5 Ιαν 2014

Στο ΠΚ Νεάπολης ο τίτλος του τουρνουά παίδων του Ατέρμονα-Βίντεο από τα πανηγύρια των νικητών

Ένα τελικό με ρόλο για μία ομάδα παρακολουθήσαμε σήμερα το απόγευμα στο κλειστό του Ατέρμονα στο Κιλκίς στα πλαίσια του παιδικού τουρνουά.

Πρωτιά για τους εφήβους του Αίαντα Ευόσμου στο τουρνουά της Σίνδου

Την πρώτη θέση στο τουρνουά της Σίνδου κατέκτησε ο Αίας Ευόσμου σε ισοβαθμία λόγω της διαφοράς πόντων με δεύτερη την ΕΚ Σταυρούπολη. Στην φωτό οι πρωτθλητές με το κύπελλο.

Φιλικό των τμημάτων προπαίδων Καλοχωρίου και Σίνδου-Φωτορεπορτάζ

Μέσα σε πολύ καλό κλίμα οι δύο συνδημότες του Δήμου Δέλτα, Σίνδος και Καλοχώρι, δώσανε τον πρώτο φιλικό τους αγώνα για φέτος, στα προπαιδικά τους τμήματα.

All- Star (λέμε τώρα…) Game στο τουρνουά παίδων του Ατέρμονα-Πλούσιο φωτορεπορτάζ

Διεξήχθη σήμερα το πρωί το πρώτο All- Star Game στην ιστορία του Atermon Sports Center- και ήταν, ομολογουμένως, εντυπωσιακό. Οι συμμετέχουσες ομάδες κατέβασαν όλα τ’ αστέρια τους στο γήπεδο, προκειμένου να πάρουν μέρος στους τρεις διαγωνισμούς.

Τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον δεύτερο όμιλο Βορρά της Γ΄ Εθνικής Ανδρών

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ 87-36

Κυρκούσης: «Θέλουμε τον ελάχιστο σεβασμό από τους διαιτητές»

Μετά το τέλος του αγώνα με την ΑΕ Πυλαίας ο προπονητής των γυναικών του Ηρακλή, Θανάσης Κυρκούσης, δήλωσε για την διαιτησία τα εξής:

Τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Βορρά της Β΄ Εθνικής Ανδρών

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ-ΣΤΡΑΤΩΝΙ 72-71
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-12, 32-28, 50-48, 72-71

Κηρύκος: «Εχω κουραστεί με την διαιτησία»

Μετά τη λήξη της αναμέτρησης με τον Απόλλωνα Καλαμαριάς ο προπονητής των γυναικών του ΑΟ Σερρών, Νίκος Κηρύκος σε δηλώσεις που έκανε στο serresbasket τόνισε τα εξής:

«Φόρτσαραν» στο τέλος οι γυναίκες της ΑΕ Πυλαίας

Νικήτρια στο τοπικό ντέρμπι της Α2 γυναικών αναδείχθηκε η ΑΕ Πυλαίας που επικράτησε με 59-50 του Ηρακλή. Οι γηπεδούχοι βελτίωσαν αισθητά την απόδοσή τους στην τελευταία περίοδο και έφυγαν με το ροζ φύλλο.

Ανετη επικράτηση στο Νέο Ρύσιο για τους εφήβους της Ραιδεστού

Μεγάλη νίκη των εφήβων της Νέας Ραιδεστού εκτός έδρας επί της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου με 45-68, σε καθοριστικό αναβληθέν παιχνίδι για την διεκδίκηση τις πρόκρισης στην επόμενη φάση του εφηβικού.

Νίκες των εφήβων της ΕΚ Σταυρούπολη στο τουρνουά της Σίνδου

Νικηφόρες εμφανίσεις της εφηβικής ομάδας της ΕΚ Σταυρούπολη στο πρωτοχρονιάτικο τουρνουά του Αστέρα Σίνδου που διεξήχθη στο ΔΑΚ Σίνδου από 2-4 Ιανουαρίου. Τα αποτελέσματα των συναντήσεων:

Πλούσιο φωτορεπορτάζ της Ελένης Μαμουζέλου από τον σημερινό αγώνα Ιπποκράτης Κω-Αρης για την Α1 γυναικών

«Καθαρό διπλό» των εφήβων της ΜΕΝΤ

Εχοντας το προβάδισμα σε όλο τον αγώνα και με εντυπωσιακή απόδοση στην τελευταία περίοδο οι έφηβοι της ΜΕΝΤ επικράτησαν εκτός έδρας του Μεγάλου Αλεξάνδρου με 54-71 σε εξ αναβολής αγώνα για την προκριματική φάση της ΕΚΑΣΘ.

Πέρασε από τον Αγιο Δημήτριο ο Παναθηναϊκός

Πολύ καλύτερος στην επανάληψη ο Παναθηναϊκός επικράτησε με 49-57 του Κρόνου Αγίου Δημητρίου και παρέμεινε στην κορυφή του πρωταθλήματος της Α1 γυναικών.

Στα προημιτελικά του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ ο ΑΣ Πανόραμα-Κέρδισε στη Καλαμαριά την Αρετσού με 70-74-Το πανόραμα της διοργάνωσης

Με απίστευτο ντεμαράζ στην τελευταία περίοδο ο ΑΣ Πανόραμα επικράτησε με 70-74 στην Καλαμαριά της Αρετσούς και πήρε την πρόκριση στις οκτώ καλύτερες ομάδες του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ.

