 70-57 του Κρόνου Αγίου Δημητρίου στον Βύρωνα. Οι νικήτριες είχαν περισσότερες λύσεις στο σκοράρισμα και με άμυνα ζώνης στα δύο τελευταία δεκάλεπτα δυσκόλεψαν την ομάδα του Θάνου Σόφτση που παρέμεινε στην τελευταία θέση της βαθμολογίας.

Καθαρή επικράτηση του ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ επί της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου με 60-48 για την Α1 γυναικών-Λεπτό προς λεπτό το παιχνίδι

Το τελευταίο τοπικό ντέρμπι θα διεξαχθεί σήμερα στο κλειστό της Πυλαίας ανάμεσα στον ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ και την Αναγέννηση Νέου Ρυσίου για την Α1 γυναικών.

Πολύ λιγότερα παιχνίδια από τα προηγούμενα Σάββατα περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ. Αναλυτικά:

Φωτορεπορτάζ από τις κοπές βασιλόπιτας των κορασίδων και των νεανίδων του Αρη από την ομάδα ARIS Women Basketball Club στο facebook

Νίκη του ΓΣ Μενεμένης επί του Φιλοκτήτη-Καταγγελίες των φιλοξενουμένων

Ο ΓΣ Μενεμένης ήταν ο τελικός νικητής του αγώνα με τον Φιλοκτήτη καθώς επικράτησε με 54-47.

Πήρε το ντέρμπι του ομίλου ο Θερμαϊκός Θέρμης

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Θερμαϊκός που επικράτησε στη Θέρμη με 84-76 του Πέρα και τον έφθασε στην δεύτερη θέση του τρίτου ομίλου της Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών.

Επέστρεψε στις νίκες ο Θρίαμβος Ταγαράδων

Ο Θρίαμβος Ταγαράδων επέστρεψε στις νίκες μετά το άτυχο αποτέλεσμα στο Φοίνικα με την Πλατεία, νικώντας την μαχητική Αθλητική Ακαδημία Καλαμαριάς με 76-66.

Βόλτα στη Γαλάτιστα για τις κορασίδες του ΑΟ Σίθωνες

Σε εξ αναβολής αγώνα για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος κορασίδων στην Χαλκιδική οι Σίθωνες επικράτησαν στη Γαλάτιστα με 24-95.

Την άλλη Κυριακή η πίτα του SBC

Την Κυριακή 2 Φεβρουαρίου στις 11:00 θα πραγματοποιηθεί στο Κολέγιο Ανατόλια η καθιερωμένη κοπή της πίτας του Salonica Basketball Camp.

«Φόρτσαρε» στην επανάληψη ο Πύργος Χαλάστρας

Καλύτερος στην επανάληψη ο Πύργος επικράτησε άνετα στην Χαλάστρα με 67-48 της Δόξας Δρυμού σε αγώνα για την Γ1 ανδρών.