Μεγάλη επιτυχία επί του ΒΑΟ για τον Γαλαξία Αδένδρου

Υστερα από συγκλονιστικό παιχνίδι ο Γαλαξίας επικράτησε στο Αδενδρο με 88-82 του ΒΑΟ στην παράταση.

Οι δύο ομάδες ήταν μαζί σε όλη τη διάρκεια του κανονικού αγώνα και οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τρίποντο του Κραμπή, λίγο πριν τη λήξη του. Ο Τζόλος ήταν εκπληκτικός καθώς σημείωσε και τους οκτώ πόντους στην παράταση, και σε συνδυασμό με την καλή άμυνα και τα ριμπάουντ που κέρδισαν σε αυτό το σημείο οι γηπεδούχοι πανηγύρισαν τη  μεγάλη επιτυχία.
Δεκάλεπτα: 21-19, 35-35, 56-55, 71-71(κ.α.), 88-82
Διαιτητές: Γαζέτας Αθ.-Τζιοπάνος Γ.
ΓΑΛΑΞΙΑΣ ΑΔΕΝΔΡΟΥ(Ροδάς): Βλάχος, Τζόλος 8(1), Σαρακατσάνος 10(2), Χρήστου 13, Παπαδημητρίου 16(1), Κραμπής 13(3), Καλπαξής 28(2), Γιάνναρης, Μασούτης.

ΒΑΟ(Κατσής-Ιορδάνου): Καλαϊτζίδης, Χατζηνικολάου 10(2), Λεπτοκαρίδης 19(1), Γαλανίδης 8(2), Θεοδώρου 6(2), Χολέβας 26(1), Καραγιαννίδης, Παπαδόπουλος 13.