21 Ιαν 2014

Παρά δύο… εκατό για τις νεάνιδες του ΠΑΟΚ

Σε πολύ χαλαρούς ρυθμούς και χωρίς την συμμετοχή των τραυματισμένων Αγγελίδου, Καλομιτσίνη, Γαβρίλη και Τσαγκαρίδου οι νεάνιδες του ΠΑΟΚ επιβλήθηκαν με 98-38 του Παναθλητικού.

Νίκη επί της μικτής ΕΚΑΣΘ για τις νεάνιδες του Νέου Ρυσίου

Σε έναν αγώνα που είχε χαρακτήρα προπόνησης η Αναγέννηση Νέου Ρυσίου επικράτησε στην έδρα της με 33-46 της μικτής ΕΚΑΣΘ.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική του πρωταθλήματος νεανίδων της ΕΚΑΣΘ

Εκοψαν την πίτα τους οι βετεράνοι της Περαίας-Φωτορεπορτάζ

Την πίτα τους έκοψαν οι βετεράνοι της Περαίας στο bar «Sportinο» της περιοχής. Παραβρέθηκαν μεταξύ άλλων, ο πρώην ομοσπονδιακός προπονητής Λάκης Τσάβας και ο πρώην διεθνής διαιτητής Τριαντάφυλλος Δέλλας.

«Διπλό» στους Αμπελόκηπους για τις νεάνιδες του Αίαντα Ευόσμου

Καλύτερες στα τελευταία λεπτά οι νεάνιδες του Αίαντα Ευόσμου, έφυγαν με το ροζ φύλλο αγώνα από τους Αμπελόκηπους, καθώς επικράτησαν με 49-54 των Αμπελοκήπων Μενεμένης.

Τοπικό ντέρμπι αύριο στον Δρυμό για την Γ2 ΕΚΑΣΘ ανδρών-Κάλεσμα της Λητής στους φιλάθλους

Ο τυπικά γηπεδούχος Μέγας Αλέξανδρος Μελισσοχωρίου αντιμετωπίζει τον φιλοξενούμενο Μακεδονικό Λητής στο τοπικό ντέρμπι που θα γίνει αύριο Τετάρτη και ώρα 21:30  στο κλειστό γήπεδο του Δρυμού.

Παρέμειναν αήττητοι οι παίδες του ΑΟ Σίθωνες

Αν και χρειάστηκε να παίξουν πέντε λεπτά ακόμη οι παίδες του ΑΟ Σίθωνες πέτυχαν την τέταρτη νίκη τους σε ισάριθμα παιχνίδια καθώς επικράτησαν στη Γαλάτιστα με 58-63 ύστερα από παράταση.

«Καταιγίδα» ο Θερμαϊκός στον Αγιο Αθανάσιο

Με τον καλύτερο τρόπο μπήκε η ομάδα του Θερμαϊκού στις υποχρεώσεις της για το 2014, επικρατώντας εκτός έδρας της ΑΕΚ Αγίου Αθανασίου με το εντυπωσιακό 39-90.

Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα (2310-222564) από τον χθεσινό αγώνα εφήβων του Αρη με τον ΠΑΟΚ

Ευχές στην Σλούκα από τον Παναθηναϊκό

Τα γενέθλιά της έχει σήμερα η Αναστασία Σλούκα και ο Ερασιτέχνης Παναθηναϊκός της έστειλε τις ευχές του.

Γεωργιάδης: «Τα εν οίκω μη εν δήμω»

Ο πρόεδρος του ΣΔΚΘ, Γιώργος Γεωργιάδης μετά από επικοινωνία που είχαμε μαζί του, δήλωσε τα εξής;

Παραιτήθηκε από ταμίας του ΣΔΚΘ ο Γιάννης Φούφης-Τι αναφέρεται στην επιστολή που απέστειλε στα μέλη του Συνδέσμου

Με μια επιστολή εναντίον της διοίκησης που έχει σταλεί σε όλους τους ρέφερι του συνδέσμου διαιτητών ο Γιάννης Φούφης ξεκαθαρίζει ότι παραιτείται από ταμίας του ΣΔΚΘ αναφέροντας τα εξής:

Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα (2310-222564) από τον αγώνα των νεανίδων της ΑΕ Πυλαίας με τον ΠΑΟΚ

Δίκαια επικράτηση για τον Ποσειδώνα Καλαμαριάς

Καλύτερος σε όλη τη διάρκεια του αγώνα ο Ποσειδώνας Καλαμαριάς επικράτησε χθες με 65-56 της Ελβετίας για την Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών.

