«Φόρτσαραν» στην επανάληψη οι νεάνιδες του ΠΑΟΚ

Ανεβάζοντας την απόδοσή τους μετά το 25ο λεπτό οι νεάνιδες του ΠΑΟΚ επικράτησαν στις Συκιές του Παναθλητικού με 30-54. Οι γηπεδούχες πάλεψαν μέχρι εκείνο το σημείο και γενικά στάθηκαν πολύ καλά.

Ακόμη διαμαρτύρονται για την αποβολή από το πρώτο δεκάλεπτο με δύο αντιαθλητικά φάουλ της βασικής τους πλέι-μέικερ, Τσακίρη, από τους διαιτητές.  Πρωταγωνίστριες του «Δικεφάλου» οι αδελφές Ράτζα που πέτυχαν τους 24 από τους 54 πόντους της ομάδας.
Δεκάλεπτα: 10-17, 17-25, 22-36, 30-54
Διαιτητές: Καρκαλέτσης-Χατζίδου
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Πολυμένης-Ντουβαλέκης): Τσακίρη, Ξενίδου, Βασιλειάδου, Σάγμαλη, Μουταφίδου 12, Πολυμένη, Πλακωτή 2, Σαχπεκίδου 9, Σταμούλη 6, Τσιλιφώνη, Τσολάκοβιτς 1.
ΠΑΟΚ (Μασλαρινός-Αγγελίδης): Αλεξίου 7, Παπαδοπούλου Ευ. 2, Ράτζα Τ. 14(2), Ζέρβα 1, Λαγκαδιώτου 3(1), Παπαδοπούλου Ελ. 5(1), Τσαγκαρίδου 2, Ρατζα Ι. 10(1), Κακαγιά 3, Ζουμπούλη 4, Μανωλοπούλου 3.