19 Ιαν 2014

Πρόκριση με πρωτιά στον όμιλο για τους εφήβους των Ακαδημιών Πρωταθλητών-Νίκη στον πόντο για τους παίδες

Πρώτοι στο όμιλό τους με 13 νίκες  και μόλις μία ήττα αναδείχθηκαν οι έφηβοι των Ακαδημιών Πρωταθλητών μετά την νέα τους επιτυχία με 53-74 εκτός έδρας επί του ΠΣ Ευκαρπίας. Νίκη και για το παιδικό τμήμα του συλλόγου με 52-53 επί της ΗΟΟΡ. Αναλυτικά:

Και οι πέντε παίδες του ICBS ήταν… υπέροχοι

Παρότι αγωνίστηκε μόλις με πέντε παίκτες σε όλο το παιχνίδι το ICBS επικράτησε κόντρα στην αδύναμη Δόξα Ελπίδας Ευόσμου με 25-46 για το παιδικό πρωτάθλημα.

Τριπλ σκορ παρά.. πέντε για το παιδικό του Ανατόλια

Επιβλητικοί οι παίδες του Ανατόλια επικράτησαν του Κεραυνού Αγίου Παύλου με 85-30.

Σημαντική επιτυχία για το παιδικό της ΜΕΝΤ

Μεγάλη σημασίας νίκη για την συνέχεια του πρωταθλήματος πέτυχε η παιδική ομάδα της ΜΕΝΤ εκτός έδρας επί του Μακεδονικού με 47-61.

Με το δεξί και +40 ξεκίνησε η χρονιά για τους Κένταυρους

Σ’  ένα παιχνίδι που σε καμιά στιγμή του οι Κένταυροι δεν έχασαν το προβάδισμα και η διαφορά συνεχώς μεγάλωνε, επικράτησαν με το συντριπτικό 89-49 του Ατλαντα Τριλόφου.

«Διπλό» στη Μίκρα για τους εφήβους της ΧΑΝΘ

Με το ροζ φύλλο αγώνα έφυγε χθες από την Μίκρα η εφηβική ομάδα της ΧΑΝΘ κερδίζοντας την αντίστοιχη ομάδα των Αστερίων με 65-61

Υγιεινός περίπατος των παίδων του Μαντουλίδη

Με τριπλ-σκορ και..ένα (94-31) οι παίδες του Μαντουλίδη επικράτησαν του Ποσειδώνα Καλαμαριάς σε έναν αγώνα που δεν αντέχει σε σχολιασμό.

Ηττα και στην Δράμα για τη Νίκη Λευκάδας-Αναμένονται εξελίξεις στον σύλλογο

Με εκπληκτική εμφάνιση στην τρίτη περίοδο οι Τιτάνες Δράμας επικράτησαν με 63-50 της Νίκης Λευκάδας. Το κλίμα στην ομάδα του Ιονίου δεν είναι το καλύτερο δυνατό και αναμένονται πολύ σύντομα να παρθούν δραστικές αποφάσεις από την πλευρά της διοίκησης.

Επαιξαν όπως έπρεπε για ένα δεκάλεπτο οι γυναίκες της ΑΕ Πυλαίας

Με επιμέρους σκορ 4-25 στο δεύτερο δεκάλεπτο οι γυναίκες της ΑΕ Πυλαίας επικράτησαν με 46-56 του Ναύαρχου Βότση που είχε πολύ καλή παρουσία στις τρεις άλλες περιόδους.

Ανετο πέρασμα από το Νέο Ρύσιο για τους παίδες του Μεγάλου Αλεξάνδρου

Χωρίς να αντιμετωπίσουν κανένα πρόβλημα οι παίδες του Μεγάλου Αλεξάνδρου επιβλήθηκαν με 48-61 στο Νέο Ρύσιο της Αναγέννησης.

Παραμένουν αήττητοι οι παίδες του Καλοχωρίου

Με νίκη συνέχισε τις αγωνιστικές υποχρεώσεις του το παιδικό τμήμα του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου, σήμερα το απόγευμα στο  Κορδελιό με αντίπαλο τον τοπικό Όλυμπο με 21-65.

Νέα «κατοστάρα» για τους παίδες του ΠΚ Νεάπολης-Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι με τον ΠΣ Ευκαρπίας

Χωρίς να αντιμετωπίσει πρόβλημα η παιδική ομάδα της Νεάπολης επιβλήθηκε της Ευκαρπίας με 112-23. Μάλιστα η ομάδα του Χρήστου Κουμούδη είχε και απουσίες τριών αθλητών που είναι τραυματίες.

«Φόρτσαραν» στην επανάληψη οι κορασίδες του ΕΟΣ-Τραυματίστηκε η Ουζούνη του Αίαντα-Καταγγελία για σκληρό παιχνίδι και ανοχή των διαιτητών από την ομάδα του Ευόσμου

Καλύτερες στην επανάληψη οι κορασίδες του ΕΟΣ επικράτησαν με 48-34 του Αίαντα Ευόσμου στο κλειστό της Ευκαρπίας.

«Κιτρινόμαυρο» το ντέρμπι των παίδων-Ο Αρης επικράτησε με 60-58 του ΠΑΟΚ

Υστερα από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι οι παίδες του Αρη ήταν καλύτεροι στο δεύτερο ημίχρονο και επικράτησαν του ΠΑΟΚ με 60-58. Οι «κίτρινοι» αφιέρωσαν τη μεγάλη επιτυχία στη μνήμη του Φιλήμονα Καλοτεράκη που τόσο άδοξα έφυγε από τη ζωή.