Επίτιμος πρόεδρος της ΟΔΚΕ ο Γ. Βασιλακόπουλος-«Δεν θα με ξεφορτωθείτε εύκολα» τόνισε ο πρόεδρος της ΕΟΚ

Την τιμητική διάκριση του επίτιμου προέδρου της Ομοσπονδίας Διαιτητών Καλαθοσφαίρισης Ελλάδος έλαβε ο πρόεδρος της Ελληνικής Ομοσπονδίας Καλαθοσφαίρισης, Γιώργος Βασιλακόπουλος, κατά τη διάρκεια εκδήλωσης που έγινε το μεσημέρι της Κυριακής για την υποδοχή του νέου έτους στο ξενοδοχείο Divani Caravel.

Πλούσιο φωτορεπορτάζ από το 29ο τουρνουά Χριστουγέννων κορασίδων "Πέτρος Καπαγέρωφ"

«Φόρτσαρε» στην τρίτη περίοδο η Ολύμπια Λάρισας

Ένα εξαιρετικό τρίτο δεκάλεπτο (επιμέρους σκορ 31-16) ήταν αρκετό για να δώσει το ροζ φύλλο αγώνα στην Ολύμπια που επικράτησε στη Λάρισα με 69-61 των Τιτάνων Δράμας.

Με το δεξί στο 2014 οι γυναίκες του Απόλλωνα Καλαμαριάς

Σημαντική νίκη πέτυχαν οι γυναίκες του Απόλλωνα που επικράτησαν στην καλαμαριά με 52-47 του ΑΟ Σερρών. Οι γηπεδούχοι είχαν συνεχώς το προβάδισμα στο σκορ με διαφορά κοντά στους δέκα πόντους, ενώ οι Σερραίες κατάφεραν να μειώσουν στο τέλος.

«Πέρασε» από τα Γιάννενα ο Παναθλητικός

Καλύτερος σε όλη τη διάρκεια του αγώνα ο Παναθλητικός επικράτησε στα Γιάννενα του ΠΑΣ με 54-68.

Εσπασε το αήττητο της Λευκάδας ο Ολυμπιακός Βόλου

Νέο ενδιαφέρον έδωσε στον όμιλο Βορρά της Α2 γυναικών, ο Ολυμπιακός Βόλου που υποχρέωσε τη Νίκη Λευκάδας στην πρώτη της ήττα και μάλιστα εντός έδρας με 70-74.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Βορρά της Α2 γυναικών

Φινάλε στο 29ο Χριστουγεννιάτικο τουρνουά κορασίδων «Π.Καπαγέρωφ»-Ράτζα και Διαμαντίδου στην καλύτερη πεντάδα

Το 29ο Τουρνουά Χριστουγέννων Κορασίδων «Πέτρος Καπαγέρωφ» ολοκληρώθηκε σήμερα στα βοηθητικά γήπεδα του ΟΑΚΑ με επιτυχία. Τα σημερινά αποτελέσματα είναι:

Εντός έδρας ήττα του ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ από το Ελληνικό-Λεπτό προς λεπτό ο αγώνας που ήταν μια προσφορά της ΚΥΑΝΑ

Το Ελληνικό υποδέχεται σε λίγη ώρα ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ και το μπλογκ βρίσκεται στο κλειστό της Πυλαίας, απ’ όπου θα σας μεταδώσει λεπτό προς λεπτό το σημαντικό αυτό παιχνίδι που είναι μια προσφορά της ΚΥΑΝΑ.

Τα φύλλα αγώνα, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Νότου της Α2 γυναικών

Ηττα του Αρη ELGEK στην Κω

Δεν τα κατάφερε ο Αρης ELGEK στην Κω καθώς ηττήθηκε με 86-66 από τον τοπικό Ιπποκράτη. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης αντιστάθηκε μόνο για 15 λεπτά, αφού στη συνέχεια η ομάδα της Δωδεκανήσου πάτησε το γκάζι και έφτασε άνετα στη νίκη.

Πήρε το «διπλό» στην Καλλιθέα και κάλυψε και τη διαφορά η Αναγέννηση Νέου Ρυσίου

Τεράστια επιτυχία για τις γυναίκες της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου που επικράτησαν στο κλειστό του Εσπέρου Καλλιθέας του Ικάρου με 65-74 καλύπτοντας και την διαφορά των επτά πόντων που είχαν ηττηθεί στο πρώτο παιχνίδι.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α1 γυναικών

Τέσσερα παιχνίδια περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι τα εξής:

Δύσκολη αποστολή για τις ομάδες της Θεσσαλονίκης στην Α1 γυναικών-Στα Γιάννινα ο Παναθλητικός για την Α2

Με τέσσερα παιχνίδια ολοκληρώνεται σήμερα η δέκατη αγωνιστική της Α1 γυναικών. Στο κλειστό της Πυλαίας στις 15:00 ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ υποδέχεται το Ελληνικό, ενώ Αρης ELGEK και Αναγέννηση Νέου Ρυσίου έχουν δύσκολες αποστολές σε Κω και Καλλιθέα αντίστοιχα.

Η δεύτερη μέρα του τουρνουά Χριστουγέννων κορασίδων "Πέτρος Καπαγέρωφ"-Φωτορεπορτάζ

Τα αποτελέσματα της 2ης μέρας του 29ου Τουρνουα Χριστουγέννων Κορασίδων «Πέτρος Καπαγέροφ» που διεξάγεται στο ΟΑΚΑ (βοηθητικά) είναι τα ακόλουθα: