Μεγάλο «διπλό» στην Πυλαία για την Επανομή

Καλύτερος στην επανάληψη ο Αριστοτέλης Επανομής επικράτησε με 62-67 στην Πυλαία της τοπικής ΑΕ. Η ομάδα του Απόστολου Δεμερτζή ήταν πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο αλλά με πολύ καλή τρίτη περίοδο πήρε προβάδισμα.

Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στις αρχές του τελευταίου δεκαλέπτου όμως η διαφορά πήγε στο +8 στο 37ο λεπτό και ήταν αυτή που έδωσε το ροζ φύλλο στην φιλοξενούμενη ομάδα.
Δεκάλεπτα: 19-13, 33-26, 47-51, 63-67
Διαιτητές: Τζίμα-Τζιοπάνος Γ.
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Ντούλης): Γούλας, Σπάνος 7(1), Κιούρκας 2, Νότης 2, Κουλουμπής 22(2), Κώνστας, Κοεμτζόγλου 2, Γκόγκος 4, Μιχαηλίδης 14, Παπαγρηγορίου, Χατζηαθανασίου 10.
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΕΠΑΝΟΜΗΣ(Δεμερτζής): Κωνσταντινίδης 15(2), Φλετούρης, Παρασκευόπουλος, Δουβής 4, Τουβεντζίδης 20(1), Παπαϊωάννου 12, Καργόπουλος 7, Γιαννακός 2, Νικητιανός, Καβαρδίνας 6, Λάτσιος 1.