Ανετο «διπλό» στην Κατερίνη για την Ολύμπια Λάρισας

Χωρίς να απειληθεί σε κανένα σημείο του αγώνα η Ολύμπια Λάρισας επικράτησε στην Κατερίνη της ΑΓΕ Πιερίας με 43-59.

Έπαιξε σαν... πρωταθλητής ο Ιπποκράτης Κω-Μεγάλη νίκη επί του Παναθηναϊκού με 60-55-Βίντεο από το παιχνίδι

Σα να πήρε το πρωτάθλημα. Εκπληκτικά πράγματα απ’ τον Ιπποκράτη Kos Hotel ο οποίος όχι μόνο είδε στα μάτια τον πρωταθλητή Ελλάδας αλλά με επική ανατροπή στο τρίτο δεκάλεπτο τον κέρδισε κιόλας με 60-55 πετυχαίνοντας την πιο σημαντική νίκη της ιστορίας του και χαρίζοντας χαμόγελα στον κόσμο που είχε κατακλύσει το Κλειστό γυμναστήριο Κω μιάμιση ώρα πριν το παιχνίδι.

«Διπλό» τίτλου για τον Παναθλητικό στις Σέρρες

Φοβερό παιχνίδι έγινε στις Σέρρες με τον Παναθλητικό σημαντικά βελτιωμένο στην άμυνα στα δύο τελευταία δεκάλεπτα, να επικρατεί με 70-75 του ΑΟ Σερρών.

Νέα επιτυχία για τις γυναίκες του Ολυμπιακού Βόλου-Πάλεψε και αδικείται από το σκορ ο Απόλλωνας Καλαμαριάς

Συνέχισε το σερί του ο Ολυμπιακός Βόλου στο πρωτάθλημα της Α2 γυναικών. Οι «ερυθρόλευκες» ανεβάζοντας τον ρυθμό τους στο τρίτο δεκάλεπτο και κάνοντας υπερπροσπάθεια στην τέταρτη περίοδο, επικράτησαν του Απόλλωνα Καλαμαριάς με 64-53 για την πρεμιέρα του δευτέρου γύρου.

Καθαρή επικράτηση για τις γυναίκες του Ηρακλή

Πολύ καλύτερες μετά τη δεύτερη περίοδο οι γυναίκες του Ηρακλή επικράτησαν καθαρά στο «Ιβανώφειο» του ΠΑΣ Γιάννενα με 69-55.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Βορρά της Α2 γυναικών

Εκτη συνεχόμενη νίκη για τους εφήβους του Ηρακλή

Έκλεισε νικηφόρα την προκριματική φάση το εφηβικό του Ηρακλή καθώς πέτυχε την έκτη συνεχόμενη νίκη του αυτή τη φορά επί της Βεργίνας με 53-58.

Στο μουσείο μπάσκετ της ΧΑΝΘ η ακαδημία Future Stars-Φωτορεπορτάζ

Το μουσείο μπάσκετ της ΧΑΝΘ επισκέφτηκαν το πρωί του Σαββάτου προπονητές, αθλητές και γονείς της ακαδημίας Future Stars.

Υγιεινός περίπατος για το εφηβικό του ΒΑΟ

Με νίκη ολοκλήρωσε τους αγώνες του για τη φάση των ομίλων το εφηβικό του ΒΑΟ καθώς επιβλήθηκε του Αχιλλέα Περαίας με 90-64.

ΠΚ Νεάπολης-ΠΣ Ευκαρπίας για το πρωτάθλημα παίδων, ζωντανά από το ΕΑΚ Νεάπολης

Τα φύλλα αγώνα, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Νότου της Α2 γυναικών

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α1 γυναικών

Μεγάλη νίκη του Αρης ELGEK επί της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου με 57-56 για την Α1 γυναικών-Λεπτό προς λεπτό ο αγώνας που ήταν μια προσφορά της ELGEK ( www.elgek.com )

Νέο τοπικό ντέρμπι σήμερα στο «Nick Gallis Hall» ανάμεσα στον Αρης ELGEK και την Αναγέννηση Νέου Ρυσίου για την Α1 γυναικών.

Το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ-Αρης-ΠΑΟΚ για το πρωτάθλημα παίδων

Πλήθος αγώνων περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ, από τους οποίους ξεχωρίζει αυτός του Αρη με τον ΠΑΟΚ για το παιδικό. Αναλυτικά:

Τοπικό ντέρμπι για την Α1 γυναικών στην Θεσσαλονίκης-Στις Σέρρες ο Παναθλητικός για την Α2

Το ντέρμπι μεταξύ Αρη ELGEK και Αναγέννησης Νέου Ρυσίου ξεχωρίζει από το σημερινό πρόγραμμα της Α1 γυναικών, ενώ στην Α2 και στον όμιλο Βορρά, ο Παναθλητικός έχει δύσκολο έργο στις Σέρρες με τον ΑΟΣ. Το πρόγραμμα και οι βαθμολογίες:

Πλούσιο φωτορεπορτάζ της Αθηνάς Λιάπη από τον αγώνα Ικαρος Καλλιθέας-Πρωτέας Βούλας για την Α1 γυναικών

Παραμένουν αήττητες οι κορασίδες της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου

Με μία ακόμη εύκολη επικράτηση συνέχισαν τις υποχρεώσεις τους οι κορασίδες της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου που κέρδισαν στα Βασιλικά τη Νέα Ραιδεστό με 22-60.