Επιστροφή στις νίκες για τον ΑΣ Αστέρες

Επιστροφή στις επιτυχίες για τον ΑΣ Αστέρες που επιβλήθηκε των μαχητικών παικτών της Αγχιάλου με 62-51. Οι δύο αντίπαλοι ήταν κοντά στο σκορ από την αρχή μέχρι τα μέσα του τέταρτου δεκαλέπτου.

Το ημίχρονο έληξε 32-27 υπέρ των νικητών αλλά στην λήξη του τρίτου δεκαλέπτου η Αγχίαλος πέρασε μπροστά με 41-42. Η γηπεδούχος παρουσίασε πολύ καλά στοιχεία στο τέταρτο δεκάλεπτο όπου έπαιξε καλή ομαδική άμυνα.
Δεκάλεπτα: 16-15, 32-27, 41-42, 62-51
Διαιτητές: Μανιός-Παπαγεωργίου
ΑΣ ΑΣΤΕΡΕΣ (Ταξιλταρίδης): Ζαχαράκης, Μπουλοκωστας 4, Δαλακιουρίδης 7, Πουταχίδης, Σερμπέζης Ι.20(1), Σπανός 11, Χαρκούσης 2, Κυρμανίδης, Πούρναρης, Μετόκης 5(1), Καλαμπούκας 11, Πλυτάς 2.
ΑΓΧΙΑΛΟΣ (Παράσχος): Μανιατόπουλος 11, Καραγκιαούρης 4, Τρακοσάρης 11, Ψάλτης 7(1), Κετάνης, Βαϊνάς 4, Αρσένης, Θεοδωρίδης 14, Αντζελ.