20 Ιαν 2014

Στον Αρη το ντέρμπι των «αιωνίων» στο εφηβικό

Καλύτερος στην επανάληψη ο Αρης επικράτησε δίκαια του ΠΑΟΚ με 63-54 στο μεγάλο ντέρμπι για το εφηβικό πρωτάθλημα. Οι «κίτρινοι» με σερί 20-9 στο τρίτο δεκάλεπτο, καθάρισαν το παιχνίδι και αφιέρωσαν τη νίκη στον Φιλήμονα Καλοτεράκη που τόσο άδικα έφυγε από τη ζωή.

Δίκαια νίκη για την ΑΕ Πυλαίας

Εχοντας μικρή διαφορά σε όλο τον αγώνα η ΑΕ Πυλαίας επιβλήθηκε με 72-67 του Γαλαξία. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στους τρεις στο τέλος αλλά δεν κατάφεραν κάτι παραπάνω.

Στο... ρελαντί οι γυναίκες της Θέρμης

Με χαρακτηριστική άνεση και μεγάλες πρωταγωνίστριες τις Κάνουλα και Τσαλοπούλου, οι γυναίκες του Θερμαϊκού επιβλήθηκαν στην Θέρμη με 49-30 του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου.

Περίπατος στο ντέρμπι για τον ΕΟΣ

Με εντυπωσιακή απόδοση στο δεύτερο ημίχρονο οι γυναίκες του ΕΟΣ επικράτησαν με 37-68 του Αίαντα στον Εύοσμο και παρέμειναν αήττητες στο πρωτάθλημα της Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών.

Επαιξαν σαν…Αστέρια

Μεγάλη έκπληξη στη Μίκρα όπου η Ακαδημία Αστέρια με πολύ καλή απόδοση σε όλο τον αγώνα επικράτησε δίκαια του ΚΑΟΣ με 91-78.

Βόλτα στα Κουφάλια για τη ΜΕΝΤ

Με το συντριπτικό 20-77 επικράτησαν στα Κουφάλια οι γυναίκες της ΜΕΝΤ σε ένα παιχνίδι που δεν αντέχει σε κριτική.

Καθαρή επικράτηση του ΠΚ Νεάπολης

Εχοντας το προβάδισμα σε όλο τον αγώνα το ΠΚ επικράτησε στη Νεάπολη με 67-53 του ΒΑΟ.

Παραμένει ψηλά ο Αριστοτέλης Επανομής

Νέα επιτυχία για τον Αριστοτέλη που επικράτησε στην Επανομή με 68-59 της Νέας Ραιδεστού.

«Σούπερ» το Αδενδρο στο τελευταίο δεκάλεπτο

Με εκπληκτική απόδοση στην τελευταία περίοδο ο Γαλαξίας επικράτησε στο Αδενδρο με 84-57 του Απόλλωνα Καλαμαριάς, που προσπάθησε τα δύο πρώτα δεκάλεπτα.

Και οι έξι ήταν υπέροχοι για την Χαλκηδόνα

Αν και αγωνίστηκε με έξι παίκτες η Χαλκηδόνα είχε ένα ελαφρύ προβάδισμα σε όλο τον αγώνα και επικράτησε του Μεγάλου Αλεξάνδρου στη Μίκρα με 69-76.

«Φόρτσαρε» στην επανάληψη ο ΚΣ Γέφυρας

Με πρωταγωνιστές του Μωϋσιάδη και Τζιάτζιο και αντεπίθεση διαρκείας στην επανάληψη ο ΚΣ Γέφυρας επικράτησε με 65-54 της Αναγέννησης Φλόγας.

«Φόρτσαραν» στην επανάληψη οι έφηβοι του Μαντουλίδη

Ενισχυμένοι με τους Θωμαϊδη και Κουζέλογλου οι έφηβοι του Μαντουλίδη επικράτησαν με άνεση του Ερμή Λαγκαδά με 65-40.

«Φόρτσαρε» στο τρίτο δεκάλεπτο ο ΓΣ Μενεμένης

Χωρίς να συναντήσει δυσκολίες ο ΓΣ Μενεμένης επικράτησε άνετα του Αχιλλέα Θερμαϊκού με 56-37 στον αγώνα που άνοιξε την πρώτη αγωνιστική του δεύτερου γύρου στην Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών. Οι νικήτριες πήραν μεγάλη διαφορά στην τρίτη περίοδο και «καθάρισαν» τον αγώνα.

Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών: Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική

Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών: Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική

Νέο φωτορεπορτάζ του Βαγγέλη Πουλιανίτη από την χθεσινή κοπή πίτας του ΣΕΠΚ στην Θεσσαλονίκη

Φωτορεπορτάζ από τα παιχνίδια μεταξύ των Ακαδημιών του Αστέρα Σίνδου και του Αθλου Αλεξάνδρειας

Ηττα στην παράταση για τους εφήβους των Μαχητών Δόξας Πεύκων

Δεν τα κατάφερε το εφηβικό των Μαχητών Δόξας Πεύκων αν και κέρδιζε μέχρι και 15 πόντους τον Αίαντα Ευόσμου ο όποιος όμως με πιεστική άμυνα γύρισε το παιχνίδι στην παράταση με 65-70.

Χαζομπαμπάς ο Μάκης Μυλωνάς του Ζέφυρου-Του αφιέρωσαν την χθεσινή επιτυχία

Η νίκη της ανδρικής ομάδας του Ζέφυρου αφιερώθηκε χθες με πολύ αγάπη από όλη την ομάδα  στον Μάκη Μυλωνά που γιορτάζει διπλά σήμερα καθότι είναι πλέον και πατέρας.

«Διπλό» στο Πανόραμα για τους εφήβους του Ανατόλια

Νικηφόρο πέρασμα και από την έδρα του Πανοράματος πραγματοποίησαν οι έφηβοι του Ανατόλια, στο αναβληθέν ματς του έβδομου ομίλου, με 63-68.

Αύριο το παιχνίδι της μικτής κοριτσιών της ΕΚΑΣΘ στο Νέο Ρύσιο-Ποιες καλούνται να αγωνιστούν

Από την ΕΚΑΣΘ καλούνται οι παρακάτω αθλήτριες πρέπει να βρίσκονται αύριο Τρίτη στο γήπεδο του Νέου Ρυσίου στις 20:45 για τον αγώνα της μικτής κορασίδων με την Αναγέννηση:

Πέθανε η μητέρα των Στέλιου και Στράτου Κουκουλεκίδη-Ψήφισμα της ΕΚΑΣΘ

Σε πένθος βύθισε την οικογένεια των Στέλιου και Στράτου Κουκουλεκίδη η είδηση του θανάτου της μητέρας τους, Μαρίας.

Μεθαύριο οι κληρώσεις της δεύτερης φάσης εφήβων και κορασίδων στην ΕΚΑΣΘ-Πως θα διεξαχθούν σύμφωνα με τις προκηρύξεις

Από την ΕΚΑΣΘ καλούνται για την Τετάρτη 22/1/2014 και ώρα 17:30 στα γραφεία οι εκπρόσωποι των παρακάτω σωματείων των πρωταθλημάτων εφήβων και κορασίδων, προκειμένου να γίνει η κλήρωση της επόμενης φάσης:

Νίκη στον πόντο για τον Αριστοτέλη Θεσσαλονίκης, δια χειρός Καραβά

Σπουδαία νίκη στο πόντο του Αριστοτέλη Θεσσαλονίκης επί του Νέστορα με 57-56 με βολή του Καραβά. Η νίκη ήρθε με ανατροπή καθώς  έξι λεπτά πριν το τέλος η διαφορά ήταν στους 16 πόντους υπέρ του Νέστορα.

Ο Βασίλης Αμούτζιας του Αίαντα Ευόσμου, κάνει τον απολογισμό του πρώτου γύρου του πρωταθλήματος της Β΄ Εθνικής

Δύσκολη νίκη για τον Ερμή Καλαμαριάς- Σάββατο των επιτυχιών για παίδες και εφήβους

Την νίκη κατέκτησε το ανδρικό του Ερμή Καλαμαριάς στην έδρα του Αχιλλέα Θερμαϊκού με 65-70.

Απίστευτη ανατροπή και νίκη του Φιλαθλητικού Λαγκαδά-Πρασσάς και Παλέντζας «τιμώρησαν» την πρώην ομάδα τους

Ο Φιλαθλητικός, αφού πέτυχε μεγάλη νίκη την Παρασκευή στον Δρυμό κόντρα στη Δόξα, με σκορ 68-72 και με μπροστάρη τον 40χρονο Φώτη Παλέντζα που σημείωσε 38 πόντους με εννέα τρίποντα, αγωνίστηκε χθες και πάλι με τον Δρυμό για το αναβληθέν παιχνίδι του πρώτου γύρου, πετυχαίνοντας νέα νίκη με «επική» ανατροπή.

Βίντεο από την κοπή της πίτας των αθλητικών τμημάτων του ΠΚ Νεάπολης και τον αγώνα μεταξύ της ανδρικής ομάδας και παλαιμάχων του συλλόγου

Βίντεο του Βαγγέλη Πουλιανίτη με στιγμιότυπα από την χθεσινή κοπή βασιλόπιτας του ΣΕΠΚ στην Θεσσαλονίκη

Στις 14:00 το Παναθηναϊκός-Αρης για την Α1 γυναικών-Μία ώρα νωρίτερα θα παίξουν Απόλλων Καλαμαριάς-Ηρακλής για την Α2-Την Τετάρτη το Εύνικος-Περιστέρι

Από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων της ΕΟΚ ανακοινώθηκε ότι, μετά από συμφωνία των δύο σωματείων, ο αγώνας Παναθηναϊκός ΑΟ – ΑΣ Άρης, για την 13η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α1’ Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών της 26/01/2014 αντί ώρα 12.00 θα διεξαχθεί ώρα 14.00, στο ίδιο γήπεδο.

