12 Ιαν 2014

Κέρδισε τη μάχη η Νίκη Τσακιρίδου-Συγκλονιστικό μήνυμα από τον πατέρα της στο facebook

Ο πατέρας της Νίκης Τσακιρίδου δημοσίευσε πριν από λίγο στο προφίλ της κόρης του στο facebook το παρακάτω μήνυμα:

Διπλή επιτυχία για την υποδομή του Αστέρα Σίνδου

Με νίκες συνέχισαν τις υποχρεώσεις τους έφηβοι και παίδες του Αστέρα Σίνδου. Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Ο προπονητής των γυναικών του Αρη ELGEK, Βασίλης Μασλαρινός, μιλά στην κάμερα του μπλογκ για τη νίκη επί του ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ και την επόμενη μέρα του πρωταθλήματος της Α1

Εκοψαν την πίτα τους οι νεάνιδες της ΑΕ Πυλαίας

Σήμερα το βράδυ το τμήμα νεανίδων της ΑΕ Πυλαίας έκοψε την πίτα του, το φλουρί της οποίας έπεσε στη Λυδία Τζήκα. Το σωματείο εύχεται στα κορίτσια του τμήματος υγεία, ευτυχία και ειδικά στις κοπέλες που φέτος δίνουν εξετάσεις καλή επιτυχία.

Πήραν το ντέρμπι του Ωραιοκάστρου οι έφηβοι του ΔΑΣΩ

Με 44-40 ηττήθηκε το εφηβικό του ICBS το Σάββατο από την ομάδα του ΔΑΣΩ στο Κονταξοπούλειο. Το ματς ήταν ντέρμπι καθ όλη τη διάρκεια του με τους γηπεδούχους να έχουν ελαφρύ προβάδισμα.

Τρίτη σερί νίκη για το εφηβικό του Απόλλωνα Καλαμαριάς

Μεγάλη ήταν η διαφορά δυναμικότητας μεταξύ των εφήβων του Απόλλωνα Καλαμαριάς και των Καμινικίων όπως φαίνεται και από το τελικό 23-75 που επικράτησαν οι πρώτοι πετυχαίνοντας την τρίτη σερί νίκη τους.

Στιγμιότυπα από τα τελευταία δευτερόλεπτα του σημερινού αγώνα του Αρη ELGEK με τον ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ για την Α1 γυναικών και τα πανηγύρια των νικητριών

Δύσκολη πρόκριση στους «οκτώ» του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ για τον Κεραυνό Αγίου Παύλου- Το πανόραμα της διοργάνωσης

«Σοβαρεύτηκαν» στην τελευταία περίοδο οι παίκτες του Κεραυνού Αγίου Παύλου και επικράτησαν με 60-66 στην Κλεάνθους της Αναγέννησης Φαλήρου, εξασφαλίζοντας έτσι την πρόκριση στις οκτώ καλύτερες ομάδες του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ.

Εύκολο «διπλό» για το παιδικό του Αρη

Καμία δυσκολία δεν συνάντησαν οι παίδες του Αρη που επιβλήθηκαν με 34-63 στην Ηλιούπολη της ΕΚ Σταυρούπολη.

Νέος περίπατος για τους παίδες του Καλοχωρίου

Μία ακόμη μεγάλη νίκη, με πολύ καλή εμφάνιση, για τους παίδες του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου εκτός έδρας στους Αμπελόκηπους με αντίπαλο την Ελπίδα Αμπελοκήπων και 42 πόντους διαφορά (36-78).

«Διπλό» στον Εύοσμο για τους παίδες των Μαχητών Δόξας Πεύκων

Καλύτερο στο δεύτερο ημίχρονο το παιδικό των Μαχητών Δόξας Πεύκων επικράτησε στον Εύοσμο με 41-47 του Αίαντα.

Νίκη στο ντέρμπι για τους εφήβους του Ηρακλή δια χειρός Κουβελά

Στο ντέρμπι των πρωτοπόρων του δεύτερου ομίλου των εφήβων νικητής αναδείχθηκε ο Ηρακλής που επικράτησε μετά από συγκλονιστικό παιχνίδι στο «Ιβανώφειο» με 65-64 του ΒΑΟ.

Συνέχεια στο σερί για το Πέρα

Την δέκατη νίκη του σε ένδεκα παιχνίδια σημείωσε το Πέρα που επικράτησε με 80-69 του Αστέρα Ιπποδρομίου και ετοιμάζεται την άλλη Παρασκευή για το μεγάλο ντέρμπι του ομίλου με αντίπαλο τον Αστέρα Πλαγιαρίου.