Στιγμιότυπα από τον χθεσινό αγώνα ΠΑΟΚ Κυμίνων Ν. Μαλγάρων-ΑΟ Μεσήμβριας σε συνεργασία με το www.deltasports.gr

Εκοψε την πίτα του το ανδρικό της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου-Φωτορεπορτάζ

Την πρωτοχρονιάτικη πίτα έκοψε χθες το βράδυ το ανδρικό τμήμα της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου στο «Τέσσερα-σύγχρονο καφενείο».

Στο Μετς την Κυριακή το Ελληνικό-Ικαρος Καλλιθέας για την Α1 γυναικών-Στο Ανατόλια το ΑΕ Πυλαίας-ΑΓΕ Πιερίας για την Α2-Αλλαγές ώρας έναρξης στα ματς του Αίαντα Ευόσμου και του Ερμή Λαγκαδά

Από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων της ΕΟΚ ανακοινώθηκε ότι λόγω κωλύματος του γηπέδου, ο αγώνας ΑΕ Σουρμένων Ελ. – ΓΣ Ίκαρος Καλ., για την 13η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α1’ Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών αντί της 25/01/2014, ώρα 18.00 και του βοηθητικού γυμναστηρίου Ελληνικού, θα διεξαχθεί στις 26/01/2014, ώρα 15.00 στο κλειστό γυμναστήριο Μετς Α’.

Το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ-Μεγάλο ντέρμπι Αρη-Ηρακλή για τις νεάνιδες-Η βαθμολογία

Τα παιχνίδια για την προκριματική φάση νεανίδων ξεχωρίζουν στο σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ και ανάμεσά τους το ντέρμπι του Αρη με τον Ηρακλή. Αναλυτικά:

Νίκη του Αρη επί του ΠΑΟΚ με 63-54 για το πρωτάθλημα εφήβων της ΕΚΑΣΘ-Δείτε σε μαγνητοσκόπηση όλο το παιχνίδι

Καθαρή νίκη για τον ΠΑΟΚ Κυμίνων Ν. Μαλγάρων

Πολύ καλύτερος στην επανάληψη ο ΠΑΟΚ Κυμίνων Ν. Μαλγάρων επικράτησε του ΑΟ Μεσήμβριας με 69-46.

Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα (2310-222564) από τα τελευταία παιχνίδια, ανδρών, εφήβων και παίδων της Αναγέννησης Φλόγας Πολίχνης

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα ΠΚ Νεάπολης-ΒΑΟ για την Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Νέα επιτυχία για τους Αμπελόκηπους Μενεμένης

Καλύτερες μετά τη δεύτερη περίοδο οι γυναίκες των Αμπελοκήπων Μενεμένης επικράτησαν με 46-37 του Χορτιάτη.

Ανετο «διπλό» των παίδων του Αχιλλέα Θερμαϊκού

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη απέναντι στο Γαλαξία για το παιδικό τμήμα του Αχιλλέα Θερμαϊκού με 27-34. Η νικήτρια ομάδα πέρασε από την αρχή μπροστά στο σκορ και διαχειρίστηκε με τον καλύτερο τρόπο το παιχνίδι, ώστε να φτάσει στη νίκη.

Νανάκος: «Να έχει αντίκρισμα η νίκη επί του Αθηναϊκού»

Ο ΠΑΟΚ έκανε το «μπαμ» της χρονιάς στο κλειστό της Εργάνης, επικρατώντας του Αθηναϊκού και άλλαξε τις ισορροπίες στη μάχη της παραμονής στην Α1 Γυναικών.

Τι έγινε στην ενδέκατη αγωνιστική για το πρωτάθλημα του ΑΣΕΘ-Αναλυτικά οι αγώνες, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική

Με τους αγώνες της ενδέκατης αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρωτάθλημα του ΑΣΕΘ το περασμένο Σαββατοκύριακο. Το παιχνίδι μεταξύ Μηχανικών και Coca Cola αναβλήθηκε μετά από αίτημα των φιλοξενούμενων και θα διεξαχθεί στα μέσα Φεβρουαρίου. Τα αποτελέσματα:

Μεγάλη νίκη στην παράταση για τον Φιλοκτήτη

Συγκλονιστικό ήταν το παιχνίδι στην Καλαμαριά με τον Φιλοκτήτη να πετυχαίνει την δεύτερή του νίκη καθώς επιβλήθηκε στην παράταση του Ποσειδώνα με 38-44. Οι γηπεδούχοι έχουν παράπονα από τη διαιτησία.