Το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ-Ντέρμπι Αρη-ΠΑΟΚ στο εφηβικό-Οι βαθμολογίες σε Α΄ ανδρών και γυναικών

Συνεχίζονται σήμερα τα πρωταθλήματα της πρώτης κατηγορίας ανδρών και γυναικών της ΕΚΑΣΘ, ενώ στο πρόγραμμα υπάρχει και το ντέρμπι αιωνίων στους εφήβους μεταξύ Αρη και ΠΑΟΚ. Αναλυτικά:

Φωτορεπορτάζ από την κοπή της πίτας του ΣΕΠΚ στην Θεσσαλονίκη

Πλούσιο φωτορεπορτάζ από την σημερινή κοπή πίτας του Πειραματικού και το τσιμπούσι που ακολολούθησε

Η βασιλόπιτα των κορασίδων της ΑΕ Πυλαίας-Φωτορεπορτάζ

Στο χορηγό της ομάδας «Καραβόμυλο» έγινε σήμερα η κοπή της πρωτοχρονιάτικης βασιλόπιττας του τμήματος κορασίδων της ΑΕ Πυλαίας μέσα σε ένα εκπληκτικό περιβάλλον με την παρουσία των γονέων του τμήματος.

Στιγμιότυπα από τον αγώνα ΑΟ Σερρών-Παναθλητικός για την Α2 γυναικών

Βίντεο με τα πανηγύρια των κορασίδων και των εφήβων του Καλοχωρίου που προκρίθηκαν στην επόμενη φάση των πρωταθλημάτων της ΕΚΑΣΘ

Τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στους ομίλους Βορρά της Γ΄ Εθνικής Ανδρών

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Βορρά της Β΄ Εθνικής Ανδρών

ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ-ΑΙΓΑΛΕΩ  71-65

«Πήρε φόρα» στο τέλος ο Φιλοκτήτης

Εντυπωσιακός στην τελευταία περίοδο ο Φιλοκτήτης με πρωταγωνιστή τον Οταμπασίδη, επικράτησε με 61-44 του Κανάρη.

Ο προπονητής του Αρη ELGEK, Βασίλης Μασλαρινός, μιλά αποκλειστικά στην κάμερα του μπλογκ, για το παιχνίδι με το Ρύσιο και τη συνέχεια του πρωταθλήματος της Α1 γυναικών

Δίκαια επικράτηση για τους παίδες των Μαχητών

Εχοντας το προβάδισμα σε όλο τον αγώνα οι παίδες των Μαχητών Δόξας Πεύκων επιβλήθηκαν στην έδρα τους με 51-40 του Αχιλλέα Τριανδρίας.

Γλυκιά ήττα για τους παίδες του Απόλλωνα Καλαμαριάς

Την πρόκριση στην επόμενη φάση πανηγύρισαν οι παίδες του Απόλλωνα Καλαμαριάς, παρά τη σημερινή εντός έδρας ήττα από το Ναύαρχο Βότση.

«Διπλό» στη Μίκρα για τα Μετέωρα

Καλύτερα σε όλο τον αγώνα τα Μετέωρα επικράτησαν εκτός έδρας του Πορφυριακού με 52-79.

«Φόρτσαραν» στο τέλος οι παίδες της Νέας Ραιδεστού

Καλύτεροι στην επανάληψη οι παίδες της Νέας Ραιδεστού επικράτησαν στη Θέρμη του Θερμαϊκού με 42-50.

ΑΕΕ Τούμπας: «Κάθε βδομάδα και από ένας»

Η ιστοσελίδα της ΑΕΕ Τούμπας επανήλθε δριμύτερη και με τον γνώριμό της τρόπο, σχολιάζει τα προηγούμενα παιχνίδια:

«Διπλό» στα Μουδανιά για τις κορασίδες του ΑΟ Σίθωνες

Πιο ψύχραιμες στο τέλος οι κορασίδες του ΑΟ Σίθωνες επιβλήθηκαν στα Μουδανιά με 26-33.

Ξέφυγαν στο τέλος οι έφηβοι της ΜΕΝΤ

Επιβλητικοί στην τελευταία περίοδο οι έφηβοι της ΜΕΝΤ επικράτησαν με 34-58 εκτός έδρας του Μακεδονικού.