Παρά… τρία ντάμπλ-σκορ για το παιδικό του Απόλλωνα Καλαμαριάς

Χωρίς κανένα πρόβλημα οι παίδες του Απόλλωνα Καλαμαριάς επικράτησαν στην κοινή έδρα της Αρετσούς με 30-57.

Εύκολοι βαθμοί για τους Κένταυρους-Ντίνας: «Μπορούμε το αήττητο στο δεύτερο μισό»

Νίκη άνευ αγώνα σήμερα για τους Κενταύρους αφού δεν συνεχίζει στο πρωτάθλημα ο Αγιος Νικόλαος Καλαμαριάς.

«Διπλό» στο ICBS για το παιδικό των Αμπελοκήπων Μενεμένης

Εχοντας περισσότερες επιλογές οι παίδες των Αμπελοκήπων Μενεμένης επικράτησαν εκτός έδρας του ICBS, που αγωνίστηκε με επτά παίκτες, με 48-55.

Και οι επτά ήταν υπέροχες για την Ολύμπια Λάρισας

Εξαιρετικές για τρία δεκάλεπτα οι παίκτριες της Ολύμπια Λάρισας επιβλήθηκαν με 37-63 εκτός έδρας του Ναύαρχου Βότση.

Εύκολη επικράτηση για τους εφήβους του Πειραματικού

Σε ένα παιχνίδι χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον το εφηβικό του Πειραματικού νίκησε εύκολα τον Βίκτωρα με 70-43. Από την πρώτη περίοδο οι γηπεδούχοι πήραν μία διαφορά 16 πόντων και στην ουσία δεν απειλήθηκαν ποτέ.

Συνεχίζεται το αήττητο σερί των εφήβων της ΕΚ Σταυρούπολη

Την 13η νίκη τους σε ισάριθμα παιχνίδια πέτυχαν χθες οι έφηβοι της ΕΚ Σταυρούπολη που επιβλήθηκαν με 75-47 των Αμπελοκήπων Μενεμένης.

Πήρε το ντέρμπι το Ελληνικό

Καλύτερο σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και ιδιαίτερα στην επανάληψη, το Ελληνικό επικράτησε καθαρά του Αθηναϊκού με 64-46 στον αγώνα που έκλεισε την αγωνιστική της Α1 γυναικών.

Μεγάλη επιτυχία των γυναικών του Ηρακλή

Εχοντας το προβάδισμα σε όλο τον αγώνα και με απίστευτη εμφάνιση, ιδιαίτερα στην άμυνα, στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτριες του Ηρακλή επικράτησαν με 55-32 της Νίκης Λευκάδας και την…..γκρέμισαν από την κορυφή.

Πέρασε από την Δράμα η ΑΕ Πυλαίας

Μεγάλη επιτυχία για την ΑΕ Πυλαίας που επικράτησε στην Δράμα των Τιτάνων με 58-69. Οι Θεσσαλονικιές ήταν πίσω στο σκορ με μικρή διαφορά στα τρία πρώτα δεκάλεπτα, όμως στο τελευταία με επιμέρους σκορ 12-27 πήραν άνετα το ροζ φύλλο, καθώς ξέφυγαν με διψήφιο αριθμό πόντων.

Ντάμπλ σκορ και…τέσσερα για τον ΑΟ Σερρών

Με πολύ καλή απόδοση στην επανάληψη οι γυναίκες του ΑΟ Σερρών επικράτησαν άνετα, όπως δείχνει και το τελικό 64-30 της ΑΓΕ Πιερίας.

Πλασματική η διαφορά για τις γυναίκες του Ολυμπιακού Βόλου

Πιο εύκολα από ότι δείχνει το τελικό 54-52 επικράτησαν  τα κορίτσια του Ολυμπιακού Βόλου κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα.

«Διπλό» στο «Παλατάκι» για τους παίδες του Μαντουλίδη

Υστερα από πολύ καλή εμφάνιση ιδιαίτερα στα πρώτα 15 λεπτά οι παίδες του Μαντουλίδη επικράτησαν στο κλειστό της Πυλαίας του ΠΑΟΚ με 63-68.

«Φόρτσαραν» στην τελευταία περίοδο οι γυναίκες του Παναθλητικού

Με εντυπωσιακή εμφάνιση στο τελευταίο δεκάλεπτο (επιμέρους σκορ 22-9) ο Παναθλητικός πήρε το ντέρμπι από τον Απόλλωνα Καλαμαριάς με 77-60 και έμεινε μόνος πρώτος στην βαθμολογία.

«Βλέπει τετράδα» η Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Με εξαιρετική την Γκόμπελιτς επικράτησε και του Ιπποκράτη Κω με 58-52

Συνεχίζει να εντυπωσιάζει η εκπληκτική φέτος Αναγέννηση Νέου Ρυσίου. Νέο θύμα της αυτή την φορά ο Ιπποκράτης Κω, επί του οποίου επικράτησε με 58-52.

Τα φύλλα αγώνα, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Νότου της Α2 γυναικών

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Βορρά της Α2 γυναικών

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α1 γυναικών

Καθαρή νίκη του Αρη ELGEK επί του ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ για την Α1 γυναικών με 65-55-Λεπτό προς λεπτό ο αγώνας που ήταν μια προσφορά της ELGEK ( www.elgek.com )

Μεγάλο παιχνίδι σήμερα στο «Nick Gallis Hall» ανάμεσα στον Αρης ELGEK και τον ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ για την Α1 γυναικών.

Πλήθος αγώνων περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ, από τους οποίους ξεχωρίζει αυτός του ΠΑΟΚ με το Μαντουλίδη για το παιδικό. Αναλυτικά:

«Μαγνητίζει» το ντέρμπι… αιωνίων της Θεσσαλονίκης στην Α1 γυναικών-Στο «Ιβανώφειο» η Νίκη Λευκάδας για την Α2-Το πρόγραμμα και οι βαθμολογίες

Το παιχνίδι μεταξύ του Αρη και του ΠΑΟΚ κλέβει την παράσταση από το σημερινό πρόγραμμα της Α1 γυναικών. Στην Α2 η πρωτοπόρος Νίκη Λευκάδας δοκιμάζεται στο «Ιβανώφειο». Το πρόγραμμα και οι βαθμολογίες έχουν ως εξής:

Διπλή επιτυχία για εφήβους και άνδρες του Ολυμπου Ελευθερίου Κορδδελιού

Μεγάλες εκτός έδρας νίκες πέτυχαν έφηβοι και άνδρες του Ολυμπου Ελευθερίου Κορδελιού. Οι πρώτοι επικράτησαν σήμερα στη Χαλάστρα του Πύργου με 51-65 και έκαναν πολύ μεγάλο βήμα για την πρωτιά στον όμιλο και οι δεύτεροι κέρδισαν στον Εύοσμο τον Κρόνο με 55-60 και τον έφτασαν στην κορυφή της βαθμολογίας της Γ1. Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Στιγμιότυπα από τον αγώνα εφήβων Πύργος Χαλάστρας-Ολυμπος Ελευθερίου Κορδελιού (51-65) σε συνεργασία με το www.deltasports.gr

Παρελθόν από τον Φιλοκτήτη ο Γιάννης Νικολαΐδης

Ο Φιλοκτήτης με ανακοίνωσή του ευχαριστεί τον Γιάννη Νικολαΐδη για την προσφορά του στην ομάδα και του εύχεται καλή τύχη σε ότι και να κάνει.

Αήττητες πρωταθλήτριες χειμώνα οι γυναίκες της Νίκης Βόλου

Στον πρώτο της αγώνα για το 2014 η γυναικεία ομάδα  της Νίκης Βόλου επικράτησε εκτός έδρας της Α.Ε.Β. Διμηνίου με 36-58.

Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι των εφήβων των Ακαδημιών Πρωταθλητών με το ΠΚ Νεάπολης

Επικράτηση με… αφιέρωση για την ΡΒΑ

Δίκαια επικράτηση για την Ακαδημία Πανοράματος ΡΒΑ επί του Ατλαντα Νεάπολης με 72-67. Ολη η νικήτρια ομάδα εύχεται στον συμπαίκτη τους και πατέρα πλέον, Γιώργο Πεστρακιλίδη να του ζήσει η κόρη που γεννήθηκε την Πέμπτη.

Φωτορεπορτάζ από το σημερινό παιχνίδι των εφήβων του Μεγάλου Αλεξάνδρου και του Μαντουλίδη

«Φόρτσαραν» στην επανάληψη οι έφηβοι του Αρη

Πολύ καλύτεροι στα δύο τελευταία δεκάλεπτα, οι έφηβοι του Αρη επικράτησαν στη ΜΕΝΤ με 44-69.

«Ποδαρικό» με το..δεξί για τον ΑΣ Αστέρες

Ξεκίνημα με νίκη για το 2014 και το τέλος του πρώτου γύρου για τον ΑΣ Αστέρες που επικράτησε με 66-60 του Κανάρη.